Instytut Twórczej Fotografii

Wszystkie artykuły z tagiem: "Instytut Twórczej Fotografii" w serwisie fotopolis.pl:
Zamierzasz aplikować do ITF w Opawie? Weź udział w styczniowych konsultacjach
Instytut Twórczej Fotografii w czeskiej Opawie od lat uważany jest za jedną z najlepszych szkół fotograficznych w Europie. Niestety wielu kandydatów nie przechodzi egzaminów wstępnych przez źle przygotowaną teczkę. W odpowiedzi na ten problem egzaminatorzy zapraszają na konsultacje.
19 Gru 2018
Redakcja Fotopolis
0
Katalog "20 lat ITF w Opawie" w AppStore
W AppStorze pojawił się katalog "20 lat ITF w Opawie", który dostępny jest w wersji na iPada. Wydawnictwo ukazało się z okazji 20-lecia popularnego wśród polskich fotografów, legendarnego czeskiego Instytutu Twórczej Fotografii, działającego przy Uniwersytecie Śląskim w Opawie.
22 Lis 2013
Marcin Grabowiecki
0
"Ja, Ty, My" - wystawa prac studentów Instytutu Twórczej Fotografii w Galerii FF
Wystawa "Ja, Ty, My" została przygotowana przez Instytut Twórczej Fotografii w Opawie. Zobaczycie na niej prace studentów czeskiej uczelni poświęcone autorefleksji, a także relacjom interpersonalnym i rodzinie. Otwarcie 12 maja o godz. 18:00 w Galerii FF. Prezentacja została włączona w program wydarzeń towarzyszących Fotofestiwalu w Łodzi.
4 Maj 2012
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie czeskich i słowackich szkół fotograficznych - relacja z Czech
Zachęcamy do lektury naszej relacji ze spotkania czeskich i słowackich szkół fotograficznych, które odbyło się w dniach 19-21 października w Uściu nad Łabą w Czechach.
25 Paź 2011
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Dokument społeczny w fotografii" w Warszawie
W piątek, 5 sierpnia o godz. 18:00 w warszawskim Centrum Łowicka odbędzie sie otwarcie wystawy fotografii dwunastu dokumentalistów z Czech, Słowacji i Polski związanych z Instytutem Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie, których prace drukowane były wcześniej w czesko-słowackim piśmie społeczno-kulturalnym "Listy".
1 Sie 2011
Marcin Grabowiecki
0
WFFA 2011: Opawska Szkoła Fotografii. Dwadzieścia lat Instytutu Twórczej Fotografii Uniwersytetu Śląskiego w Opawie
Zapraszamy na wystawę prac studentów Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, która organizowana jest z okazji dwudziestolecia czeskiej szkoły. Wernisaż odbędzie się we wtorek, 10 maja o godz. 19:00 w Bochenska Gallery na warszawskiej Pradze. Ambicją wystawy i towarzyszącemu jej katalogu jest pokazanie nie tylko prac studentów z ostatnich kilku lat, ale także szerokiego spektrum podejmowanych przez nich tematów na przestrzeni lat.
4 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
Fotografie śląskich studentów i absolwentów opawskiego ITF w Katowicach
"36" to tytuł wystawy, na której swoje prace pokażą śląscy studenci i absolwenci Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie. Szczególną uwagę na prezentacji organizatorzy chcą poświęcić tragicznie zmarłemu Piotrowi Szymonowi, który jest ważną postacią dla wielu studentów ITF-u. Otwarcie w czwartek, 11 marca w katowickim "Rondzie Sztuki".
3 Mar 2010
Marcin Grabowiecki
0
36 - prace śląskich studentów i absolwentów Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie
Prezentujemy prace śląskich studentów i absolwentów Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie, które będziemy mieli okazję oglądać w katowickim "Rondzie Sztuki" w dniach 12 marca-14 kwietnia 2010 roku.
2 Mar 2010
Marcin Grabowiecki
0
Prezentacja Instytutu Twórczej Fotografii z Opavy - Katowice
Galeria Rondo Sztuki w Katowicach zaprasza na prezentację Instytutu Twórczej Fotografii z Opavy. Szkoła jest jedną z ciekawszych placówek tego typu w Europie Wschodniej. Podczas wieczoru omówione zostaną dokonania Instytutu, odbędzie się pokaz prac studentów. Spotkanie już jutro, 26 lutego o godzinie 18. Wstęp wolny.
25 Lut 2009
ms
0
Spotkanie z Vladimirem Birgusem w Starej Galerii ZPAF
Warszawska Stara Galeria ZPAF zaprasza na spotkanie z Vladimirem Birgusem, fotografem, animatorem kultury, dyrektorem Instytutu Twórczej Fotografii na Uniwersytecie Śląskim w czeskiej Opawie. Odbędzie się ono w czwartek, 13 marca o godzinie 18:00 i będzie dotyczyło programu, organizacji pracy, metod nauczania oraz egzaminów wstępnych do Instytutu. Wstęp na spotkanie jest wolny.
7 Mar 2008
Michal Grzegorczyk
0