Wojciech Bruszewski

Wszystkie artykuły z tagiem: "Wojciech Bruszewski" w serwisie fotopolis.pl:
Grupa ZERO-61
MFK 08. "Marzyciele i świadkowie. Fotografia polska XX wieku" - przekrojowa wystawa, którą możemy oglądać w Krakowie, w ramach Miesiąca Fotografii, wraca do najbardziej interesujących zjawisk polskiej fotografii ubiegłego stulecia. Wojciech Prażmowski, kurator prezentacji, przypomina m.in. o prężnych, niezależnych grupach studenckich przełomu lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Jedną z nich jest fotograficzna Grupa ZERO-61 z Torunia.
24 Maj 2008
Magda Skrzeczkowska
0
"Fotograf" - spotkanie z autorem Wojciechem Bruszewskim w CSW
Wojciech Bruszewski jest prekursorem sztuki video w Polsce. W zeszłym roku na rynku wydawniczym pojawiła się publikacja artysty zatytułowana "Fotograf". Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zaprasza 10 kwietnia na spotkanie z autorem poświęcone najnowszej książce Wojciecha Bruszewskiego.
7 Kwi 2008
Marta Sinior
0
Spotkanie z autorem książki "Fotograf" Wojciechem Bruszewskim
Wojciech Bruszewski - fotograf i pionier polskiej sztuki wideo, napisał interesującą książkę. O najnowszej publikacji Bruszewskiego zatytułowanej "Fotograf" będzie można porozmawiać z autorem podczas spotkania w czwartek, 28 lutego o godzinie 19.00 w Studio BWA we Wrocławiu. W trakcie spotkania zostanie pokazany film "Exhibicja", który jest autorskim przeglądem prac artysty.
26 Lut 2008
Marta Sinior
0