Andrzej Jerzy Lech

Wszystkie artykuły z tagiem: "Andrzej Jerzy Lech" w serwisie fotopolis.pl:
"Kolekcja Wrzesińska" na iPada
Nakładem wydawnictwa 5shots ukazały się trzy nowe pozycje na iPada. Są to trzy części legendarnej "Kolekcji Wrzesińskiej", w których znajdziemy fotografie Bogdana Konopki, Andrzeja Jerzego Lecha i Mariusza Foreckiego.
24 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
"Kolekcja wrzesińska" w Poznaniu
Do 27 października w Poznaniu można oglądać całą Kolekcję Wrzesińską. W Galerii Miejskiej Arsenał swoje prace pokaże Bogdan Konopka, w Pawilonie NOWA GAZOWNIA - Andrzej Jerzy Lech (tylko do 23 października), a w Galerii EGO - Mariusz Forecki. Wystawy odbywają się w ramach Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii.
23 Paź 2012
Marcin Grabowiecki
0
Andrzej Jerzy Lech - "Kolekcja wrzesińska 2010"
"Kolekcja wrzesińska 2010" to najnowsza pozycja w portfolio wydawniczym "Kropki". Nie jest to zwyczajny album fotograficzny. Publikacja składa się z 71 kartek umieszczonych w eleganckim i trwałym pudle. Znajdziecie na nich zdjęcia Andrzeja Jerzego Lecha w formacie 43x19cm.
13 Lut 2012
Marcin Grabowiecki
0
Andrzej Jerzy Lech w Galerii FF
Zapraszamy do łódzkiej Galerii FF na wystawę Andrzeja Jerzego Lecha, której otwarcie odbędzie się w sobotę, 7 maja o godz. 18:00. Ekspozycja przygotowana od strony merytorycznej przez łódzką Galerię FF (kurator - Magdalena Świątczak) i niezależnego kuratora Krzysztofa Jureckiego (WSSiP w Łodzi) ma na celu zaprezentowanie dorobku artysty z zakresu fotografii czystej, a w niej głównie fotografii dokumentalnej oraz ukazanie konsekwencji, jak i wewnętrznego rozwoju stylistycznego autora,...
5 Maj 2011
Marcin Grabowiecki
0
"Dziennik podróżny" Andrzeja Lecha w Gdańskiej Galerii Fotografii
Tym razem dokumentalny dziennik Andrzej J. Lecha zostanie pokazany w Gdańsku. W imieniu dyrektora Wojciecha Bonisławskiego - dyrektora Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz Zespołu Gdańskiej Galerii Fotografii MNG zapraszamy w niedzielę, 27 stycznia 2008 o godzinie 17.00 na otwarcie wystawy. Artysta od lat fotografuje miejsca w których przebywa, tworząc swój światłoczuły pamiętnik. Ponadto Andrzej J. Lech w czasie swoich podróży systematycznie koresponduje ze wspominanym dyrektorem. Szczególnie...
24 Sty 2008
Marta Sinior
0
Fotograficzny dziennik Andrzeja Jerzego Lecha
Katowicka Galeria Pusta zaprasza w najbliższą środę, 13 września 2006 roku na wernisaż wystawy Andrzeja Jerzego Lecha. Otwarcie ekspozycji "Dziennik podróżny" uświetni wykład krytyka i historyka sztuki - Krzysztofa Jureckiego pod tytułem "Oryginalność koncepcji sztuki Andrzeja Jerzego Lecha na tle fotografii polskiej i światowej".
11 Wrz 2006
Marta Sinior
0
Dziennik Andrzeja J. Lecha w Yours Gallery
Od 22 czerwca 2006 roku w warszawskiej Yours Gallery prezentowane będą fotografie dokumentalisty Andrzeja J. Lecha z cyklu "Dziennik Podróżny". Artysta zapisuje na materiale światłoczułym swoje najbliższe otoczenie, gdziekolwiek się znajduje, tworząc w ten sposób osobisty fotopamiętnik.
17 Cze 2006
Marta Sinior
0
"Dziennik Podróżny" Andrzeja Jerzego Lecha
Nadarza się fotograficzna okazja do odwiedzenia Poznania. Od 24 lutego w Galerii 2piR będzie można oglądać cykl fotografii jednego z ważniejszych współczesnych fotografików polskich, Andrzeja Jerzego Lecha. Projekt "Dziennik Podróżny" jest swoistym zapisem wędrówki autora, pełnej wspomnień, nostalgii i mistycyzmu.
19 Lut 2005
Marta Sinior
0