Henryk Makarewicz

Wszystkie artykuły z tagiem: "Henryk Makarewicz" w serwisie fotopolis.pl:
Projekcja fotografii Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala
Razem z Fundacją Imago Mundi zapraszamy na projekcję legendarnych fotografii Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala, które prezentowane były kilka tygodni temu na Paris Photo 2012. Projekcja odbędzie się w krakowskim Muzeum PRL-u w środę 5 grudnia o godz. 17:30.
4 Gru 2012
Patrycja Tuszyńska
0
Fotografie Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala na Paris Photo 2012
Na zakończonych niedawno targach Paris Photo 2012 pokazywane były legendarne fotografie Henryka Makarewicza i Wiktora Pentala. Ekspozycję "Nowa Huta - Miasto idealne", przygotowaną przez Fundację Imago Mundi we współpracy z Galerią Asymetria i Fundacją Archeologia Fotografii, obejrzało ponad 50 tysięcy widzów, w tym kuratorzy, szefowie najważniejszych muzeów i centrów sztuki współczesnej.
30 Lis 2012
Marcin Grabowiecki
0
"802 procent normy. Pierwsze lata Nowej Huty" w albumie
Niedawno w dawnym Kinie "Światowid" w Krakowie zakończyła się wystawa "802 procent normy. Pierwsze lata Nowej Huty". Wystawa oprócz dużej wartości dokumentalnej prezentowała znakomite fotografie dwójki artystów: Henryka Makarewicza oraz Wiktora Pentala. Teraz zdjęcia doskonałych fotografów będzie można oglądać w opublikowanym albumie pod tym samym tytułem.
14 Lut 2008
Marta Sinior
0
802 procent normy - historia Nowej Huty
Wystawa "802 procent normy" to dokument powstania pierwszych lat jednego z czołowych symboli komunizmu - Nowej Huty. Autorami zdjęć są Henryk Makarewicz, fotograf i operator Polskiej Kroniki Filmowej oraz Wiktor Pental, fotoreporter i jednocześnie budowniczy Nowej Huty. Do dziś żaden z fotografów nie doczekał się szerszej prezentacji, a wiele zdjęć ze względu na ich ironiczny charakter, nie ujrzało światła dziennego. Fotografie do 10 lutego 2008 roku można oglądać w dawnym kinie "Światowid"...
17 Sty 2008
Marta Sinior
0