Informator - wystawy fotograficzne styczeń 2006

Prezentujemy ponad siedemdziesiąt ekspozycji w dwudziestu miastach Polski. W tym miesiącu polecamy wystawę prac wybitnego artysty Zdzisława Beksińskiego prezentowaną w Starej Galerii ZPAF w Warszawie. Warto również wybrać się do Krakowa na ekspozycję współczesnej niemieckiej fotografii zatytułowaną "Przestrzeń - konceptualna przestrzeń". Przedstawiamy styczniowe kalendarium.
Katowice

GÓRNOŚLĄSKIE CENTRUM KULTURY
pl. Sejmu Śląskiego 2
Galeria Pusta
Od 18 stycznia do 28 lutego 2005 roku można oglądać wystawę fotografii Ewy Andrzejewskiej zatytułowaną Fotografia pamiątkowa. Więcej o wystawie Fotografia pamiątkowa przeczytasz w dziale wystawy.

Galeria Sektor I
Wystawa Ślady pamięci poświęcona pamięci Tomasza Struka - malarstwo, fotografia, wideoinstalacja, fotoinstalacja. Autorzy biorący udział w wystawie: Jan Berdyszak, Rafał Bujnowski, Józef Bury, Paweł Chawiński, Tomasz Ciecierski, Izabella Gustowska, Izabela Degardo Pajonk, Zuzanna Janin, Marian Kasperczyk, Leszek Lewandowski, Maria Pyrlik, Józef Robakowski, Adam Romaniuk, Artur Tajber, Jerzy Truszkowski, Joanna Wowrzeczka. Wystawa czynna do 15 stycznia 2005 roku.

Galeria 5
"Halka" od podszewki. Narodziny spektaklu wystawa fotografii autorstwa Tomasza Zakrzewskiego czynna jest od 1 grudnia do 10 stycznia 2005 roku. O wystawie Halka. Narodziny spektaklu przeczytasz więcej w dziale wystawy.

Galeria Engram
Jerzy Pustelnik "Miejsce Jazzu". Ekspozycja prezentowana od 27 stycznia do 12 marca 2006 roku. Otwarcie w czwartek, 26 stycznia o godzinie 18.

GALERIA KATOWICE
ul. Warszawska 5
Wystawa zbiorowa zatytułowana W związku z Katowicami prezentowana jest od 16 grudnia do 27 stycznia 2006 roku. O wystawie W związku z Katowicami przeczytasz więcej w dziale wystawy na Fotopolis.pl.

MUZEUM ARCHIDIECEZJALNE
Galeria Sztuki Współczesnej "Fra Angelico"
ul. Wita Stwosza 16
Otwarcie wystawy Bramy do... Ryszarda Czernowa odbędzie się 8 grudnia 2005 roku o godzinie 17. Wystawa czynna będzie do 12 stycznia 2005 roku.


Łódź

GALERIA FF
ul. Traugutta 18
6 stycznia 2006 roku o godzinie 18 zostanie otwarta wystawa Zbigniewa Sejwy zatytułowana Screenphotography. Ekspozycja potrwa do 3 lutego 2006 roku. O wystawie Screenphotograph przeczytasz więcej w dziale wystawy.

GALERIA FOTOGRAFII ŁTF
ul. Piotrkowska 102
Izabela Michalak Twarze Tadżykistanu. Wernisaż wystawy odbędzie się 17 stycznia 2005 roku o godzinie 18.


Poznań

GALERIA "pf"
Astrid Kruse Jensen Hypernatural Wystawę fotografii duńskiej artyski można oglądać do 8 lutego 2006 roku.

GALERIA OBOK
ul. Słowackiego 20
Od 19 grudnia do 7 stycznia 2006 roku można oglądać wystawę Marcina Stolarczyka Azjatyckie konteksty.

GALERIA WBPiCAK
Od 2 grudnia do 6 stycznia 2006 roku prezentowane są fotografie z konkursu Wielkopolska press photo.

MIĘDZYNARODOWE TARGI PONAŃSKIE
Hol wschodni
Do 27 stycznia 2006 roku można oglądać wystawę fotografii Piotra Skórnickiego. Wystawa towarzyszy promocji albumu o tej samej nazwie.


Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0