60 lat firmy Tamron

Autor: Michal Grzegorczyk

23 Luty 2010
Artykuł na: minutę
Tamron, japoński producent optyki, obchodzi właśnie 60-lecie istnienia. Firma założona w japońskim mieście Urawa przez Takoyuki Arai jest obecnie jednym z ważniejszych niezależnych producentów obiektywów do lustrzanek na rynku fotograficznym.

{COP|

Firma Tamron (początkowo znana jako Taisei Optical) została założona w japońskim mieście Urawa przez Takoyuki Arai w 1950 roku. Przez lata stała się uznanym producentem obiektywów fotograficznych oraz wszelkich elementów optycznych do kamer i innych urządzeń - zarówno pod swoją marką, jak i OEM-owych. W latach 90-tych firma zyskała szczególne uznanie za obiektywy typu super-zoom (np. 28-200 mm z 1992 roku), które mimo dużego zakresu ogniskowych utrzymywały dobrą jakość obrazu. Obecnie Tamron ma w swojej ofercie szkła z niemal całego zakresu i pracuje nad następnymi.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Tokina Vista-P - niedoskonały look za 30 tys. złotych
Optyka filmowa jest zbyt doskonała? Nowa seria Tokina Vista-P oferuje układy optyczne przeprojektowane specjalnie tak, by dodać nagraniom nagraniom nieco charakteru.
11
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych szkieł AF
Samyang V-AF 100 mm T2.3 FE - długa ogniskowa w kompaktowej obudowie dołącza do rodziny filmowych...
Samyang prezentuje najnowszego reprezentanta linii V-AF - kompaktowych obiektywów filmowych wyposażonych w silniki autofokusu. Tym razem to obiektyw o ogniskowej 100 mm, który idealnie...
7
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
Zapnijcie pasy, bo chińska ofensywa nabiera tempa. Obiektywy z AF niebawem pokaże także Laowa
W ostatnich miesiącach coraz więcej chińskich firm wkracza do segmentu obiektywów automatycznych. Już niebawem do tego grona dołączy Laowa - jedna z największych i najbardziej...
20