60 lat firmy Tamron

Autor: Michal Grzegorczyk

23 Luty 2010
Artykuł na: minutę
Tamron, japoński producent optyki, obchodzi właśnie 60-lecie istnienia. Firma założona w japońskim mieście Urawa przez Takoyuki Arai jest obecnie jednym z ważniejszych niezależnych producentów obiektywów do lustrzanek na rynku fotograficznym.

{COP|

Firma Tamron (początkowo znana jako Taisei Optical) została założona w japońskim mieście Urawa przez Takoyuki Arai w 1950 roku. Przez lata stała się uznanym producentem obiektywów fotograficznych oraz wszelkich elementów optycznych do kamer i innych urządzeń - zarówno pod swoją marką, jak i OEM-owych. W latach 90-tych firma zyskała szczególne uznanie za obiektywy typu super-zoom (np. 28-200 mm z 1992 roku), które mimo dużego zakresu ogniskowych utrzymywały dobrą jakość obrazu. Obecnie Tamron ma w swojej ofercie szkła z niemal całego zakresu i pracuje nad następnymi.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Black Week z marką Sigma - ponad 50 obiektywów z rabatami do 3000 zł
Black Week z marką Sigma - ponad 50 obiektywów z rabatami do 3000 zł
Sigma wystartowała z tegorocznymi promocjami na Black Friday. Do 4 grudnia wybrane obiektywy z oferty producenta kupicie nawet 3000 zł taniej.
6
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN do Fujifilm X w przedsprzedaży - do 6 grudnia filtr UV i 5-letnia gwarancja gratis
Sigma 18-50 mm f/2.8 DC DN do Fujifilm X w przedsprzedaży - do 6 grudnia filtr UV i 5-letnia...
Dystrybutor marki Sigma informuje o rozpoczęciu przedsprzedaży nowego uniwersalnego i niedrogiego zoomu 18-50 mm do bezlusterkowców Fujifilm X. Do wszystkich zamówień...
4
Sirui Saturn 35 mm T2.9 1.6x - najmniejszy pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny na świecie
Sirui Saturn 35 mm T2.9 1.6x - najmniejszy pełnoklatkowy obiektyw anamorficzny na świecie
Sirui kolejny raz wyznacza trendy w świecie anamorficznej optyki i prezentuje najmniejszy oraz najlżejszy obiektyw tego typu w historii.
5