Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS wkrótce dostępny

Firma K-Consult, dystrybutor obiektywów Sigma w Polsce, poinformowała, że długo oczekiwany obiektyw 18-200mm F3.5-6.3 DC OS dostępny będzie na przełomie marca i kwietnia. Premiera będzie zsynchronizowana z debiutem rynkowym lustrzanki SD14. Sugerowana cena detaliczna wyniesie 2490 złotych.
Przypomnijmy, że Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS to uniwersalny obiektyw o bardzo dużej rozpiętości ogniskowych, dedykowany wyłącznie do lustrzanek cyfrowych z matrycą w formacie APS-C. Szerokie grono odbiorców interesuje w nim przede wszystkim stabilizator obrazu, który ułatwi życie fotoamatorom-przyrodnikom (i innym). Na początku pojawi się mocowanie Sigma i Canon, a trzy tygodnie później. Życzymy Sigmie by dotrzymała obiecanego terminu.


Poniżej prezentujemy specyfikację echniczną oraz informację prasową z firmy K-Consult.

NazwaSigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS
Typobiektyw superzoom do lustrzanek cyfrowych z matrycą wielkości APS-C
Konstrukcja
  • 18 elementów w 13 grupach
  • 1 soczewka niskodyspersyjna SLD
  • 3 soczewki asferyczne
Stabilizacja obrazutak
Autofokustak
Ogniskowa18-200mm
Otwór maksymalnyF3.5-6.3
Dystans min.45cm
Kąt69.3°-7.1°
Przesłona
  • F3.5-6.3 - F22
  • 7 listków
Mocowanieb.d.
Powiększenie1:3,9
Filtr72mm
Osłonatulipanowa
Obudowaplastik
Wymiary79 x 100 mm
Waga610 gr
Akcesoriab.d.
Uwagiwewnętrzny system ogniskowania
Artykuł na FotopolisSigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS wkrótce dostępny
18-200mm F3.5-6.3 DC OS

Imponujący zakres zbliżenia 11,1x i funkcja Optycznej Stabilizacji obrazu (OS) w nowym obiektywie do lustrzanek cyfrowych

- wyposażony w unikalną technologię OS (Optical Stabilizer) firmy Sigma
- szklana soczewka SLD i trzy elementy asferyczne - najwyższa jakość obrazu w całym zakresie pracy
- idealny do zbliżeń: dystans minimalny 45cm, powiększenie maks. 1:3,9
- wielowarstwowe powłoki dla ochrony przez blikami


Sigma Corporation ma przyjemność zaprezentować nowy obiektyw 18-200mm F3.5-6.3 DC OS stworzony do współpracy z lustrzankami cyfrowymi typu APS-C. Imponujący, 11,1-krotny współczynnik zbliżenia pokrywa rekordowo szeroki zakres ogniskowych, od szerokiego kąta do tele. Obiektyw wyposażony jest w unikalną technologię optycznej stabilizacji obrazu OS. Wykorzystuje ona dwa czujniki ruchu, ukryte wewnątrz obiektywu. Po wykryciu pionowych lub poziomych drgań aparatu uruchamiają one grupę soczewek stabilizacyjnych, zapewniając skuteczną kompensację niepożądanych ruchów. System wykrywa też planową zmianę pozycji aparatu, na przykład przy fotografowaniu zawodów sportowych.

Szklana soczewka niskodyspersyjna SLD (ang. Special Low Dispersion) oraz trzy elementy asferyczne zapewniają doskonałą korekcję wszelkich zniekształceń. Wielowarstwowe powłoki antyodblaskowe skutecznie niwelują refleksy i bliki, co gwarantuje najwyższą jakość obrazu w całym zakresie pracy obiektywu. Dystans minimalny wynosi 45 cm dla wszystkich ogniskowych, a powiększenie maksymalne to 1:3,9. Dzięki wewnętrznemu systemowi ogniskowania, frontowa grupa soczewek pozostaje nieruchoma podczas pracy. Pozwala to na zastosowanie kołowych filtrów polaryzacyjnych i tulipanowej osłony przeciwsłonecznej.

Obiektyw Sigma 18-200mm F3.5-6.3 DC OS dostępny będzie w ofercie firmy K-Consult, wyłącznego dystrybutora produktów Sigma w Polsce, od kwietnia 2007 roku, w sugerowanej cenie detalicznej 2.490 złotych.

- Wygląd i dane techniczne mogą ulec zmianom i poprawkom bez uprzedzenia.
- W razie użycia tego obiektywu z lustrzankami cyfrowymi o matrycy większej niż format APS-C lub z lustrzankami na film 35mm, wystąpi efekt przysłaniania.


Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8