Sony Cyber-shot T2 - elegancki kompakt z dobrą pamięcią

0
Michal Grzegorczyk
24 Październik 2007
Artykuł na: 6-9 minut
Sony przedstawił dziś nowy aparat kompaktowy. Powiększa on grono niewielkich, eleganckich modeli. Na tle konkurencji wyróżnia go 4 gigabajtowa pamięć wewnętrzna i efektowne kolory obudowy.
Sony Cyber-shot T2 z jednej strony jest typowym, niewielkim aparatem kompaktowym, z drugiej ma cechy, które wyróżniają go na tle konkurencji. Typowa jest matryca Super HAD CCD o rozdzielczości 8,1 megapikseli i rozmiarze 1/2,5 cala. Również zakres ogniskowych obiektywu nie wyróżnia nowego kompaktu Sony - podobnie jak w innych podobnych aparatach brakuje szerokiego kąta. Ekwiwalent ogniskowej wynosi 38 - 114 mm (3-krotny zoom). Napis na obudowie - Carl Zeiss Vario-Tessar - podkreśla kto przygotował optykę aparatu.

Sony Cyber-shot T2

To co odróżnia Sony T2 od konkurencji, to wielkość wbudowanej pamięci wewnętrznej. Użytkownicy T2 będą mogli się cieszyć aż 4 GB miejsca na swoje zdjęcia. Producent wyliczył, że wystarczy to na około 1250 zdjęć w pełnej rozdzielczości. Warto podkreślić, że do tej pory żaden aparat kompaktowy nie dysponował tek dużą pamięcia wewnetrzną. Aparat wyposażono w wyjście HD i specjalny tryb Photo HD optymalizujący wyświetlane zdjęcia. Ma to maksymalnie ułatwić ich oglądanie na telewizorach HD lub za pomocą projektorów HD.

Sony Cyber-shot T2

Nowy kompakt Sony ma podwójny system stabilizacji - Double Anti-Blur. Podobnie jak pozostali producenci aparatów tej klasy Sony nazywa tak połączenie stabilizacji optycznej z wysoką dostępną czułością - w tym przypadku ISO 3200. Aparat ma oczywiście funkcję rozpoznawanie twarzy i takiego dopasowywania parametrów ekspozycji, by wyszły one ostre i dobrze naświetlone. Podobnie jak w poprzednich modelach inny system może automatycznie wyzwolić migawkę, jeśli rozpozna, że osoba na zdjęciu się uśmiechnęła.

Sony Cyber-shot T2

Aparat obsługuje się za pomocą dotykowego ekranu LCD o przekątnej 2,7 cala i rozdzielczości 230 tysięcy punktów.

Sony Cyber-shot T2

Kompakty tej klasy mają również trafiać w gusty estetyczne klientów. Eleganckie, cienkie, metalowe obudowy stały się już standardem. Producenci zaczynają więc konkurować efektownymi kolorami. Sony T2 dostępny będzie w kolorze czarnym, niebieskim, zielonym, różowym i białym. Jak pisze producent, aparat ma nie tylko robić zdjęcia, lecz również wyróżniać się z tłumu.

Sony Cyber-shot T2

Aparat Cyber-shot T2 bedzie dostępny od listopada, a jego cena wyniesie około 1350 złotych.

Poniżej prezentujemy informację prasową producenta:

Warszawa, październik 2007 r.

Nowe, atrakcyjnie wyglądające aparaty Sony Cyber-shot T2 doskonale nadają się do przechowywania dużych ilości zdjęć, mimo że swobodnie mieszczą się w kieszeni lub torebce.

Pięć odmian kolorystycznych ? czarna, niebieska, zielona, różowa i biała ? oraz nowoczesna sylwetka pozwalają użytkownikom aparatów T2 wyróżnić się z tłumu. Nowe aparaty wyposażone są w wewnętrzną pamięć o bardzo dużej pojemności i łatwe w użyciu funkcje albumowe, co znakomicie ułatwia przechowywanie

i prezentowanie kolekcji fotografii cyfrowych. Z myślą o współczesnym "pokoleniu Internetu" wprowadzono także funkcje ułatwiające przesyłanie fotografii na blogi i serwisy wymiany zdjęć.


Wysoka jakość zdjęć
Wysokiej jakości obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 3-krotnym zoomem optycznym, efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela i szybki procesor obrazu BIONZ to cechy, które gwarantują piękne fotografie. Technologia Sony Double Anti-Blur poprawia ostrość zdjęć wykonywanych w słabym świetle, a technologia rozpoznawania twarzy Face Detection ułatwia fotografowanie znajomych i rodziny. Istnieje także możliwość wyzwalania migawki (funkcja Smile Shutter) pod wpływem uśmiechu na twarzach fotografowanych osób.

Fantastyczne warunki oglądania
Dzięki dużemu i wyraźnemu, 2,7-calowemu ekranowi dotykowemu LCD wyświetlany obraz ma czystość kryształu. Aparat T2 można także z łatwością podłączyć do każdego telewizora BRAVIA lub wyświetlacza HD ready aby następnie z zapartym tchem oglądać pokazy slajdów HD z podkładem muzycznym. (Uwaga: wymagany jest oferowany oddzielnie przewód połączeniowy HD.) Użytkownicy nowych telewizorów Sony BRAVIA mają ponadto do dyspozycji zoptymalizowany tryb wyświetlania PhotoTV HD.

Nowością jest funkcja Scrapbook (albumu z wycinkami). Pozwala ona na tworzenie na ekranie LCD kolaży ze zdjęć, do których można dobrać różnorodne tła.


Sony Cyber-shot T2

Ogromna pamięć wewnętrzna
Wewnętrzna pamięć flash o pojemności 4 GB umożliwia zapis około 1 250 obrazów o najwyższej jakości. Przy rozdzielczości VGA pamięć wystarczy na ponad 40 000 zdjęć - czyli na wspomnienia z całego życia. Automatyczne indeksowanie zdjęć i ich podział na albumy ułatwia i przyspiesza poszukiwania w nawet najbogatszych kolekcjach fotografii cyfrowych.

Łatwe prezentowanie i przesyłanie zdjęć
Zapisane zdjęcia można oznaczyć i automatycznie przeskalować bez komputera, przy użyciu nowej technologii Sharemark. Dzięki niej fotografie można łatwo przesyłać na fotoblogi i do serwisów wymiany zdjęć, takich jak Flickr, wykorzystując zainstalowane w aparacie oprogramowanie Picture Motion Browser Portable.

Aparat Cyber-shot T2 będzie dostępny od listopada w cenie ok. 1 350 zł. (Cena może ulec zmianie.)


Najważniejsze cechy aparatu:

- Efektywna rozdzielczość 8,1 megapiksela i szybki procesor obrazu BIONZ
- Bardzo duża, 4-gigabajtowa pamięć wewnętrzna z funkcją albumu
- Dotykowy ekran LCD Clear Photo o przekątnej 2,7 cala
- Technologia Sharemark i oprogramowanie Picture Motion Browser Portable ? łatwe przesyłanie zdjęć na blogi i strony www
- Wyjście sygnału Full HD i tryb wyświetlania PhotoTV HD
- Funkcja "albumu z wycinkami" umożliwiająca wyświetlanie na ekranie kolażu ze zdjęć
- Technologia Double Anti-Blur: optyczny stabilizator obrazu Super SteadyShot i duża czułość do ISO 3200
- Metalowa obudowa w modnych odmianach kolorystycznych

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Olympus OM-D E-M5 Mark III - sprawdzona formuła w nowym wydaniu
Po 4 latach od premiery Olympusa OM-D E-M5 Mark II do walki na arenie systemu mikro 4/3 staje jego następca, który wprowadza tę linię aparatów o przygodowym zacięciu w świat 4K
14
0
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)