Premier DC-7371 - prosty aparat w ładnej obudowie

0
Paweł Ryczkowski
12 Kwiecień 2007
Artykuł na: 4-5 minut
Veracomp, dystrybutor produktów firmy Premier, wprowadził do sprzedaży kolejny model kompaktu - Premier DC-7371. Jest to prosty aparat z matrycą o rozdzielczości 7 megapikseli i trzykrotnym zoomem optycznym.
Z opisu kolejnego modelu kompaktu Premiera tym razem oznaczonego symbolem DC-7371 wynika, że przeznaczony jest on dla osób, które aparatu używają jedynie sporadycznie na wakacjach lub przy okazji uroczystości rodzinnych. Choć nie ma on wyśrubowanych parametrów postarano się o elegancki wygląd - na plaży aparat ten będzie robił dobre wrażenie. 7-megowa matryca z powodzeniem wystarczy, aby wykonać wydruki o rozmiarach nawet 20 x 30 cm. Jak na aparat przeznaczony do fotografowania wakacyjnego wyjazdu to nawet za dużo. Obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym o zakresie 34-102 mm mieści się w standardach tej klasy kompaktów. Producent informuje, że na tylnej ściance znalazł się monitor o rozmiarze prawie 2,5 cala. Ciekawe co oznacza owo tajemnicze "prawie"?

Premier DC-7371

Sporo gorzej wygląda sprawa dostępnych czułości. Do dyspozycji użytkowników oddano wartości z przedziału ISO 64-200. To bardzo mało nawet jak na kompakt prosty z założenia. Jeśli do tego doliczymy jedynie 5 trybów ekspozycji oraz 4 predefiniowane tryby balansu bieli (oprócz trybu automatycznego) to okaże się, że nawet zupełnie niezaawansowanym amatorom fotografii aparat ten nie da pełnej satysfakcji.

Wykonane zdjęcia mogą zostać zapisane w pamięci wewnętrznej o pojemności 22 MB lub na kartach SD o pojemności do 2 GB. W zestawie znalazły się dwa akumulatory AA oraz ładowarka, a sugerowana cena wynosi 599 zł netto.

tylna ścianka Premiera DC-7371

Poniżej przedstawiamy informację prasową polskiego dystrybutora Premiera.


Premier DC-7371 - tania cyfrówka na wakacje

Kraków, 12 kwietnia 2007 roku
--- Veracomp wprowadza do sprzedaży nowy aparat marki Premier - model DC-7371 z 7-megapikselową matrycą CCD. Kompaktowe wymiary, szybka migawka oraz prawie 2,5-calowy ekran to elementy które czynią go urządzeniem wszechstronnych zastosowań.

Kolory w DC-7371 odwzorowywane są według 24-bitowej mapy RGB. Największe zdjęcia, jakie można wykonać osiągają wymiary 3072 x 2304 pikseli. Obrazy mogą zostać zachowane we wbudowanej podręcznej pamięci 22 MB lub bezpośrednio zapisane na karcie SecureDigital o pojemności do 2 GB. Aby mieć możliwość zmieszczenia większej ilości fotografii, można je wykonywać również w wielkości 5, 3.1, 1.2 oraz 0.3 megapiksela, jak również regulować stopień kompresji JPEG. Oprócz standardowych zdjęć, urządzenie może zapisywać z głosem ruchomy obraz w rozdzielczości 320x240 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę.

Premier DC-7371 ma wbudowany obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym, który odpowiada zakresowi 34-102 mm w aparacie małoobrazkowym. Optyka pozwala na robienie zdjęć z odległości od 50 cm w trybie zwykłym, od 5 cm z opcją makro i od 35 cm w trybie teleobiektywu.

Migawka o prędkości 1/2000 sekundy przy odpowiednim oświetleniu pozwala uchwycić wyraźnie na zdjęciach poruszające się obiekty oraz zapobiega zamazaniom obrazu, powodowanym np. drżeniem ręki. Przy słabszym świetle, wydłużenie jej czasu nawet do 2 sekund powoduje rozjaśnienie sceny lub może pomóc w uzyskaniu innych ciekawych efektów. Oddaniu większej ilości szczegółów przy słabym świetle pomaga też regulacja czułości matrycy w zakresie ISO 64-200. Przy nocnych ujęciach lub w miejscach o bardzo niskim naświetleniu, fotografujący może się wspomóc wbudowaną lampą błyskową, która oprócz trybu wymuszonego może automatycznie się uruchamiać przy niskim współczynniku oświetlenia oraz w razie potrzeby redukować efekt "czerwonych oczu".

Aparat posiada zaprogramowane 5 trybów ekspozycji. Dodatkowo można dokonać jej ręcznej kompensacji w zakresie od -2.0 do +2.0 EV, przy stopniowaniu co 1/3 EV. Temperatura bieli może być również dobrana automatycznie lub wybrana przez użytkownika z 4 predefiniowanych ustawień.

DC-7371 współpracuje z komputerami PC i Macintosh. Do zestawu dołączona została płyta CD z oprogramowaniem do edycji obrazu firmy Ulead. W zestawie znalazły się również 2 akumulatory AA i ładowarka.

Gwarancja na aparat obejmuje 24 miesiące.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 599 zł + VAT.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1