Premier DC-7371 - prosty aparat w ładnej obudowie

Veracomp, dystrybutor produktów firmy Premier, wprowadził do sprzedaży kolejny model kompaktu - Premier DC-7371. Jest to prosty aparat z matrycą o rozdzielczości 7 megapikseli i trzykrotnym zoomem optycznym.
Z opisu kolejnego modelu kompaktu Premiera tym razem oznaczonego symbolem DC-7371 wynika, że przeznaczony jest on dla osób, które aparatu używają jedynie sporadycznie na wakacjach lub przy okazji uroczystości rodzinnych. Choć nie ma on wyśrubowanych parametrów postarano się o elegancki wygląd - na plaży aparat ten będzie robił dobre wrażenie. 7-megowa matryca z powodzeniem wystarczy, aby wykonać wydruki o rozmiarach nawet 20 x 30 cm. Jak na aparat przeznaczony do fotografowania wakacyjnego wyjazdu to nawet za dużo. Obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym o zakresie 34-102 mm mieści się w standardach tej klasy kompaktów. Producent informuje, że na tylnej ściance znalazł się monitor o rozmiarze prawie 2,5 cala. Ciekawe co oznacza owo tajemnicze "prawie"?

Premier DC-7371

Sporo gorzej wygląda sprawa dostępnych czułości. Do dyspozycji użytkowników oddano wartości z przedziału ISO 64-200. To bardzo mało nawet jak na kompakt prosty z założenia. Jeśli do tego doliczymy jedynie 5 trybów ekspozycji oraz 4 predefiniowane tryby balansu bieli (oprócz trybu automatycznego) to okaże się, że nawet zupełnie niezaawansowanym amatorom fotografii aparat ten nie da pełnej satysfakcji.

Wykonane zdjęcia mogą zostać zapisane w pamięci wewnętrznej o pojemności 22 MB lub na kartach SD o pojemności do 2 GB. W zestawie znalazły się dwa akumulatory AA oraz ładowarka, a sugerowana cena wynosi 599 zł netto.

tylna ścianka Premiera DC-7371

Poniżej przedstawiamy informację prasową polskiego dystrybutora Premiera.


Premier DC-7371 - tania cyfrówka na wakacje

Kraków, 12 kwietnia 2007 roku
--- Veracomp wprowadza do sprzedaży nowy aparat marki Premier - model DC-7371 z 7-megapikselową matrycą CCD. Kompaktowe wymiary, szybka migawka oraz prawie 2,5-calowy ekran to elementy które czynią go urządzeniem wszechstronnych zastosowań.

Kolory w DC-7371 odwzorowywane są według 24-bitowej mapy RGB. Największe zdjęcia, jakie można wykonać osiągają wymiary 3072 x 2304 pikseli. Obrazy mogą zostać zachowane we wbudowanej podręcznej pamięci 22 MB lub bezpośrednio zapisane na karcie SecureDigital o pojemności do 2 GB. Aby mieć możliwość zmieszczenia większej ilości fotografii, można je wykonywać również w wielkości 5, 3.1, 1.2 oraz 0.3 megapiksela, jak również regulować stopień kompresji JPEG. Oprócz standardowych zdjęć, urządzenie może zapisywać z głosem ruchomy obraz w rozdzielczości 320x240 pikseli z prędkością 30 klatek na sekundę.

Premier DC-7371 ma wbudowany obiektyw z trzykrotnym zoomem optycznym, który odpowiada zakresowi 34-102 mm w aparacie małoobrazkowym. Optyka pozwala na robienie zdjęć z odległości od 50 cm w trybie zwykłym, od 5 cm z opcją makro i od 35 cm w trybie teleobiektywu.

Migawka o prędkości 1/2000 sekundy przy odpowiednim oświetleniu pozwala uchwycić wyraźnie na zdjęciach poruszające się obiekty oraz zapobiega zamazaniom obrazu, powodowanym np. drżeniem ręki. Przy słabszym świetle, wydłużenie jej czasu nawet do 2 sekund powoduje rozjaśnienie sceny lub może pomóc w uzyskaniu innych ciekawych efektów. Oddaniu większej ilości szczegółów przy słabym świetle pomaga też regulacja czułości matrycy w zakresie ISO 64-200. Przy nocnych ujęciach lub w miejscach o bardzo niskim naświetleniu, fotografujący może się wspomóc wbudowaną lampą błyskową, która oprócz trybu wymuszonego może automatycznie się uruchamiać przy niskim współczynniku oświetlenia oraz w razie potrzeby redukować efekt "czerwonych oczu".

Aparat posiada zaprogramowane 5 trybów ekspozycji. Dodatkowo można dokonać jej ręcznej kompensacji w zakresie od -2.0 do +2.0 EV, przy stopniowaniu co 1/3 EV. Temperatura bieli może być również dobrana automatycznie lub wybrana przez użytkownika z 4 predefiniowanych ustawień.

DC-7371 współpracuje z komputerami PC i Macintosh. Do zestawu dołączona została płyta CD z oprogramowaniem do edycji obrazu firmy Ulead. W zestawie znalazły się również 2 akumulatory AA i ładowarka.

Gwarancja na aparat obejmuje 24 miesiące.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 599 zł + VAT.

Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!