Kodak nagrodzony na CES-ie

CES 2007. Kodak chwali się trzema nagrodami kończących się właśnie w Las Vegas targów CES 2007 oraz wyróżnieniami magazynów "Popular Science" i "PC Magazine". Produkty, które uhonorowano, to aparaty cyfrowe Kodak EasyShare V610 Dual Lens i Kodak EasyShare V570 Dual Lens oraz system odbitek na żądanie Kodak Digital Picture System 900. Gratulujemy.
Wszystkie wymienione produkty Kodaka zostały docenione przez organizatorów targów. Dwuobiektywowy model EasyShare V610 Dual Lens (najmniejsza cyfrówka z 10-krotnym zoomem na rynku i systemem łączności bezprzewodowej Bluetooth) został uznany za Najlepszą Innowację 2007 roku. Wyróżniono też Kodaka EasyShare V570 Dual Lens (w kategorii obrazowania cyfrowego za rok 2006) i system Kodak Digital Picture System 900 (w kategorii "eco-design" za rok 2006). Dodatkowo V570 zyskał uznanie w oczach redaktorów magazynów "Popular Science" i "PC Magazine".

Kodak EasyShare V610

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta.

Kodak zdobywa trzy nagrody targów CES za innowacyjność i otrzymuje prestiżowe wyróżnienia od czasopism "Popular Science" i "PC Magazine"

Jedną z nagród jest tytuł "Best of Innovations" dla cyfrowego aparatu fotograficznego Kodak EasyShare V610 Dual Lens

Warszawa, 11 stycznia -
Na prezentacji poprzedzającej wystawę Consumer Electronics Show (CES) wyróżniono firmę Eastman Kodak Company (NYSE: EK), której produkty i usługi zdobyły trzy prestiżowe nagrody za innowacyjność w dziedzinie wzornictwa i konstrukcji (Innovations 2007 Design and Engineering Awards). Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V610 Dual Lens został uznany za "Najlepszą innowację 2007 roku" ("Best of Innovations 2007") w kategorii cyfrowych urządzeń do przetwarzania obrazu (Digital Imaging), zaś aparat cyfrowy Kodak EasyShare V570 Dual Lens oraz Kodak Digital Picture System 900 (DPS 900) uzyskały wyróżnienia za innowacyjność wzornictwa i konstrukcji za 2006 r. odpowiednio w kategoriach Digital Imaging (V570) i Eco-Design (DPS 900).

Innovations 2007 Design and Engineering Awards, sponsorowane przez Consumer Electronics Association i promowane przez Industrial Designers Society of America, przyznawane są za najlepsze wzornictwo i rozwiązania konstrukcyjne w najbardziej zaawansowanych technologicznie produktach w danym roku. Produkty Kodak uhonorowane przez jury złożone z niezależnych branżowych projektantów, inżynierów i dziennikarzy zostały zaprezentowane na międzynarodowej wystawie CES 2007 w Las Vegas w dniach 8-11 stycznia 2007 r.

Czasopismo "Popular Science" wyróżniło firmę Kodak za innowacyjność, umieszczając cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V570 Dual Lens w corocznym rankingu nowości "Best of What's New" w 2006 r. oraz prezentując go w czasie listopadowej wystawy dla konsumentów. "Best of What's New" to najwyższe wyróżnienie przyznawane przez "Popular Science", będące wynikiem całorocznej pracy, w czasie której oceniane są tysiące produktów - powiedział Mark Jannot, wydawca "Popular Science". "Nagrody te przyznawane są za innowacje, które nie tylko wpływają na nasze obecne życie, ale także zmieniają nasz sposób myślenia o przyszłości". Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V570 Dual Lens otrzymał także 23. doroczną nagrodę za doskonałość techniki (Annual Technical Excellence Award) od "PC Magazine" w uznaniu najlepszych osiągnięć technologicznych roku.O nagrodzonych produktach Kodak

Cyfrowy aparat fotograficzny Kodak EasyShare V610 Dual Lens jest najmniejszym na świecie aparatem z 10-krotnym (38-380 mm) optycznym zoomem, o grubości niespełna 1 cala (2,5 cm). W eleganckim kieszonkowym modelu V610 zastosowano dwuobiektywową technologię Kodak Retina Dual Lens, czyli dwie szklane, niewystające poza obudowę aparatu soczewki pryzmatyczne SCHNEIDER-KREUZNACH C-VARIOGON, zapewniające wyjątkowo wyraźne i ostre zdjęcia. Bogato wyposażony w dodatkowe funkcje aparat Kodak EasyShare V610 o rozdzielczości 6 megapikseli z układem stabilizacji obrazu (anti-blur) jest jednym z pierwszych cyfrowych aparatów fotograficznych z modułem łączności bezprzewodowej BLUETOOTH, umożliwiającym natychmiastowe przesyłanie fotografii do znajdujących się w pobliżu posiadaczy odpowiednich urządzeń. Użytkownik aparatu Kodak EasyShare V610 może łatwo przesyłać swoje zdjęcia do urządzeń z modułami BLUETOOTH w promieniu 10 metrów - czyli np. do telefonów komórkowych, palmtopów, komputerów osobistych i punktów Kodak Picture Kiosk.

Kodak EasyShare V570 to najmniejszy na świecie cyfrowy aparat fotograficzny z ultraszerokokątnym optycznym zoomem, za pomocą którego można fotografować w zadziwiająco szerokim planie. W eleganckim modelu V570 zastosowano technologię Kodak Retina Dual Lens, której podstawą są dwa obiektywy, w tym jeden (23 mm) do ujęć szerokokątnych i drugi do zbliżeń optycznych (39-117 mm). Grubość eleganckiej obudowy aparatu nie przekracza 1 cala (2,5 cm). V570 o rozdzielczości 5 megapikseli wyposażony jest w liczne funkcje które sprawiają, że fotografowanie jest przyjemniejsze i łatwiejsze - w tym między innymi w układ redukcji efektu czerwonych oczu, układ kadrowania, stabilizator obrazu oraz edytor umożliwiający automatyczne łączenie trzech zdjęć w ujęcia panoramiczne. W trybie ultraszerokokątnym można sfotografować otoczenie w promieniu 180 stopni w zaledwie 3 ujęciach.

Kodak Digital Picture System 900 (DPS 900) to unikalny system dla punktów detalicznych, umożliwiający wykonywanie na miejscu odbitek z filmów tradycyjnych i nośników cyfrowych. DPS 900 to połączenie wydajnej platformy Picture Kiosk G4 oraz znakomitych termicznych drukarek do fotografii Kodak 6850 i 8800 ze skanerem filmów 35 mm, stanowiące kompleksowe rozwiązanie do obsługi fotoamatorów w punktach detalicznych praktycznie każdej wielkości. Dzięki technologii Kodak Perfect Touch system ten umożliwia retuszowanie zdjęć w zakresie nasycenia barw, poprawy ostrości szczegółów i redukcji cieni. Odbitki drukowane na szybkich drukarkach termicznych Kodak są wodoodporne, plamoodporne i mogą przetrwać długie lata w zwykłych domowych albumach.

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12