Premier DM 6365 - nowy kompakt w aluminiowej obudowie

Najnowszy Premier DM 6365 pojawił się na półkach sklepów - korpus wykonany ze stopu aluminium ma zmniejszyć wagę tego kompaktu, a jednocześnie zwiększyć jego wytrzymałość. Zastosowano w nim matrycę o rozdzielczości 6 Mp, wbudowano monitor 2,5-calowy.
Firma Veracomp 13 grudnia 2006 roku wprowadziła do oferty nowy kompakt cyfrowy - Premier DM 6365. Wyróżnia się on obudową w całości wykonaną ze stopu aluminium. Duży 2,5-calowy monitor o 230 tys. punktów z pewnością ułatwi fotografowanie. Matryca 6 Mp daje obraz o maksymalnej rozdzielczości 2816 x 2112 pikseli. Atrakcyjna jest możliwość nagrania do zdjęcia trzydziestosekundowej notki dźwiękowej. Nowość Premiera obsługuje karty w formacie Secure Digital o pojemności do 1GB.

Premier DM 6365

Do dyspozycji fotografujących oddano 20 programów tematycznych, które w połączeniu z trzykrotnym zoomem o ogniskowej 35 do 105 mm (w przeliczeniu na mały obrazek) dadzą spore możliwości kreatywnego wykorzystania aparatu. Możliwe jest również nagranie filmu wideo w formacie AVI o długości ograniczonej pojemnością karty pamięci.

Nowy kompakt wyposażono w jedno gniazdo łączące w sobie trzy funkcje: port USB 2.0, wyjście audio-wideo oraz ładowanie akumulatora.

Gwarancja premierowego Premiera DM 6365 obejmuje okres 24 miesięcy, a sugerowana cena wynosi 799 PLN.

Poniżej przedstawiamy informację prasową przysłaną przez firmę Veracomp oraz specyfikację techniczną.

Specyfikacja techniczna:
NazwaPremier DM 6365
Typcyfrowy aparat kompaktowy
Efektywna rozdzielczość6 Mp
Sensorb.d.
Pamięćwbudowana 27 MB, karty SD (do 1 GB)
Rozdzielczośćmaksymalna 2816 x 2112
Formaty zapisu obrazub.d.
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw35 - 105 mm przeliczeniu na mały obrazek
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowy3x
Przysłonab.d.
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji20 zaprogramowanych trybów
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrościb.d.
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułośćb.d.
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmutak, 640 x 480 lub 320 x 240 w formacie AVI
Monitor LCDLCD 2,5 cala
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowawbudowana
Kontrola błysku
  • auto
  • błysk wymuszony
  • lampa wyłączona
  • redukcja czerownych oczu
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkab.d.
Lustrob.d.
Wizjerb.d.
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalaczb.d.
Złączajedno gniazdo łączące w sobie
  • ładowanie akumulatora
  • port USB 2.0
  • wyjście wideo-auto
Pilotb.d.
Zasilanieakumulator litowo-jonowy (Li-Io)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywutak
Obudowab.d.
Wymiaryb.d.
Wagab.d.
Akcesoriab.d.
Oprogramowanie
  • Photo Explorer 8.0
  • Photo Express 5.0
  • Cool 360 SE
Uwaginotka dźwiękowa
Artykuł na Fotopolis5198


INFORMACJA PRASOWA

Premier w lśniącej zbroi

Kraków, 13 grudnia 2006 roku --- Veracomp wprowadza do oferty najnowszy model cyfrowego aparatu fotograficznego - Premier DM 6365. Korpus tego urządzenia jest w całości wykonany ze stopu aluminium, co poskutkowało bardzo małą wagą przy zwiększonej odporności. Pomimo niewielkich rozmiarów, aparat posiada 2,5 calowy wyświetlacz o rozdzielczości ponad 230 tysięcy pikseli i 20 zaprogramowanych trybów ekspozycji.

Matryca o rozdzielczości 6.0 megapikseli odwzorowuje obraz w 24 bitowym kolorze, zaś maksymalna rozdzielczość zdjęć wynosi 2816 x 2112 pikseli. Dzięki wbudowanemu mikrofonowi, do każdego zdjęcia możemy nagrać notatkę głosową o maksymalnej długości 30 sekend.

Aparat może również rejestrować obraz ruchomy z dźwiękiem w jednej z dwóch rozdzielczości - 640 x 480 dpi lub 320 x 240 dpi. Materiał ten zapisywany jest w formacie AVI. Czas nagrania ograniczony jest jedynie dostępną w aparacie pamięcią - pojemność tej wbudowanej wynosi 27 MB. Można ją jednak poszerzyć do wielkości 1 GB po włożeniu w slot karty Secure Digital.

Ogniskowa obiektywu (zgodnie ze standardami małoobrazkowych aparatów 35 mm) zawiera się w zakresie od 35 do 105 mm, dając przy tym możliwość trzykrotnego zbliżenia obrazu.

Zdając się na automatyczne ustawienia, można wybrać jeden z 20 zaprogramowanych trybów. Po wybraniu jeden z tych trybów, aparat ustawi wszystkie parametry mające wpływ na wygląd zdjęcia wg zaprogramowanych opcji. Istnieje również możliwość zapisania indywidualnych ustawień użytkownika jak np. czułość ISO, kompensacja ekspozycji, czas naświetlania.

Wbudowana lampa błyskowa może działać w trybie automatycznym, wymuszonym lub redukującym efekt czerwonych oczu.

Do aparatu producent dołączył na płycie CD zestaw niezbędnych aplikacji firmy Ulead. Dzięki Photo Explorer 8.0 w wygodny sposób można tworzyć wirtualne albumy zdjęć. Photo Express 5.0 pozwoli łatwo skorygować detale i dokonać przeróbki fotografii. Serię zdjęć można też połączyć ze sobą w programie Cool 360 SE i stworzyć w ten sposób statyczną lub dynamiczną panoramę fotografowanej okolicy.

Aby uzyskać maksymalnie kompaktowy wymiar aparatu, producent wyposażył go w złącze 3 w 1. Po bezpośrednim podłączeniu do niego kabla USB 2.0, zdjęcia, głos i filmy szybko zostaną przesłane do komputera. Przy wykorzystaniu dołączonych przejściówek, to samo gniazdo posłuży do ładowania litowo-jonowego akumulatora, jak i wyprowadzenia sygnału audio-wideo.

Gwarancja - 24 miesiące.
Sugerowana cena detaliczna - 799 zł brutto.


http://www.veracomp.pl
http://www.compendium.pl
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1