Horseman LD Pro - pokłony dla profesjonalistów

Komamura Corporation, dystrybutor profesjonalnych produktów marki Horseman, zaprezentował nowy aparat wielkoformatowy Horseman LD Pro. Jest on zgodny zarówno z kasetami 4x5", jak i systemami Hasselblada i Mamiyi oraz wszystkimi najnowszymi przystawkami cyfrowymi.
Horseman LD Pro

Aparaty wielkoformatowe trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców, ale wbrew pozorom nie jest to grupa "miłośników staroci" naśladujących starodawne techniki fotograficzne. Możliwość korekcji perspektywy i duża powierzchnia materiału światłoczułego - błona 4"x5" jest blisko 15x większa od klatki filmu małoobrazkowego - to na przykład przy fotografii architektury niemal niezbędne narzędzia.

Fotografia cyfrowa też znajduje tu zastosowanie. Nowoczesne aparaty wielkoformatowe, takie jak nowy Horseman LD Pro, zgodne są z przystawkami cyfrowymi wszystkich ważnych producentów (Phase One, Imacon/Hasselblad, Leaf, Sinar). Można je stosować wymiennie ze zwykłymi kasetami. Co więcej - LD Pro może współpracować z aparatami Hasselblad "H" i "V" a także Mamiya 645.

Horseman LD Pro daje pełną, a przede wszystkim precyzyjną kontrolę nad perspektywą, ostrością i dystorsją. Frontowa rama obraca się (skręty i pochyły) o 360°, można ja także przesunąć o 30 mm w górę lub w dół oraz w lewo lub w prawo. Ponadto nowy system MFD (Main Frame Drive System) pozwala na podniesienie tylnej ramy do 40mm, przy czym pozostaje ona cały czas w pozycji równoległej do błony/ścianki, dzięki czemu zachowana jest ostrość.

Horseman nie ma w Polsce kanału dystrybucyjnego, więc zainteresowanych odsyłamy do amerykańskiej strony producenta.
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7