Horseman LD Pro - pokłony dla profesjonalistów

Komamura Corporation, dystrybutor profesjonalnych produktów marki Horseman, zaprezentował nowy aparat wielkoformatowy Horseman LD Pro. Jest on zgodny zarówno z kasetami 4x5", jak i systemami Hasselblada i Mamiyi oraz wszystkimi najnowszymi przystawkami cyfrowymi.
Horseman LD Pro

Aparaty wielkoformatowe trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców, ale wbrew pozorom nie jest to grupa "miłośników staroci" naśladujących starodawne techniki fotograficzne. Możliwość korekcji perspektywy i duża powierzchnia materiału światłoczułego - błona 4"x5" jest blisko 15x większa od klatki filmu małoobrazkowego - to na przykład przy fotografii architektury niemal niezbędne narzędzia.

Fotografia cyfrowa też znajduje tu zastosowanie. Nowoczesne aparaty wielkoformatowe, takie jak nowy Horseman LD Pro, zgodne są z przystawkami cyfrowymi wszystkich ważnych producentów (Phase One, Imacon/Hasselblad, Leaf, Sinar). Można je stosować wymiennie ze zwykłymi kasetami. Co więcej - LD Pro może współpracować z aparatami Hasselblad "H" i "V" a także Mamiya 645.

Horseman LD Pro daje pełną, a przede wszystkim precyzyjną kontrolę nad perspektywą, ostrością i dystorsją. Frontowa rama obraca się (skręty i pochyły) o 360°, można ja także przesunąć o 30 mm w górę lub w dół oraz w lewo lub w prawo. Ponadto nowy system MFD (Main Frame Drive System) pozwala na podniesienie tylnej ramy do 40mm, przy czym pozostaje ona cały czas w pozycji równoległej do błony/ścianki, dzięki czemu zachowana jest ostrość.

Horseman nie ma w Polsce kanału dystrybucyjnego, więc zainteresowanych odsyłamy do amerykańskiej strony producenta.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8