Horseman LD Pro - pokłony dla profesjonalistów

Komamura Corporation, dystrybutor profesjonalnych produktów marki Horseman, zaprezentował nowy aparat wielkoformatowy Horseman LD Pro. Jest on zgodny zarówno z kasetami 4x5", jak i systemami Hasselblada i Mamiyi oraz wszystkimi najnowszymi przystawkami cyfrowymi.
Horseman LD Pro

Aparaty wielkoformatowe trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców, ale wbrew pozorom nie jest to grupa "miłośników staroci" naśladujących starodawne techniki fotograficzne. Możliwość korekcji perspektywy i duża powierzchnia materiału światłoczułego - błona 4"x5" jest blisko 15x większa od klatki filmu małoobrazkowego - to na przykład przy fotografii architektury niemal niezbędne narzędzia.

Fotografia cyfrowa też znajduje tu zastosowanie. Nowoczesne aparaty wielkoformatowe, takie jak nowy Horseman LD Pro, zgodne są z przystawkami cyfrowymi wszystkich ważnych producentów (Phase One, Imacon/Hasselblad, Leaf, Sinar). Można je stosować wymiennie ze zwykłymi kasetami. Co więcej - LD Pro może współpracować z aparatami Hasselblad "H" i "V" a także Mamiya 645.

Horseman LD Pro daje pełną, a przede wszystkim precyzyjną kontrolę nad perspektywą, ostrością i dystorsją. Frontowa rama obraca się (skręty i pochyły) o 360°, można ja także przesunąć o 30 mm w górę lub w dół oraz w lewo lub w prawo. Ponadto nowy system MFD (Main Frame Drive System) pozwala na podniesienie tylnej ramy do 40mm, przy czym pozostaje ona cały czas w pozycji równoległej do błony/ścianki, dzięki czemu zachowana jest ostrość.

Horseman nie ma w Polsce kanału dystrybucyjnego, więc zainteresowanych odsyłamy do amerykańskiej strony producenta.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0