Horseman LD Pro - pokłony dla profesjonalistów

Komamura Corporation, dystrybutor profesjonalnych produktów marki Horseman, zaprezentował nowy aparat wielkoformatowy Horseman LD Pro. Jest on zgodny zarówno z kasetami 4x5", jak i systemami Hasselblada i Mamiyi oraz wszystkimi najnowszymi przystawkami cyfrowymi.
Horseman LD Pro

Aparaty wielkoformatowe trafiają do bardzo wąskiego grona odbiorców, ale wbrew pozorom nie jest to grupa "miłośników staroci" naśladujących starodawne techniki fotograficzne. Możliwość korekcji perspektywy i duża powierzchnia materiału światłoczułego - błona 4"x5" jest blisko 15x większa od klatki filmu małoobrazkowego - to na przykład przy fotografii architektury niemal niezbędne narzędzia.

Fotografia cyfrowa też znajduje tu zastosowanie. Nowoczesne aparaty wielkoformatowe, takie jak nowy Horseman LD Pro, zgodne są z przystawkami cyfrowymi wszystkich ważnych producentów (Phase One, Imacon/Hasselblad, Leaf, Sinar). Można je stosować wymiennie ze zwykłymi kasetami. Co więcej - LD Pro może współpracować z aparatami Hasselblad "H" i "V" a także Mamiya 645.

Horseman LD Pro daje pełną, a przede wszystkim precyzyjną kontrolę nad perspektywą, ostrością i dystorsją. Frontowa rama obraca się (skręty i pochyły) o 360°, można ja także przesunąć o 30 mm w górę lub w dół oraz w lewo lub w prawo. Ponadto nowy system MFD (Main Frame Drive System) pozwala na podniesienie tylnej ramy do 40mm, przy czym pozostaje ona cały czas w pozycji równoległej do błony/ścianki, dzięki czemu zachowana jest ostrość.

Horseman nie ma w Polsce kanału dystrybucyjnego, więc zainteresowanych odsyłamy do amerykańskiej strony producenta.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0