Canon Digital IXUS 850 IS - szeroki kąt ze stabilizacją

Jednym zaprezentowanych dziś przez Canon kompaktów jest interesujący model Digital IXUS 850 IS (PowerShot SD800 IS Digital ELPH za Oceanem). Wyposażono go w szerokokątny obiektyw ze stabilizacją obrazu oraz 3,8-krotnym zbliżeniem. Rozdzielczość wynosi 7,1 Mp a czułość maksymalna ISO 1600.
Canon Digital IXUS 850 IS

Canon Digital IXUS 850 IS nie jest może aparatem zaawansowanym - nie ma trybów manualnych ekspozycji - ale niewiele mu brakuje. Zestaw cech robi naprawdę dobre wrażenie. Zwraca uwagę obiektyw, 3,8-krotny zoom wyposażony w system optycznej stabilizacji obrazu. Co ważniejsze, ogniskowa minimalna wynosi 28 mm co jest wartością przyciągającą uwagę zaawansowanych użytkowników.

Aparat wyposażony został w najnowszy procesor DiGIC III gwarantujący nie tylko szybką pracę, ale także dobrą (przynajmniej tak deklaruje producent) jakość obrazu przy wysokich czułościach, nawet do ISO 1600. Inna funkcja podkreślana w informacji prasowej to automatyka ekspozycji/ostrości z wykrywaniem twarzy.

Użytkownik ma na swoich usługach 9-punktowy inteligentny system pomiaru ostrości AiAF, system pomiaru światła z trzema metodami do wyboru a także szereg programów tematycznych. Zgodnie z najnowszą modą aparat posiada długą listę efektów specjalnych - pod funkcją "moje kolory" kryją się takie ustawienia jak jaśniejszy i ciemniejszy odcień skóry, efekt slajdu czy żywych czerwieni.

Zdjęcia i filmy (VGA, 30 kl/s) zapisywane są na kartach SD. Obraz podglądany jest na dużym, 2,5-calowym wyświetlaczu. Zasilania dostarcza dedykowany akumulator Li-Ion. Więcej informacji w poniższym komunikacie prasowym producenta.


Pierwszy szerokokątny zoom Canon Digital IXUS z procesorem DIGIC III i technologią rozpoznawania twarzy

Amstelveen, Holandia. 14 września 2006
: Canon prezentuje dziś najnowszą propozycję dla entuzjastów fotografii zainteresowanych najnowszymi trendami design - model Digital IXUS 850 IS. Wyposażony w matrycę o rozdzielczości 7,1 mln pikseli aparat to pierwsza konstrukcja linii Digital IXUS z szerokokątnym zoomem 3,8x [najkrótsza ogniskowa odpowiada 28mm dla formatu 25mm] i układem optycznej stabilizacji obrazu.

Wyposażony tak, by usatysfakcjonować poważnych fotografów, ultrakompaktowy Digital IXUS 850 IS dzięki wypracowanemu kształtowi metalowego korpusu kontynuuje tradycję wzorniczą linii. Poprawioną szybkość działania i jakość obrazu zapewnia zastosowanie najnowszego procesora obrazowego Canona - DIGIC III, który umożliwia fotografowanie z czułością ISO 1600 oraz wprowadzenie trybu zdjęciowego "Rozpoznawanie Twarzy AF/AE" - technologii, która rozpoznaje w fotografowanym kadrze 9 twarzy i pod ich katem optymalizuje ustawienia ostrości i ekspozycji. ]

{BIT|Charakterystyka aparatu Digital IXUS 850 IS:

- rozdzielczość 7,1 mln pikseli, zoom optyczny 3,8x
- krótka ogniskowa 28mm i układ stabilizacji obrazu
- procesor DIGIC III, zaawansowana technologia redukcji szumów i rozpoznawania twarzy
- funkcja Bezpieczny Zoom do dużych zbliżeń
- czułość ISO 1600
- monitor LCD 2,5cala o dużej rozdzielczości, 17 trybów pracy w tym filmowanie XGA [30 kl/s]
- szeroka lista opcjonalnych akcesoriów, w tym obudowa do zdjęć podwodnych

"To najnowsze wcielenie linii Digital IXUS pokazuje jak bardzo rozwinęliśmy się od pierwszego aparatu analogowego roku 1996" wyjaśnia Mogens Jansen, szef Działu Obrazowania Amatorskiego Canon Europe. ?Wyposażony w rozwiązania, które z pewnością docenią miłośnicy fotografii - szeroki kat widzenia, procesor DIGIC III i technologię rozpoznawania twarzy - IXUS stale rozwija swój model szerokokątny."

Oferując zakres ogniskowych 28-105mm [dla formatu 35mm] obiektyw aparatu Digital IXUS 850 IS umożliwia fotografowanie panoram, architektury i dużych grup osób. Obiektyw wyposażono również w układ optycznej stabilizacji obrazu, przeciwdziałający poruszeniom aparatu podczas fotografowania w słabym świetle lub kiedy najdłuższa ogniskowa używana jest do fotografowania z jadących pojazdów.]

{BIT|Jakość zdjęć

Rozdzielczość 7,1 mln pikseli pozwala otrzymać ilość szczegółów wystarczającą do wydrukowania zdjęć w dużym formacie. Nowa funkcja Bezpieczny Zoom wykorzystuje wysoką rozdzielczość do otrzymania dużych zbliżeń bez wpływu na jakość obrazu - do 15x przy formacie pliku zdjęciowego "Small".

Procesor DIGIC III z technologią rozpoznawania twarzy
Odpowiadający za szybkie działanie aparatu i doskonałą jakość zdjęć nowy procesor DIGIC II umożliwia również wprowadzenie nowej technologii Canona - trybu zdjęciowego "Rozpoznawanie Twarzy AF/AE", który prowadzi do doskonałej jakości zdjęć ludzi automatycznie rozpoznając twarze w fotografowanych kadrach optymalizując pod ich kątem ustawienie ostrości i ekspozycji. Jeśli motywem zdjęcia nie są ludzie - aparat automatycznie przełącza się na wybrany tryb pracy 9-polowego układu AiAF, zapobiegając nieostrości zdjęć atrakcyjnych miejsc, gdzie są tłumy turystów. Technologia rozpoznawania twarzy działa precyzyjnie w przypadku dużych grup ludzi i wtedy, gdy główny obiekt jest odległy lub porusza się wewnątrz kadru. Oparta o sprzęt technologia działa równie szybko jak układ AiAF.

Tryby zdjęciowe i menu "Moje Kolory"
Aparat Digital IXUS 850 IS można dostosować do prawie każdej sytuacji zdjęciowej - wyposażony jest bowiem w 17 trybów zdjęciowych, w tym program tematyczny - Akwarium i tryb ręczny pozwalający na ustawienie balansu bieli i czułości [teraz jeszcze łatwiejsze dzięki dedykowanemu przyciskowi ISO]

Menu "Moje Kolory" umożliwia kreatywne zmiany obrazu na poziomie aparatu - w trakcie fotografowania i podczas odtwarzania zdjęć. Nowa funkcja "Moja Kategoria" ułatwia zarządzanie zdjęciami automatycznie przypisując wykonane zdjęcia do określonych kategorii - Ludzie, Krajobrazy, Wydarzenia - w zależności od rozpoznania twarzy i wybranego trybu zdjęciowego.

Funkcje filmowania w jakie wyposażono nowy aparat obejmują rejestrowanie dźwiękowych filmów VGA z szybkością 30 kl/sek. Unikalny inteligentny czujnik orientacji podczas odtwarzania lub wyświetlania na ekranie TV automatycznie odpowiednio odwraca filmy i zdjęcia zapisane w formacie pionowym.]

{BIT|Ulepszony monitor LCD

Aparat Digital IXUS 850 IS wyposażono w monitor LCD o rozdzielczości 207000 pikseli i przekątnej 2,5 cala, który można oglądać pod szerokim kątem, co ułatwia kompozycje zdjęć i ich odtwarzanie nawet w najjaśniejsze dni. Funkcja "Ocena obrazu" wykorzystuje duży rozmiar monitora wyświetlając jednocześnie zrobione zdjęcie i jego powiększony fragment. Powiększać można dowolny fragment klatki , co pozwala to na przykład na ocenę wyrazu twarzy fotografowanej osoby i ostrości przed opuszczeniem "planu zdjęciowego". Użytkownicy mogą również podświetlić na monitorze pole o proporcji obrazu 3:2, co odpowiada proporcjom boków standardowych wydruków fotograficznych. Poprawiony interfejs użytkownika przyspiesza zmianę ustawień aparatu. Aparat wyposażony jest również w tradycyjny wizjer optyczny pozwalający na kadrowanie bez użycia monitora LCD - w trudnych sytuacjach zdjęciowych lub kiedy należy oszczędzać baterie.

 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0