Canon Digital IXUS i7 - nowe wcielenie najmniejszego IXUS-a

Odświeżenie cyfrowej linii Canon Digital IXUS nie byłoby kompletne bez nowej wersji najmniejszego aparatu serii. Model Digital IXUS i7 ma 7-megową matrycę, zoom 2,4x i procesor Digic III. Ciekawostką jest stacja dokująca z pilotem.
Canon Digital IXUS i7

Canon Digital IXUS i7 został wyposażony w nowy procesor obrazowy Digic III, który do znakomitej wydajności poprzednika dodaje system detekcji twarzy (aparat automatycznie ustawia ostrość na twarzy portretowanej osoby) i bardziej agresywne odszumianie (zakres czułości od ISO 80 do ISO 1600). Podstawową (poza stylowym wyglądem) cechą IXUS-a i7 są niewielkie wymiary (96,1 x 45,1 x 23,9 mm). Warto też wspomnieć o stacji dokującej znajdującej się w zestawie. Służy ona do przesyłania danych, ładowania akumulatorów, druku bezpośredniego i wyświetlania zdjęć na ekranie telewizora. W tym ostatnim zastosowaniu pomoże pilot, który pozwala sterować np. pokazem slajdów bez konieczności siedzenia przy aparacie.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej informacji prasowej producenta. Specyfikacje w budowie.

Canon unowocześnia najmniejszy aparat Digital IXUS

Amstelveen, Holandia. 14 września 2006:
Canon zaprezentował dziś aparat Digital IXUS i7 zoom będący unowocześnioną wersją ultrakompaktowego modelu Digital IXUS i zoom.

Dostępny w czterech nowych kolorach aparat Digital IXUS i7 zoom wyposażony jest w matrycę o rozdzielczości 7,1 mln pikseli, zoom 2,4x i nowy procesor Canona DIGIC III. Oprócz szybkiego działania i udoskonalonego przetwarzania danych, procesor DIGIC III znacząco redukuje szumy powstające podczas fotografowania z czułością sięgającą ISO 1600. Procesor DIGIC III umożliwia również zastosowanie w aparacie Digital IXUS i7 zoom trybu ekspozycji "rozpoznawanie twarzy AF/AE". Ta nowa technologia automatycznie rozpoznaje w fotografowanym kadrze obecność twarzy [maksymalnie 9 osób] i dostosowuje pod ich kątem ustawienia ostrości i ekspozycji, dzięki czemu jest to idealny aparat do fotografowania przyjęć i innych wydarzeń towarzyskich.]

{BIT|Charakterystyka aparatu Digital IXUS i7 zoom:

- niewielki korpus, cztery nowe kolory
- rozdzielczość 7,1 mln pikseli, zoom optyczny 2,4x
- procesor DIGIC III, zaawansowana technologia redukcji szumów i rozpoznawania twarzy
- funkcja Bezpieczny Zoom do dużych zbliżeń
- czułość ISO 1600
- 17 trybów pracy, w tym filmowanie
- efekty specjalne "Moje Kolory"
- stacja dokująca [z bezprzewodowym pilotem] do łatwego ładowania, bezpośredniego druku, połączenia z komputerem i telewizorem
- dodatkowy spust migawki do zdjęć portretowych]

{BIT|Przykuwa wzrok

Ultrakompaktowy aparat Digital IXUS i7 zoom [96,1 x 45,1 x 23,9 mm] mieści się swobodnie w każdej kieszeni lub niewielkiej torebce. Metalowy korpus aparatu produkowany jest w czterech szykownych kolorach - błękitnym, szarym, sepiowym i różowym. Dzięki temu każdy znajdzie aparat Digital IXUS i7 zoom odpowiedni do swojego stylu. Matryca o rozdzielczości 7,1 mln pikseli umożliwia kreatywne kadrowanie zachowując odpowiednią ilość szczegółów pozwalających na drukowanie zdjęć w dużym formacie.

Bezpieczny Zoom
Aparat Digital IXUS i7 zoom wyposażono w nową funkcję Bezpieczny Zoom, która pozwala na uzyskanie dużych zbliżeń podczas fotografowania odległych obiektów. Korzystając z funkcji Bezpieczny Zoom fotograf może zwiększyć możliwy zakres powiększenia [zapisując pliki mniejszego rozmiaru] bez obawy o zredukowaną jakość obrazu.]

{BIT|Procesor DIGIC III z technologią rozpoznawania twarzy

Nowy procesor DIGIC III odpowiada za dużą poprawę szybkości działania i przetwarzania danych. Pozwala również na zwiększoną redukcję szumów, co pozwala na podniesienie czułości do ISO 1600.
Korzystający z opracowanej przez Canona technologii sprzętowej rozpoznawania twarzy aparat Digital IXUS i7 zoom jest doskonały do fotografowania podczas przyjęć i innych wydarzeń towarzyskich. System może rozpoznać w fotografowanej scenie nawet 9 twarzy i pod ich kątem dobrać odpowiednie parametry ostrości i ekspozycji. Przy fotografowaniu pod światło w trybie "Rozpoznawanie Twarzy AF/AE" osoby na pierwszym planie zostaną automatycznie doświetlone lampą błyskową a dalsze plany będą nadal poprawnie naświetlone. Jeśli motywem zdjęcia nie są ludzie - aparat automatycznie przełącza się na wybrany tryb pracy 9-polowego układu AiAF.


Kreatywna fotografia
Wyposażony w 17 różnych trybów zdjęciowych - w tym programy tematyczne i filmowanie - aparat daje użytkownikom szeroki wybór opcji kreatywnych. Nowy tryb Akwarium optymalizuje kolory oraz kontroluje pracę lampy błyskowej i zmianę czułości ISO podczas fotografowania podwodnego życia przez szybę.

Zarządzanie zdjęciami i ich drukowanie
Zarządzanie zdjęciami ułatwia funkcja "Moja Kategoria", która automatycznie przypisuje wykonane zdjęcia do określonych kategorii - Ludzie, Krajobrazy, Wydarzenia - w zależności od rozpoznania twarzy i wybranego trybu zdjęciowego. Kategorie te, które mogą być również ustalone ręcznie - są również rozpoznawane przez program Canona ZoomBrowser EX, co ułatwia sortowanie zdjęć w komputerze osobistym.

Natychmiastowe rozpoczęcie druku bezpośredniego lub przesyłania zdjęć do komputera jest możliwe po naciśnięciu przycisku Print/Share, który może również służyć jako pionowy spust migawki podczas fotografowania portretów. Unikalny inteligentny czujnik orientacji opracowany przez Canona podczas odtwarzania lub wyświetlania na ekranie TV automatycznie odpowiednio odwraca filmy i zdjęcia [VGA do 30kl/s; QVGA do 60kl/s] zapisane w pozycji pionowej.]

{BIT|Stacja dokująca

Aparat Digital IXUS i7 zoom dostarczany jest z wygodną stacją dokującą, która jest podstawą do szybkiego i łatwego drukowania zdjęć, ich przesyłania do komputera oraz ładowania baterii. Bezprzewodowy pilot pozwala na zdalne sterowanie pokazami slajdów oraz odtwarzaniem filmów na ekranie telewizora [sygnał pochodzi bezpośrednio z gniazda A/V aparatu].]

{BIT|Informacje dodatkowe

Drukowanie

{IITL|Pełne wsparcie standardu PictBridge oznacza, że użytkownicy mogą bezpośrednio drukować na kompatybilnej z PictBridge drukarce bez potrzeby korzystania z komputera. A jednorazowe naciśnięcie przycisku Print/Share uruchamia druk lub przesyłanie zdjęć do komputera PC/Mac.

Dodatkowym rozszerzeniem funkcjonalności PictBridge jest możliwość drukowania wglądówek mieszczących 35 zdjęć na jednym arkuszu A4 oraz indeksów: 20 zdjęć z pełnymi informacjami, co pozwala na porównywanie zdjęć i zastosowanych do ich wykonania parametrów.]

Karty pamięci
Oprócz kart SD i MMC aparat Digital IXUS i7 zoom pozwala również stosować nowe karty SDHC [Secure Digital High Capacity] o pojemnościach większych niż 2GB. Aparat dostarczany jest z kartą 16MB.]

{BIT|Oprogramowanie

Aparat Digital IXUS i7 zoom dostarczany jest razem z następującymi programami Canona:
- ZoomBrowser EX5.7 [Windows], ImageBrowser EX 5.7 [MacOS]: do archiwizacji i edycji zdjęć, filmów oraz pokazów slajdów oraz kreacji i drukowania albumów.
- PhotoStitch 3.1: do tworzenia ujęć panoramicznych przez łączenie wielu zdjęć [Windows. MacOS]

Dostarczane programy są kompatybilne z systemami operacyjnymi Windows 98 SE, Me, 2000 (SP4), XP (SP1/2) i Macintosh OS X v10.2-v10.4. Aparat Digital IXUS i7 zoom obsługuje standard PTP [Picture Transfer Protocol] co pozwala na przesyłanie zdjęć do każdego komputera z systemem operacyjnym Windows XP [SP 1 - 2] lub MacOS X [v10.1.5. - 10.3] bez konieczności instalowania sterowników.

Zakup aparatu pozwala zarejestrować się w serwisie CANON iMAGE GATEWAY, dzięki czemu użytkownik ma dostęp do 100MB pamięci w internetowej galerii - przechowywane tam zdjęcia i filmy mogą być udostępniane przyjaciołom i rodzinie.]

{BIT|Akcesoria

- obudowa odporna na warunki pogodowe [AW-DC40]
- miękki futerał skórzany [DCC-200]
- pasek z metalowym logo Digital IXUS i pasek skórzany
- lampa błyskowa [HF-DC1]]

{BIT|Zastosowane technologie

DIGIC III

Procesor DIGIC III [DIGital Imaging Core] odpowiada za wszystkie podstawowe funkcje aparatu optymalizując jego wydajność. Zaawansowane algorytmy przetwarzania obrazu pozwalają otrzymać pełne szczegółów zdjęcia o doskonałym oddaniu kolorów i precyzyjnym balanse bieli. Kluczowe udoskonalenia w stosunku do procesora DIGIC II obejmują przyspieszenie działania, zastosowanie zaawansowanej redukcji szumów i trybu zdjęciowego Rozpoznawanie Twarzy AF/AE.]

{BIT|Rozpoznawanie twarzy

Opracowana przez Canona technologia rozpoznawania twarzy w automatycznym trybie zdjęciowym pozwala na wykrycie w fotografowanej scenie do 9 twarzy i odpowiednie do nich ustawienie parametrów ostrości i ekspozycji w celu otrzymania optymalnego rezultatu. Pozwala ona również rozpoznać, która z twarzy ma być ostra, a jeśli na zdjęciu nie ma osób - automatycznie przełącza aparat na tryb pracy 9-polowego układu AiAF.

Moja Kategoria
Procesor DIGIC III umożliwia wprowadzenie funkcji Moja Kategoria, która automatycznie oznacza zdjęcia i przechowuje je pod określonymi kategoriami takim jak: Ludzie, Krajobrazy czy Wydarzenia, w zależności od trybu zdjęciowego i wykrycia twarzy. Oznaczenia mogą być dodane lub zmienione podczas odtwarzania. Użytkownicy mogą określić, zdjęcia których kategorii mają być otworzone, wydrukowane, skasowane lub zabezpieczone - znacznie rozszerza to możliwości aparatu.

Bezpieczny Zoom
Funkcja Bezpieczny Zoom chroni zdjęcia przed powstaniem interpolacji podczas korzystania z dużych powiększeń cyfrowego zooma pozwalając użytkownikom na otrzymanie dużych zbliżeń bez pogorszenia jakości obrazu.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
13
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0