Samsung VP-MS1X - centrum rozrywki w kieszeni

CeBIT 2006. Kolejne multimedialne nowości marki Samsung. Firma zaprezentowała linię urządzeń łączących w sobie cechy kamery wideo, aparatu cyfrowego, odtwarzacza plików MP3, dyktafonu, przenośnego dysku i kamery internetowej. Wszystkie trzy urządzenia mają 5-megowe matryce, 2,5-calowe ekrany LCD i 3-krotne zoomy. Poszczególne modele różnią się od siebie pojemnością wbudowanej pamięci - najwyższy VP-MS15 ma jej aż 512 MB. A wszystko to w obudowie wielkości karty kredytowej.
Firma postawiła na jasny podział i zaprezentowała trzy urządzenia różniące się od siebie jedynie wbudowaną pamięcią:
  • Samsung VP-MS10 - 64 MB
  • Samsung VP-MS11 - 128 MB
  • Samsung VP-MS15 - 512 MB
Cała reszta jest identyczna - od eleganckiego aluminiowego korpusu po wygodne (jak zapewnia producent) pokrętło trybów pracy. Wszyscy członkowie nowej rodziny będą dostępni w trzech kolorach.

Samsung VP-MS1X

Założenie jest takie, żeby mieć niemal wszystko, czego nam potrzeba, np. w podróży służbowej, w jednym opakowaniu mieszczącym się w kieszeni. Dlatego trudno w tym wypadku pisać o aparacie fotograficznym, ale ze względu na możliwości zbliżone do obecnych na rynku ultra kompaktowych cyfrówek co jakiś czas informujemy o takich produktach. O kłopotach z kategoryzacją może też świadczyć fakt, że Samsungi VP-MS1X trafiły w zestawie prasowym producenta do folderu "kamery wideo"... Tym co najbardziej odróżnia te urządzenia od sticte fotograficznej konkurencji jest pojemność wbudowanej pamięci - w przypadku modelu VP-MS15 jest to imponująca wartość 512 MB, która według wyliczeń Samsunga wystarczy, żeby pomieścić 27 minut nagrania wideo lub 410 zdjęć.

Dostępne dane techniczne:
  • 3-krotny zoom optyczny: F3.5-4.3, 6,3-18,9 mm
  • sekwencje wideo MPEG4 SP:[LST
;matryca 5,25 Mp - maksymalne wymiary zdjęcia 2592x1944;ekran LCD 2,5", 154 tys. punktów;gniazdo kart Mini SD;złącze USB 2.0;PictBridge;wbudowana lampa błyskowa]

Samsungi z linii VP-MS1X są oczywiście kompatybilne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge - to kolejny krok do samowystarczalności tych urządzeń. Co ciekawe, akumulatory można ładować podłączając opisywane produkty do komputera kablem USB, więc nie trzeba ze sobą wozić dodatkowych kabli i ładowarki.

Wygląda na to, że producenci sprzętu elektroniki użytkowej zamierzają dbać zarówno o konsumentów, którzy lubią fotografować aparatem i dzwonić do znajomych za pomocą telefonu, jak i o osoby, których nic nie cieszy bardziej niż kolejny model z gatunku "wszystko w jednym". To z myślą o tej drugiej grupie powstała linia Samsung VP-MS1X. Ciekawe, co czeka nas w przyszłości - fotografujący odkurzacz?
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Sony FE 600 mm f/4 GM OSS to propozycja dla najbardziej wymagających fotografów sportu i dzikiej przyrody. Zobaczcie jak w praktyce radzi sobie najdłuższe szkło z serii G Master.
2
Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS - zdjęcia przykładowe
11 Cze 2019
Najnowszy tele-zoom Sony FE 200-600 mm f/5.6-6.3 G OSS ma wszystko, by zaspokoić potrzeby fotografów sportu i dzikiej przyrody, którzy szukają zmiennogniskowego obiektywu dalekiego zasięgu w akceptowalnej cenie. Zobaczcie, na co go stać nową konstrukcję w systemie Sony E.
2
Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - test obiektywu
31 Maj 2019
Dziś przyglądamy się bliżej Fujifilm Fujinon XF 16 mm f/2.8 R WR - szkłu, na które długo czekali miłośnicy szerokiego kąta. Kompaktowa i uszczelniona budowa, zaawansowana optyka i szybki AF mają być sporymi zaletami tego modelu.
4
Tenba Shootout II 24L - test plecaka
29 Maj 2019
Dziś sprawdzamy czy plecak Shootout II 24L to propozycja Tenby właściwa dla profesjonalnego fotografa.
0