Samsung VP-MS1X - centrum rozrywki w kieszeni

CeBIT 2006. Kolejne multimedialne nowości marki Samsung. Firma zaprezentowała linię urządzeń łączących w sobie cechy kamery wideo, aparatu cyfrowego, odtwarzacza plików MP3, dyktafonu, przenośnego dysku i kamery internetowej. Wszystkie trzy urządzenia mają 5-megowe matryce, 2,5-calowe ekrany LCD i 3-krotne zoomy. Poszczególne modele różnią się od siebie pojemnością wbudowanej pamięci - najwyższy VP-MS15 ma jej aż 512 MB. A wszystko to w obudowie wielkości karty kredytowej.
Firma postawiła na jasny podział i zaprezentowała trzy urządzenia różniące się od siebie jedynie wbudowaną pamięcią:
  • Samsung VP-MS10 - 64 MB
  • Samsung VP-MS11 - 128 MB
  • Samsung VP-MS15 - 512 MB
Cała reszta jest identyczna - od eleganckiego aluminiowego korpusu po wygodne (jak zapewnia producent) pokrętło trybów pracy. Wszyscy członkowie nowej rodziny będą dostępni w trzech kolorach.

Samsung VP-MS1X

Założenie jest takie, żeby mieć niemal wszystko, czego nam potrzeba, np. w podróży służbowej, w jednym opakowaniu mieszczącym się w kieszeni. Dlatego trudno w tym wypadku pisać o aparacie fotograficznym, ale ze względu na możliwości zbliżone do obecnych na rynku ultra kompaktowych cyfrówek co jakiś czas informujemy o takich produktach. O kłopotach z kategoryzacją może też świadczyć fakt, że Samsungi VP-MS1X trafiły w zestawie prasowym producenta do folderu "kamery wideo"... Tym co najbardziej odróżnia te urządzenia od sticte fotograficznej konkurencji jest pojemność wbudowanej pamięci - w przypadku modelu VP-MS15 jest to imponująca wartość 512 MB, która według wyliczeń Samsunga wystarczy, żeby pomieścić 27 minut nagrania wideo lub 410 zdjęć.

Dostępne dane techniczne:
  • 3-krotny zoom optyczny: F3.5-4.3, 6,3-18,9 mm
  • sekwencje wideo MPEG4 SP:[LST
;matryca 5,25 Mp - maksymalne wymiary zdjęcia 2592x1944;ekran LCD 2,5", 154 tys. punktów;gniazdo kart Mini SD;złącze USB 2.0;PictBridge;wbudowana lampa błyskowa]

Samsungi z linii VP-MS1X są oczywiście kompatybilne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge - to kolejny krok do samowystarczalności tych urządzeń. Co ciekawe, akumulatory można ładować podłączając opisywane produkty do komputera kablem USB, więc nie trzeba ze sobą wozić dodatkowych kabli i ładowarki.

Wygląda na to, że producenci sprzętu elektroniki użytkowej zamierzają dbać zarówno o konsumentów, którzy lubią fotografować aparatem i dzwonić do znajomych za pomocą telefonu, jak i o osoby, których nic nie cieszy bardziej niż kolejny model z gatunku "wszystko w jednym". To z myślą o tej drugiej grupie powstała linia Samsung VP-MS1X. Ciekawe, co czeka nas w przyszłości - fotografujący odkurzacz?
Komentarze
Polecane artykuły
Sony A9 i FE 400 mm f/2.8 GM OSS - jak radzą sobie w wymagającej fotografii sportowej?
21 Sty 2019
Topowy korpus systemu E pretenduje do miana najlepszego reporterskiego aparatu na rynku. Wraz z niezbędnym w fotografii sportowej obiektywem 400 mm f/2.8 tworzy obecnie najlżejszy tego typu pełnoklatkowy zestaw na rynku. Zobaczcie, jak poradził sobie w wymagających warunkach.
2
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1