Samsung VP-MS1X - centrum rozrywki w kieszeni

CeBIT 2006. Kolejne multimedialne nowości marki Samsung. Firma zaprezentowała linię urządzeń łączących w sobie cechy kamery wideo, aparatu cyfrowego, odtwarzacza plików MP3, dyktafonu, przenośnego dysku i kamery internetowej. Wszystkie trzy urządzenia mają 5-megowe matryce, 2,5-calowe ekrany LCD i 3-krotne zoomy. Poszczególne modele różnią się od siebie pojemnością wbudowanej pamięci - najwyższy VP-MS15 ma jej aż 512 MB. A wszystko to w obudowie wielkości karty kredytowej.
Firma postawiła na jasny podział i zaprezentowała trzy urządzenia różniące się od siebie jedynie wbudowaną pamięcią:
  • Samsung VP-MS10 - 64 MB
  • Samsung VP-MS11 - 128 MB
  • Samsung VP-MS15 - 512 MB
Cała reszta jest identyczna - od eleganckiego aluminiowego korpusu po wygodne (jak zapewnia producent) pokrętło trybów pracy. Wszyscy członkowie nowej rodziny będą dostępni w trzech kolorach.

Samsung VP-MS1X

Założenie jest takie, żeby mieć niemal wszystko, czego nam potrzeba, np. w podróży służbowej, w jednym opakowaniu mieszczącym się w kieszeni. Dlatego trudno w tym wypadku pisać o aparacie fotograficznym, ale ze względu na możliwości zbliżone do obecnych na rynku ultra kompaktowych cyfrówek co jakiś czas informujemy o takich produktach. O kłopotach z kategoryzacją może też świadczyć fakt, że Samsungi VP-MS1X trafiły w zestawie prasowym producenta do folderu "kamery wideo"... Tym co najbardziej odróżnia te urządzenia od sticte fotograficznej konkurencji jest pojemność wbudowanej pamięci - w przypadku modelu VP-MS15 jest to imponująca wartość 512 MB, która według wyliczeń Samsunga wystarczy, żeby pomieścić 27 minut nagrania wideo lub 410 zdjęć.

Dostępne dane techniczne:
  • 3-krotny zoom optyczny: F3.5-4.3, 6,3-18,9 mm
  • sekwencje wideo MPEG4 SP:[LST
;matryca 5,25 Mp - maksymalne wymiary zdjęcia 2592x1944;ekran LCD 2,5", 154 tys. punktów;gniazdo kart Mini SD;złącze USB 2.0;PictBridge;wbudowana lampa błyskowa]

Samsungi z linii VP-MS1X są oczywiście kompatybilne ze standardem druku bezpośredniego PictBridge - to kolejny krok do samowystarczalności tych urządzeń. Co ciekawe, akumulatory można ładować podłączając opisywane produkty do komputera kablem USB, więc nie trzeba ze sobą wozić dodatkowych kabli i ładowarki.

Wygląda na to, że producenci sprzętu elektroniki użytkowej zamierzają dbać zarówno o konsumentów, którzy lubią fotografować aparatem i dzwonić do znajomych za pomocą telefonu, jak i o osoby, których nic nie cieszy bardziej niż kolejny model z gatunku "wszystko w jednym". To z myślą o tej drugiej grupie powstała linia Samsung VP-MS1X. Ciekawe, co czeka nas w przyszłości - fotografujący odkurzacz?
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4