Hasselblad 503CWD Anniversary Kit - na urodziny

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin Victora Hasselblada producent jednego z dwóch najsłynniejszych "kwadratowych" systemow średnioformatowych prezentuje lustrzankę cyfrową dla tradycjonalistów. Oparty na modelu 503CW aparat Hasselblad 503CWD zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 500 egzemplarzy.
8 marca 2006 Victor Hasselblad obchodziłby setne urodziny. Kierujący dziś założoną przez niego firmą uznali, że wypadałoby uczcić jego pamięć. Postanowiono połączyć klasykę (model 503CW) z nowoczesnością (przystawka CFV).

Hasselblad 503CWD

Dzięki temu, że 503CWD został oparty na korpusie 503CW, przyszli użytkownicy tego nieco sentymentalnego, trzeba przyznać, aparatu będą mieli dostęp do szerokiej gamy obiektywów. Producent podkreśla znaczenie zastosowania własnej przestrzeni barw Hasselblad RGB i oprogramowania FlexColor - to połączenie ma zapewnić jak najwyższą jakość "prosto z pudełka" bez konieczności eksperymentowania. Co ciekawe, użytkownik może udostępniać kopie programu swoim współpracownikom i partnerom bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Hasselblad 503CWD

Zdjęcia są rejestrowane przez matrycę CCD 16 Mp o wymiarach 36,7x36,7 mm ("mnożnik" ogniskowej 1,5x) i zapisywane na kartach CompactFlash lub w Imagebanku. Aparat pozwala też oczywiście na studyjną pracę ze stałym podłączeniem do komputera. Obrazy są zapisywane w formacie 3F RAW (bezstratna kompresja oszczędza 33% miejsca). 503CWD umożliwia wykonanie 35 klatek w ciągu minuty. System Instant Approval Architecture pozwala fotografowi skupić się na robieniu zdjęć, dzięki sygnałom dźwiękowym i wizualnym ułatwiającym szybką klasyfikację zdjęcia bez konieczności przerywania fotografowania.

Hasselblad 503CWD

Za zasilanie odpowiada akumulator Sony InfoLithium L NP-F , a wykonane zdjęcia możemy oglądać od razu po zrobieniu na wyświetlaczu OLED o przekątnej 2,2". Pozostałe ważne dane techniczne, które udostępniono to zakres czułości (ekwiwalent ISO 50, 100, 200 i 400) i najdłuższy czas otwarcia migawki (32 sekundy). Znamy też wymiary (wraz z obiektywem 80/2.8): 113x110x193 mm, oraz ciężar: 1620 g (bez akumulatora i karty pamięci).

W zestawie:
  • aparat Hasselblad 503CWD
  • matówka z zaznaczonym formatem obrazu
  • podpis Victora Hasselblada na przystawce
  • obiektyw Carl Zeiss Planar CFE F2.8 80 mm
  • biografia Victora Hasselblada
  • karta 1 GB CF (starcza na ok. 45 zdjęć)
  • kabel FireWire
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4