Hasselblad 503CWD Anniversary Kit - na urodziny

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin Victora Hasselblada producent jednego z dwóch najsłynniejszych "kwadratowych" systemow średnioformatowych prezentuje lustrzankę cyfrową dla tradycjonalistów. Oparty na modelu 503CW aparat Hasselblad 503CWD zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 500 egzemplarzy.
8 marca 2006 Victor Hasselblad obchodziłby setne urodziny. Kierujący dziś założoną przez niego firmą uznali, że wypadałoby uczcić jego pamięć. Postanowiono połączyć klasykę (model 503CW) z nowoczesnością (przystawka CFV).

Hasselblad 503CWD

Dzięki temu, że 503CWD został oparty na korpusie 503CW, przyszli użytkownicy tego nieco sentymentalnego, trzeba przyznać, aparatu będą mieli dostęp do szerokiej gamy obiektywów. Producent podkreśla znaczenie zastosowania własnej przestrzeni barw Hasselblad RGB i oprogramowania FlexColor - to połączenie ma zapewnić jak najwyższą jakość "prosto z pudełka" bez konieczności eksperymentowania. Co ciekawe, użytkownik może udostępniać kopie programu swoim współpracownikom i partnerom bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Hasselblad 503CWD

Zdjęcia są rejestrowane przez matrycę CCD 16 Mp o wymiarach 36,7x36,7 mm ("mnożnik" ogniskowej 1,5x) i zapisywane na kartach CompactFlash lub w Imagebanku. Aparat pozwala też oczywiście na studyjną pracę ze stałym podłączeniem do komputera. Obrazy są zapisywane w formacie 3F RAW (bezstratna kompresja oszczędza 33% miejsca). 503CWD umożliwia wykonanie 35 klatek w ciągu minuty. System Instant Approval Architecture pozwala fotografowi skupić się na robieniu zdjęć, dzięki sygnałom dźwiękowym i wizualnym ułatwiającym szybką klasyfikację zdjęcia bez konieczności przerywania fotografowania.

Hasselblad 503CWD

Za zasilanie odpowiada akumulator Sony InfoLithium L NP-F , a wykonane zdjęcia możemy oglądać od razu po zrobieniu na wyświetlaczu OLED o przekątnej 2,2". Pozostałe ważne dane techniczne, które udostępniono to zakres czułości (ekwiwalent ISO 50, 100, 200 i 400) i najdłuższy czas otwarcia migawki (32 sekundy). Znamy też wymiary (wraz z obiektywem 80/2.8): 113x110x193 mm, oraz ciężar: 1620 g (bez akumulatora i karty pamięci).

W zestawie:
  • aparat Hasselblad 503CWD
  • matówka z zaznaczonym formatem obrazu
  • podpis Victora Hasselblada na przystawce
  • obiektyw Carl Zeiss Planar CFE F2.8 80 mm
  • biografia Victora Hasselblada
  • karta 1 GB CF (starcza na ok. 45 zdjęć)
  • kabel FireWire
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7