Hasselblad 503CWD Anniversary Kit - na urodziny

Z okazji zbliżającej się setnej rocznicy urodzin Victora Hasselblada producent jednego z dwóch najsłynniejszych "kwadratowych" systemow średnioformatowych prezentuje lustrzankę cyfrową dla tradycjonalistów. Oparty na modelu 503CW aparat Hasselblad 503CWD zostanie wyprodukowany w limitowanej serii 500 egzemplarzy.
8 marca 2006 Victor Hasselblad obchodziłby setne urodziny. Kierujący dziś założoną przez niego firmą uznali, że wypadałoby uczcić jego pamięć. Postanowiono połączyć klasykę (model 503CW) z nowoczesnością (przystawka CFV).

Hasselblad 503CWD

Dzięki temu, że 503CWD został oparty na korpusie 503CW, przyszli użytkownicy tego nieco sentymentalnego, trzeba przyznać, aparatu będą mieli dostęp do szerokiej gamy obiektywów. Producent podkreśla znaczenie zastosowania własnej przestrzeni barw Hasselblad RGB i oprogramowania FlexColor - to połączenie ma zapewnić jak najwyższą jakość "prosto z pudełka" bez konieczności eksperymentowania. Co ciekawe, użytkownik może udostępniać kopie programu swoim współpracownikom i partnerom bez konieczności uiszczania dodatkowych opłat.

Hasselblad 503CWD

Zdjęcia są rejestrowane przez matrycę CCD 16 Mp o wymiarach 36,7x36,7 mm ("mnożnik" ogniskowej 1,5x) i zapisywane na kartach CompactFlash lub w Imagebanku. Aparat pozwala też oczywiście na studyjną pracę ze stałym podłączeniem do komputera. Obrazy są zapisywane w formacie 3F RAW (bezstratna kompresja oszczędza 33% miejsca). 503CWD umożliwia wykonanie 35 klatek w ciągu minuty. System Instant Approval Architecture pozwala fotografowi skupić się na robieniu zdjęć, dzięki sygnałom dźwiękowym i wizualnym ułatwiającym szybką klasyfikację zdjęcia bez konieczności przerywania fotografowania.

Hasselblad 503CWD

Za zasilanie odpowiada akumulator Sony InfoLithium L NP-F , a wykonane zdjęcia możemy oglądać od razu po zrobieniu na wyświetlaczu OLED o przekątnej 2,2". Pozostałe ważne dane techniczne, które udostępniono to zakres czułości (ekwiwalent ISO 50, 100, 200 i 400) i najdłuższy czas otwarcia migawki (32 sekundy). Znamy też wymiary (wraz z obiektywem 80/2.8): 113x110x193 mm, oraz ciężar: 1620 g (bez akumulatora i karty pamięci).

W zestawie:
  • aparat Hasselblad 503CWD
  • matówka z zaznaczonym formatem obrazu
  • podpis Victora Hasselblada na przystawce
  • obiektyw Carl Zeiss Planar CFE F2.8 80 mm
  • biografia Victora Hasselblada
  • karta 1 GB CF (starcza na ok. 45 zdjęć)
  • kabel FireWire
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8