Kodak EasyShare C663 - lepsze zdjęcia

CES 2006. Kodak prezentuje amatorski kompakt EasyShare C663, wyposażony w 6,1-megapikselowy sensor CCD, 3-krotny obiektyw Schneider-Kreuznach i 2,5-calowy wyświetlacz. Technologia Kodak Perfect Touch ma zapewnić lepszą jakość zdjęć w trudnych warunkach.
CES 2006. Kolejna nowość Kodaka przygotowana na targi CES 2006 to amatorski kompakt cyfrowy Kodak EasyShare C663. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest obecność technologii Kodak Perfect Touch, dostępnej dotąd w kioskach i drukarkach Kodaka. Jej działanie polega na rozjaśnieniu obszarów niedoświetlonych zdjęcia bez wpływania na partie jasne (odpowiednik D-Lighting Nikona lub HP Adaptive Lighting Hewlett-Packard).


Aparat wyposażony jest w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 3-krotnym zoomem. Jak wskazuje nazwa (z oznaczeń poszczególnych modeli Kodaka można sporo wyczytać) obraz rejestrowany jest za pomocą matrycy 6 Megapikseli. Na tylnej ściance umieszczono 2,5-calowy wyświetlacz LCD do zastosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz.

EasyShare C663 posiada oczywiście długą, 17-punktową listę programów tematycznych oraz krótszą, 5-punktową, listę trybów koloru. Inne atrakcje wspomniane w informacji prasowej to np. cyfrowa redukcja "czerwonych oczu", funkcja przycinania zdjęć, rejestracja filmów wideo (VGA) oraz zgodność z systemem zarządzania plikami zdjęciowymi Kodak EasyShare.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0