Kodak EasyShare C663 - lepsze zdjęcia

CES 2006. Kodak prezentuje amatorski kompakt EasyShare C663, wyposażony w 6,1-megapikselowy sensor CCD, 3-krotny obiektyw Schneider-Kreuznach i 2,5-calowy wyświetlacz. Technologia Kodak Perfect Touch ma zapewnić lepszą jakość zdjęć w trudnych warunkach.
CES 2006. Kolejna nowość Kodaka przygotowana na targi CES 2006 to amatorski kompakt cyfrowy Kodak EasyShare C663. Jego najbardziej charakterystyczną cechą jest obecność technologii Kodak Perfect Touch, dostępnej dotąd w kioskach i drukarkach Kodaka. Jej działanie polega na rozjaśnieniu obszarów niedoświetlonych zdjęcia bez wpływania na partie jasne (odpowiednik D-Lighting Nikona lub HP Adaptive Lighting Hewlett-Packard).


Aparat wyposażony jest w obiektyw Schneider-Kreuznach Variogon z 3-krotnym zoomem. Jak wskazuje nazwa (z oznaczeń poszczególnych modeli Kodaka można sporo wyczytać) obraz rejestrowany jest za pomocą matrycy 6 Megapikseli. Na tylnej ściance umieszczono 2,5-calowy wyświetlacz LCD do zastosowania w pomieszczeniach i na zewnątrz.

EasyShare C663 posiada oczywiście długą, 17-punktową listę programów tematycznych oraz krótszą, 5-punktową, listę trybów koloru. Inne atrakcje wspomniane w informacji prasowej to np. cyfrowa redukcja "czerwonych oczu", funkcja przycinania zdjęć, rejestracja filmów wideo (VGA) oraz zgodność z systemem zarządzania plikami zdjęciowymi Kodak EasyShare.
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
3
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0