Premiery Premiera

Firma Veracomp dystrybutor aparatów Premier w Polsce zaprezentowała dwa nowe modele cyfrowych kompaktów. Oba aparaty posiadają obiektywy z trzykrotnym zoomem oraz wewnętrzną pamięć, która może być uzupełniona o karty SD.
Marka Premier jest już obecna na naszym rynku od dłuższego czasu. Producent, firma Premier Image Technology przedstawiła za pośrednictwem polskiego dystrybutora dwa nowe modele popularnych cyfrowych aparatów kompaktowych. Premier DC-4347 wyposażony został w matrycę 4-megapiksele oraz w wyświetlacz LCD 1.5 cala. Aparat zamknięty został w miłej dla oka ciemnej obudowie. Natomiast Premier DC-5347 oferuje matrycę 5-megapikseli i ekran 1.8 cala. Szczegółowe informacje można znaleźć w informacji prasowej producenta zacytowanej poniżej.

Premier DC-4347

Firma Premier Image Technology poinformowała także o zwiększeniu sprzedaży wyprodukowanych przez siebie aparatów. Wartość ta ma osiągnąć 1 000 000 sztuk miesięcznie do końca tego roku. Firma ocenia, że w 2005 roku sprzedaż dojdzie do 8 000 000 sztuk, co znacznie przekracza wcześniejsze szacunki, które były na poziomie 2 mln niższym.

Poniżej prezentujemy informację prasową dotyczącą nowych aparatów:

Veracomp zaprezentował dwa nowe aparaty cyfrowe Premier

Kraków, 29 czerwca 2005 roku - firma Veracomp rozszerza ofertę cyfrowych aparatów fotograficznych firmy Premier Image Technology. Na rynek polski trafią dwa nowe modele: DC-4347 oraz DC-5347.


DC-4347 - to najtańszy aparat w ofercie. Wyposażono go w matrycę 4 megapikselową oraz wyświetlacz LCD wielkości 1,5 cala. Natomiast DC-5347 posiada matrycę o rozdzielczości 5 milionów pikseli, a wykonane zdjęcia można przeglądać na dużym, czytelnym ekranie LCD o przekątnej 1,8 cala. Ciekawie zaprojektowana obudowa aparatów (w przypadku DC-4347 w kolorze czarnym) spodoba się użytkownikom, którzy szczególnie cenią elegancki wygląd urządzeń.

Premier DC-5347

Obydwa urządzenia wyposażono w obiektyw z trzykrotnym zbliżeniem optycznym. Aparaty posiadają 12 MB wbudowanej pamięci flash. Zdjęcia można również zapisać na zewnętrznej karcie pamięci typu Secure Digital. Maksymalna wielkość obsługiwanej pamięci SD wynosi 512 MB.

Nowe aparaty Premier mają do wyboru 5 trybów fotografowania m.in.: automatyczny, programowy, portret, sport czy tryb nocny. Balans bieli może zostać ustawiony automatycznie lub ręcznie. Obiektyw z trzykrotnym zbliżeniem optycznym umożliwia przybliżanie dowolnego fragmentu obrazu. Dzięki temu, można łatwo dostosować zdjęcia do aktualnych warunków pogodowych i oświetleniowych. Aparatami można też nagrać krótkie filmy wideo. Zarejestrowany materiał zapisywany jest w formatach JPEG i AVI.


Premier DC-5347

Wbudowany port USB i wyjście TV w obu aparatach umożliwiają oglądanie zdjęć i filmów na dużym ekranie monitora komputerowego lub telewizora. Po podłączeniu do komputera obydwa urządzenia mogą pracować również jako klasyczne kamery internetowe, które pozwalają na zapis materiału wideo na dysku twardym.

Aparaty są jednakowej wielkości. Ich wymiary wynoszą 91 x 61 x 27 milimetrów, a waga 130 gramów. Zasilanie odbywa się przez dwa ogniwa typu AA. W zestawie z aparatem znajduje się ładowarka i akumulatorki odpowiedniej wielkości.

Nowe modele mogą współpracować zarówno z systemami operacyjnymi Windows (98, 98SE, 2000, ME, XP), jak i Macintosh (OS 9.0 i wersje późniejsze). Do aparatów dołączone jest oprogramowanie. Photo Explorer 8.0 pozwala na katalogowanie zdjęć, natomiast Photo Express 5.0 przeznaczony jest do edycji wykonanych fotografii.

Premier DC-4347 kosztuje 599 zł, natomiast za model DC-53474 trzeba zapłacić 799 zł. Są to sugerowane ceny detaliczne brutto. Aparaty objęte są 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door.
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4