HP w dwóch kolorach - Photosmart R817 i R818

0
Łukasz Kacperczyk
9 Czerwiec 2005
Artykuł na: 9-16 minut
HP prezentuje dwa nowe 5-megowe kompakty cyfrowe. A w zasadzie jeden, ponieważ modele Photosmart R817 i R818 różnią się jedynie kolorem i zestawem handlowym. Poza mnóstwem ułatwień użytkownik może również skorzystać z bardziej zaawansowanych trybów preselekcji przysłony lub czasu.
HP prezentuje dwa nowe 5-megowe kompakty cyfrowe. A w zasadzie jeden, ponieważ modele Photosmart R817 i R818 różnią się jedynie kolorem i zestawem handlowym. Poza mnóstwem ułatwień użytkownik może również skorzystać z bardziej zaawansowanych trybów preselekcji przysłony lub czasu.

HP Photosmart R818

Jak już wspomnieliśmy, HP Photosmart R817 i R818 różnią jedynie kolor (pierwszy jest srebrny, drugi ciemnoszary) i zestaw handlowy - R818 będzie dostępny wyłącznie w zestawie ze stacją dokującą. Oba aparaty mają matryce 5,1 MP, 2-calowe ekrany LCD i możliwość wyboru jednego z 15 trybów zdjęciowych (w tym preselekcji czasu czy przysłony). HP wróciło do współpracy z Pentaksem - oba opisywane aparaty wyposażono w zoomy tej firmy (5-krotne zbliżenia). Nowością jest możliwość łączenia do 5 zdjęć w panoramy bezpośrednio w aparacie. Poza tym mamy dostęp do znanej już z poprzednich cyfrówek HP technologii "adaptive lighting" i programowego usuwania efektu czerwonych oczu również bez konieczności korzystania z komputera.

Opisywane aparaty trafią do sprzedaży w Polsce już w sierpniu tego roku. HP Photosmart będzie kosztował 1749 zł (ze stacją dokującą) lub 1599 zł (bez stacji). Za model R818 trzeba będzie zapłacić 1799 zł.

Więcej szczegółów w zamieszczonych poniżej specyfikacjach i informacji prasowej producenta.

Więcej możliwości dzięki nowym aparatom cyfrowym HP Photosmart R817 i R818

W połączeniu z nowym, podwodnym futerałem HP Photosmart Scuba/Underwater te dwa modele stanowią najbardziej zaawansowane i interesujące produkty z linii HP R-Series


Warszawa, 8 czerwca, 2005 r. - HP poinformował o wprowadzeniu cyfrowych aparatów fotograficznych HP Photosmart R817 i R818. Wyposażono je w obiektyw Pentax o przybliżeniu optycznym 5x, matrycę o rozdzielczości 5,1 megapiksela oraz rozbudowane, intuicyjne technologie HP Real Life, dzięki czemu ułatwią one wszystkim fotografom uchwycenie niepowtarzalnych szczegółów na każdym zdjęciu.

Oba aparaty są bardzo poręczne dzięki zaokrąglonemu uchwytowi oraz konstrukcji z gładkiej stali nierdzewnej. Aparat cyfrowy HP Photosmart R817 ma wyraziste, srebrne wykończenie, które doskonale uzupełnia gładkie i opływowe krawędzie obudowy. Natomiast w modelu R818 zastosowano ciemnoszare wykończenie metaliczne, które z pewnością spodoba się klientom ceniącym stylowe wzornictwo.

Aparaty wyposażono w zaawansowane funkcje, między innymi zapewniający ostre i wyraźne zdjęcia wielostrefowy system nastawiania ostrości. Użytkownicy mogą ustawić automatyczny dobór czasu migawki albo korzystać z "pełnego trybu ręcznego", który zwiększa kontrolę w sytuacjach wymagających precyzyjnego sterowania naświetleniem i pozwala na większą kreatywność przy fotografowaniu. Cyfrowe aparaty fotograficzne HP Photosmart R817 i R818 udostępniają łączny 40-krotny zoom (5-krotny zoom optyczny oraz 8-krotny zoom cyfrowy). Fotograficy mogą więc robić zdjęcia w większym zbliżeniu, uzyskując doskonałe efekty.

Oba aparaty są również wyposażone w duży wyświetlacz ciekłokrystaliczny o przekątnej 5,1 cm, który ułatwia szybkie przeglądanie zdjęć zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Użytkownik może sprawdzić, jak wyszło zdjęcie, natychmiast po jego zrobieniu. Modele te stanowią typowe przykłady nowej generacji aparatów cyfrowych HP łącząc eleganckie, stylowe wzornictwo z zaawansowanymi technologiami fotografii cyfrowej.

Wyposażono je w 15 niepowtarzalnych trybów fotografowania, m.in. tryby akcji, krajobrazu, fotografii na plaży i fotografii teatralnej. Zapewnia to użytkownikom dobre rozwiązane w każdej sytuacji. Na przykład, nowy "tryb teatralny" ułatwia robienie prawidłowo naświetlonych, wiernych fotografii na koncertach i przedstawieniach - wystarczy tylko nacisnąć przycisk. W połączeniu z dużym przybliżeniem pozwala fotografikom wykonywać "osobiste" zdjęcia w dużym zbliżeniu niezależnie od tego, gdzie siedzą.


HP Photosmart R817

Ponadto aparaty korzystają z szeregu nowych, wyjątkowych technologii HP Real Life, które ułatwiają uzyskiwanie zdjęć o doskonałej jakości i pozwalają cieszyć się zabawą w fotografię cyfrową. Te przełomowe rozwiązania to m.in. funkcja HP In-camera Panorama Stitching, która umożliwia "sklejanie" wielu ujęć krajobrazu i sekwencji zdjęć bezpośrednio w aparacie. Aparat może "skleić" bez śladu 5 fotografii (nie trzeba korzystać z komputera), tworząc jedno zdjęcie, które można łatwiej wydrukować. Takie panoramiczne zdjęcia można następnie przeglądać na dużym wyświetlaczu aparatu, co pozwala użytkownikom sprawdzić, czy uchwycili pożądane ujęcie.

Oba modele mają też "tryb wideo", pozwalający uchwycić obrazy i dźwięki z doskonałą jakością. Oglądając sekwencje wideo, fotograficy często chcieliby wyciągnąć konkretne klatki z filmu. Teraz jest to możliwe dzięki aparatom HP Photosmart R817 i R818. Za ich pomocą można drukować pojedyncze "klatki" bezpośrednio z sekwencji filmowej, bez potrzeby korzystania z komputera. Użytkownicy mogą wybierać, drukować i udostępniać dowolne elementy filmu w postaci tradycyjnej fotografii. Zwiększa to prawdopodobieństwo uchwycenia perfekcyjnego ujęcia.

Inną technologią HP Real Life zastosowaną w tych aparatach jest HP Adaptive Lighting. Funkcja ta automatycznie rozjaśnia wybrane obszary na kontrastowych fotografiach. W efekcie powstają jaśniejsze i wierniejsze zdjęcia. Funkcja HP In-Camera Red-Eye Removal (usuwanie efektu czerwonych oczu) gwarantuje zaś doskonałą jakość fotografii, poprawiając je jeszcze w aparacie - nie trzeba korzystać z komputera i dodatkowego oprogramowania.

Aparat cyfrowy HP Photosmart R818 wyposażono we wszystkie funkcje modelu R817, a przy tym jest on sprzedawany w pakiecie ze stacją dokowania HP Photosmart R-Series Docking Station, pokrowcem HP Photosmart R-Series oraz dodatkowym akumulatorem litowym. Taki pakiet stanowi wszechstronną ofertę fotografii cyfrowej dla klientów indywidualnych.


HP Photosmart R817 z obudową podwodną

Aby zapewnić aparatowi ochronę w każdych warunkach, można dokupić opcjonalny futerał HP Photosmart Scuba/Underwater Camera Case (Q6218A). Doskonała konstrukcja tego wodoodpornego futerału pozwala zabrać aparat ze sobą na głębokość 40 metrów. Futerał ma innowacyjną, przypinaną budowę, zapewniającą nieograniczony dostęp do wszystkich elementów funkcjonalnych aparatu: zoomu, wyświetlacza i lampy błyskowej.

Dodatkowe akcesoria:

Aparat ten można kupić z opcjonalną stacją dokowania HP Photosmart R-Series Digital Camera Docking Station lub bez niej. Zapewnia ona szybkie połączenie z komputerami PC i Mac. W połączeniu z oprogramowaniem HP Instant Share ułatwia także pobieranie, drukowanie i wysyłanie pocztą elektroniczną zdjęć prosto z aparatu. Jest to wielofunkcyjna stacja dokowania, która może służyć jako ładowarka akumulatora litowego w aparacie, a także udostępnia dodatkową kieszeń do ładowania drugiego akumulatora, dołączonego do niej. Można ją również podłączyć do telewizora, aby oglądać fotografie w postaci pokazu slajdów, korzystając cienkiego pilota.

Aby lepiej chronić aparat fotograficzny przy codziennym użytkowaniu, można dokupić do niego opcjonalny pokrowiec HP Photosmart R-Series Weather-Resistant Jacket (Q6215A). Cechuje się on solidną warstwą wierzchnią, ale w żaden sposób nie ogranicza funkcjonalności aparatu fotograficznego. Chroni natomiast stylową obudowę urządzenia przed wgnieceniami i uszkodzeniami przy codziennym używaniu.

Cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart R817 będzie dostępny od sierpnia w pakiecie ze stacją dokowania HP Photosmart R-Series Docking Station (L2033A) w rekomendowanej cenie detalicznej 1749 zł brutto. Można go też będzie kupić osobno (L2031A) za 1599 zł brutto.

Cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart R818 będzie dostępny również od sierpnia w pakiecie ze stacją dokowania HP Photosmart R-Series Docking Station (L2036A) za 1799 zł brutto.


Informacje o HP

HP jest światowym dostawcą rozwiązań z zakresu nowych technologii dla użytkowników indywidualnych i instytucjonalnych na całym świecie. Oferta HP obejmuje infrastrukturę IT, globalne usługi informatyczne, systemy komputerowe dla firm i klientów indywidualnych oraz rozwiązania druku i przetwarzania obrazu. Przychody HP za cztery kwartały zakończone 30 kwietnia 2005 r. wyniosły 83,3 mld USD. Więcej informacji o HP (NYSE, Nasdaq: HPQ) można znaleźć na stronie www.hp.com

NazwaHP Photosmart R817 / R818
TypAmatorski kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość5,13 Mp
Sensor1/2,5 cala CCD, 5,25 MP (5,13 MP efektywnych)
Pamięć32 MB wbudowanej, karty SD / MMC
RozdzielczośćMaks. 2616 x 1960
Formaty zapisu obrazuJPEG (Exif 2.2)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresji3 poziomy
ObiektywPentax, 5,8 mm - 29 mm (odpowiednik w małym obrazku: 36 mm - 180 mm), f/2,8 (f/8) - f/4,7 (f/7,6)
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyMaks. 8 x
Przysłonab.d.
Migawka15 s - 1/2000 s
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • Tryb manualny
 • Priorytet przysłony
 • Priorytet migawki
 • Programy tematyczne: akcja, portret, śnieg, plaża, krajobraz, zachód słońca, panorama (w lewo - w prawo), teatr, dokument, ustawienie użytkownika
Pomiar światłaTTL, centralnie ważony, punktowy, uśredniony
Kompensacja ekspozycji+/- 3 EV co 1/3 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrości
 • Zakres - od 0,5 m (szeroki kąt) lub 0,6 m (tele) do nieskończoności, makro: 0,02 m - 0,2 m (szeroki kąt), 0,12 m - 1 m (tele)
 • Tryby: normalny (domyślny), makro, supermakro, niskończoność, ręczne ustawianie ostrości
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusTak
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
CzułośćAuto, ISO 50 / 100 / 200 / 400
Balans bieliAuto, słońce, cień, światło żarowe, światło fluorescencyjne, ustawienie ręczne
EfektyKolor (domyślnie), sepia, cz-b, seria we wszystkich ustawieniach
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneb.d.
Rejestracja filmu
 • MPEG-1
 • 30 kl./s
 • VGA
 • długość ograniczona pojemnością karty
Monitor LCD2-calowy LCD, ok. 153 tys. pikseli
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaWbudowana
Kontrola błyskuAuto, redukcja czerwonych oczu, lampa wyłączona, błysk wymuszony, tryb nocny
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjerbrak
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzen.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowaMaks. 60 sekund
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalacz10 s (jedno lub dwa zdjęcia)
ZłączaUSB 2.0, interfejs stacji dokującej
PilotOpcjonalnie
ZasilanieAkumulator litowo-jonowy
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
ObudowaStal nierdzewna
Wymiary91 mm x 29,8 mm x 57 mm
Waga160 g (bez akumulatora) lub 190 g (z akumulatorem)
AkcesoriaW zestawie stacja dokująca (tylko model R818)
Oprogramowanieb.d.
Artykuł na Fotopolis3054

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od lat
Canon EOS 90D i EOS M6 Mark II na horyzoncie. Zapowiada się na najciekawsze aparaty producenta od...
Dzięki pomyłce producenta otrzymaliśmy wgląd w nadchodzące modele, które udowadniają, że segment APS-C ma ciągle duży potencjał. Wygląda też na to, że Canon nareszcie...
11
11
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K to kamera, która może namieszać na rynku
Nowa matryca Super 35 z dynamiką sięgającą 13 EV, możliwość nagrywania w rozdzielczości 6K i to w formacie RAW, mocowanie Canon EF i pełna komunikacja z obiektywami, a...
15
0
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Fotografia natychmiastowa jest zbyt droga? Aparatem Alulu zdjęcia wydrukujesz na paragonach
Zdjęcia natychmiastowe nie muszą być ani piękne, ani dobre. Ich siłą jest to, że gotowy wydruk otrzymujemy tu i teraz. Trudno o produkt lepiej wpisujący się w tę...
16
1