Kodak EasyShare C310, C330 i C360

Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005. EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.
Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005 (EasyShare C300 i C340). EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.

Kodak EasyShare C310 (z przodu), C330 (z lewej) i C360


Seria EasyShare C przeznaczona jest dla osób, które chcą wejść w świat fotografii cyfrowej. Zgodnie z polityką Kodaka fotografowanie ma być przyjemne i nieskomplikowane, nawet dla tych, którzy z elektroniką są na bakier. Uproszczony interfejs, spore wyświetlacze, umiarkowanie zaawansowany zestaw funkcji i współpraca bezpośrednia z urządzeniami peryferyjnymi mają być pomocne w oswojeniu się z nowymi technologiami.

Wszystkie trzy aparaty sprzedawane będą w zestawach ze stacją dokowania z wbudowaną drukarką "pocztówkową" Printer Dock Series 3. Amerykański koncern zdaje sobie sprawę, że coraz więcej użytkowników aparatów cyfrowych rezygnuje z usług klasycznych punktów usługowych na rzecz wydruków domowych. "Podarek" w postaci drukarki dołączonej do aparatu ma zapewnić Kodakowi kontrolę nad tym niezwykle dochodowym segmentem rynku. Prawdopodobnie będzie można kupić same aparaty - zapłacimy o ok. 100 USD mniej niż za zestaw ze stacją.

Najciekawiej z dzisiejszej trójki zapowiada się Kodak EasyShare C360, wyposażony w 5-megapikseowy sensor oraz obiektyw Kodak Retinar o 3-krotnym zbliżeniu. Zdjęcia i filmy w formacie VGA (640 x 480) można podejrzeć na 2-calowym wyświetlaczu LCD. Informacja prasowa wspomina o takich funkcjach jak cyfrowa redukcja efektu czerwonych oczu, przecinanie zdjęć w aparacie oraz systemie ostrzegania przed poruszeniem (rozmyciem zdjęcia).

Kodak Easy Share C330 ma taki sam obiektyw Retinar, ale rozdzielczość sensora wynosi 4 Megapiksele. Aparat będzie kosztować za Oceanem 279 USD (w zestawie ze stacją) lub 179 USD (solo). Z kolei Kodak EasyShare C310 to klasyczna propozycja niskobudżetowa. Obraz rejestrowany jest przez 4 mln pikseli, a "przybliżyć" obraz można wyłącznie za pomocą zoomu cyfrowego (choć lepiej zrobić to w komputerze).

Oczywiście wszystkie trzy modele zgodne są z systemem Kodak EasyShare (edycja, przechowywanie, organizacja zdjęć oraz szybkie kierowanie do druku, do nagrywania, poczty elektronicznej lub na serwery zewnętrzne).
Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
0
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4