Kodak EasyShare C310, C330 i C360

Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005. EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.
Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005 (EasyShare C300 i C340). EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.

Kodak EasyShare C310 (z przodu), C330 (z lewej) i C360


Seria EasyShare C przeznaczona jest dla osób, które chcą wejść w świat fotografii cyfrowej. Zgodnie z polityką Kodaka fotografowanie ma być przyjemne i nieskomplikowane, nawet dla tych, którzy z elektroniką są na bakier. Uproszczony interfejs, spore wyświetlacze, umiarkowanie zaawansowany zestaw funkcji i współpraca bezpośrednia z urządzeniami peryferyjnymi mają być pomocne w oswojeniu się z nowymi technologiami.

Wszystkie trzy aparaty sprzedawane będą w zestawach ze stacją dokowania z wbudowaną drukarką "pocztówkową" Printer Dock Series 3. Amerykański koncern zdaje sobie sprawę, że coraz więcej użytkowników aparatów cyfrowych rezygnuje z usług klasycznych punktów usługowych na rzecz wydruków domowych. "Podarek" w postaci drukarki dołączonej do aparatu ma zapewnić Kodakowi kontrolę nad tym niezwykle dochodowym segmentem rynku. Prawdopodobnie będzie można kupić same aparaty - zapłacimy o ok. 100 USD mniej niż za zestaw ze stacją.

Najciekawiej z dzisiejszej trójki zapowiada się Kodak EasyShare C360, wyposażony w 5-megapikseowy sensor oraz obiektyw Kodak Retinar o 3-krotnym zbliżeniu. Zdjęcia i filmy w formacie VGA (640 x 480) można podejrzeć na 2-calowym wyświetlaczu LCD. Informacja prasowa wspomina o takich funkcjach jak cyfrowa redukcja efektu czerwonych oczu, przecinanie zdjęć w aparacie oraz systemie ostrzegania przed poruszeniem (rozmyciem zdjęcia).

Kodak Easy Share C330 ma taki sam obiektyw Retinar, ale rozdzielczość sensora wynosi 4 Megapiksele. Aparat będzie kosztować za Oceanem 279 USD (w zestawie ze stacją) lub 179 USD (solo). Z kolei Kodak EasyShare C310 to klasyczna propozycja niskobudżetowa. Obraz rejestrowany jest przez 4 mln pikseli, a "przybliżyć" obraz można wyłącznie za pomocą zoomu cyfrowego (choć lepiej zrobić to w komputerze).

Oczywiście wszystkie trzy modele zgodne są z systemem Kodak EasyShare (edycja, przechowywanie, organizacja zdjęć oraz szybkie kierowanie do druku, do nagrywania, poczty elektronicznej lub na serwery zewnętrzne).
 
Komentarze
Polecane artykuły
Sony 24 mm f/1.4 GM - zdjęcia przykładowe
20 Wrz 2018
Ciekawi jak w praktyce spisuje się Sony 24 mm f/1.4 GM? Podczas światowej premiery spędziliśmy kilka chwil z najnowszym szerokokątnym reprezentantem serii G Master. Zobaczcie zdjęcia przykładowe, które wykonaliśmy we włoskiej Katanii.
1
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0