Kodak EasyShare C310, C330 i C360

Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005. EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.
Kodak wprowadza do oferty trzy aparaty amatorskiej serii "C", której pierwszych dwóch przedstawicieli poznaliśmy na PMA 2005 (EasyShare C300 i C340). EasyShare C360 oferuje rozdzielczość 5 Mp i, podobnie jak 4-megapikselowy C330, 3-krotny zoom optyczny. Najprostszy w serii jest C310 - 4 Mp i stały obiektyw.

Kodak EasyShare C310 (z przodu), C330 (z lewej) i C360


Seria EasyShare C przeznaczona jest dla osób, które chcą wejść w świat fotografii cyfrowej. Zgodnie z polityką Kodaka fotografowanie ma być przyjemne i nieskomplikowane, nawet dla tych, którzy z elektroniką są na bakier. Uproszczony interfejs, spore wyświetlacze, umiarkowanie zaawansowany zestaw funkcji i współpraca bezpośrednia z urządzeniami peryferyjnymi mają być pomocne w oswojeniu się z nowymi technologiami.

Wszystkie trzy aparaty sprzedawane będą w zestawach ze stacją dokowania z wbudowaną drukarką "pocztówkową" Printer Dock Series 3. Amerykański koncern zdaje sobie sprawę, że coraz więcej użytkowników aparatów cyfrowych rezygnuje z usług klasycznych punktów usługowych na rzecz wydruków domowych. "Podarek" w postaci drukarki dołączonej do aparatu ma zapewnić Kodakowi kontrolę nad tym niezwykle dochodowym segmentem rynku. Prawdopodobnie będzie można kupić same aparaty - zapłacimy o ok. 100 USD mniej niż za zestaw ze stacją.

Najciekawiej z dzisiejszej trójki zapowiada się Kodak EasyShare C360, wyposażony w 5-megapikseowy sensor oraz obiektyw Kodak Retinar o 3-krotnym zbliżeniu. Zdjęcia i filmy w formacie VGA (640 x 480) można podejrzeć na 2-calowym wyświetlaczu LCD. Informacja prasowa wspomina o takich funkcjach jak cyfrowa redukcja efektu czerwonych oczu, przecinanie zdjęć w aparacie oraz systemie ostrzegania przed poruszeniem (rozmyciem zdjęcia).

Kodak Easy Share C330 ma taki sam obiektyw Retinar, ale rozdzielczość sensora wynosi 4 Megapiksele. Aparat będzie kosztować za Oceanem 279 USD (w zestawie ze stacją) lub 179 USD (solo). Z kolei Kodak EasyShare C310 to klasyczna propozycja niskobudżetowa. Obraz rejestrowany jest przez 4 mln pikseli, a "przybliżyć" obraz można wyłącznie za pomocą zoomu cyfrowego (choć lepiej zrobić to w komputerze).

Oczywiście wszystkie trzy modele zgodne są z systemem Kodak EasyShare (edycja, przechowywanie, organizacja zdjęć oraz szybkie kierowanie do druku, do nagrywania, poczty elektronicznej lub na serwery zewnętrzne).
Komentarze
Polecane artykuły
Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD - zdjęcia przykładowe
19 Lut 2019
Czy Tamron 28-75 mm f/2.8 Di III RXD to mocne wejście producenta w system Sony E i ukłon w stronę zawodowców? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
0
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
7
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7