Premier DS-8330 - 8 MP dla każdego

Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Pozornie model DS-8330 nie wyróżnia się niczym szczególnym - niewielkie rozmiary i aluminiowa obudowa w segmencie kompaktów nie są już niczym nadzwyczajnym. Natomiast matryca 8 MP i cena w okolicach 1500 zł sprawiają, że przynajmniej na chwilę robi się ciekawie.
Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Pozornie model DS-8330 nie wyróżnia się niczym szczególnym - niewielkie rozmiary i aluminiowa obudowa w segmencie kompaktów nie są już niczym nadzwyczajnym. Natomiast matryca 8 MP i cena w okolicach 1500 zł sprawiają, że przynajmniej na chwilę robi się ciekawie.

Premier DS-8330

Wszystkie udostępnione przez producenta dane techniczne znajdują się w zamieszczonej poniżej informacji prasowej przygotowanej przez firmę Veracomp - dystrybutora produktów Premier Image Technology w Polsce.

Premier DS-8330: 8 megapikseli w kompaktowym urządzeniu

Kraków, 13 kwietnia 2005 roku ---
Veracomp wprowadzi na rynek polski kolejny cyfrowy aparat fotograficzny firmy Premier Image Technology. Najnowszy model DS-8330 wyposażony jest w nową matrycę o rozdzielczości 8,1 megapikseli i 3-krotny zoom optyczny. Obsługuje do 1GB pamięci typu SecureDigital. Ważące 150 gramów urządzenie o wymiarach 91/ 57/ 27 mm wykonano z odpornego na uszkodzenia aluminium.

Najważniejszą cechą nowego aparatu Premiera jest 8-megapikselowy przetwornik CCD o rozmiarze 1/1.8 cala, który umożliwia wykonywanie zdjęć w maksymalnej rozdzielczości 3264 x 2448. DS-8330 jest jednym z pierwszych kompaktowych cyfrowych aparatów fotograficznych wyposażonych w matrycę 8 megapikselową.

DS-8330 wyposażony jest w duży wyświetlacz TFT LCD o przekątnej 2,5 cala. Zakres ogniskowej aparatu to ekwiwalent modeli aparatów małoobrazkowych (35 mm) w zakresie od 36 do 108 mm. Jasność obiektywu wynosi od f/2,8 do f/4,8. Taki poziom jasności pozwala na wykonywanie wyraźnych, ostrych zdjęć nawet przy niekorzystnych warunkach oświetlenia. W trybie makro można robić zdjęcia już z odległości 5 cm.

Nowe urządzenie Premiera oferuje szereg trybów naświetlania zdjęć. Użytkownik może wybrać tryb automatyczny, w którym aparat sam ustawia optymalny czas uruchomienia migawki i wielkość przysłony. Może również zdecydować się na ręczne ustawienie parametrów naświetlania, a także wybrać jeden z wielu programów, które pozwalają na najlepsze dostosowanie parametrów ekspozycji do fotografowanej sceny. Aparat posiada też tryby "portret", "noc", "sport", dzięki którym można ustawić parametry czasu i przysłony najlepsze dla zdjęć portretowych, fotografii nocnych czy scen sportowych.


Premier DS-8330

Urządzenie pracuje również jako kamera cyfrowa i umożliwia nagrywanie krótkich filmów wideo z dźwiękiem, w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480. Ma wbudowany mikrofon i głośnik, który pozwala nagrać 30-sekundowe komentarze do wykonanych zdjęć.

DS-8330 jest przystosowany do pracy zarówno z systemami operacyjnymi Windows (98, 98SE, 2000, ME, XP), jak i Macintosh (OS 8,6 i wersje późniejsze). Do aparatu dołączone jest oprogramowanie. Photo Explorer 8.0 pozwala na katalogowanie zdjęć, natomiast Photo Express 5.0 przeznaczony jest do edycji wykonanych fotografii.

Objęty 2 letnią gwarancją w systemie door-to-door aparat pojawi się na rynku w połowie maja tego roku. Jego sugerowana cena detaliczna brutto będzie wynosić ok. 1500 - 1600 zł.


Informacje o Premier Image Technology Corporation

Firma Premier Image Technology Corporation została założona w 1982 roku. Obecnie należy do największych na świecie producentów aparatów fotograficznych. Firma produkuje również projektory multimedialne, moduły aparatów do telefonów komórkowych i komponenty optyczne. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz 18001. Zatrudnia 9 tysięcy pracowników na świecie. Dysponuje zasobami i ogromnym zapleczem w zakresie badań, rozwoju i produkcji - centrum produkcyjne zlokalizowane w Chinach zajmuje ponad 126 tysięcy m2, najnowsze linie produkcyjne co sekundę mogą opuszczać 2 aparaty. W 2003 roku przychody firmy wyniosły 26,5 mld NT$ (ok. 750 mln USD).

Informacje o Veracomp S.A.

Specjalizowany dystrybutor rozwiązań informatycznych. Prowadzi działalność w 11 krajach Europy Środkowowschodniej. Skupia się na pięciu obszarach technologicznych: sieci, bezpieczeństwo, serwery, pamięci masowe i peryferia. Lider na rynku dystrybucji IT w zakresie doradztwa technicznego. Pierwszy dystrybutor w Polsce, który posiada zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk). Jako jedyny oferuje usługi integracyjne, doradztwa technicznego i logistyki serwisowej do dalszej odsprzedaży. W 2003 roku przychody Veracomp przekroczyły 169 milionów złotych. Firma zatrudnia 130 pracowników w centrali w Krakowie i ośmiu regionalnych biurach handlowych oraz konsultantów w wybranych krajach Europy Środkowowschodniej.
 
Komentarze
Polecane artykuły
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
17
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0
Fujifilm XF10 - test aparatu
11 Paź 2018
Kierowany do hobbystów, XF10 z 24-megapikselową matrycą APS-C i stałoogniskowym, jasnym obiektywem 28 mm f/2.8 ma być ciekawą alternatywą dla smartfona i towarzyszem codziennych chwil. Zobaczcie, jak wypada w praktyce.
2