Olympus C-480 Zoom i C-500 Zoom - proste i ambitne

0
mmi
17 Luty 2005
Artykuł na: 23-28 minut
PMA 2005. Olympus prezentuje dwa nowe kompakty klasy niskobudżetowej. Modele C-480 i C-500 charakteryzują się kolejno 4- i 5-megapikselową matrycą CCD, 3-krotnym zbliżeniem optycznym oraz wbudowaną pamięcią o pojemności 14MB.
PMA 2005. Olympus prezentuje dwa nowe kompakty klasy niskobudżetowej. Modele C-480 i C-500 charakteryzują się kolejno 4- i 5-megapikselową matrycą CCD, 3-krotnym zbliżeniem optycznym oraz wbudowaną pamięcią o pojemności 14MB.

Olympus C-480 Zoom

Obydwie prezentowane nowości posiadają wiele cech wspólnych. Pierwszą z nich jest bez wątpienia 3-krotny obiektyw o wygodnym zakresie ogniskowych, stanowiącym ekwiwalent 38-114mm dla małgo obrazka z jasnością F2.8-4.9. Tradycyjnie już (w przypadku Olympusa) zadbano by układ ten umożliwiał osiągnięcie imponujących makrofotografii. Tym razem minimalny dystans trybie makro w obydwu konstrukcjach to 0.2 / 0.6m (W / T) i maleje w trybie supermakro do 2cm. Kolejną cechą jest niewątpliwie przyjemny, wysokokontrastowy monitor podglądu o rozdzielczości 85 000 pikseli i przekątnej 1.8" (4.6cm), który umożliwia kadrowanie i podgląd zarejestrowanych zdjęć. Ponadto na wspólną listę trzeba wpisać rewelacyjny procesor True Pic TURBO, znany z takich pozycji jak C-8080, C-7070 czy C-70, w których odpowiadał za wyjątkową szybkość działania oraz kontrolę jakości obrazu.

Olympus C-480 Zoom

Jak przekonuje producent 4-megapikselowy model C-480 dzięki przystępnej cenie i prostej obsłudze z powodzeniem znaleźć ma zastosowanie przy okazji prostego "rodzinnego" fotografowania, które nie wymaga niezliczonej ilości rozbudowanych funkcji zdjęciowych. Obszerna lista programów tematycznych (15) w jakie wyposażony został aparat wydaje się wystarczająca, choć C-480 oferuje także pracę w automatyce programowej z możliwością wprowadzenia własnej korekty ekspozycji w zakresie +/-2EV ze skokiem 0.5EV. W celu absolutnego uproszczenia pomiar światła realizowany jest wyłącznie przez iESP (inteligentny pomiar matrycowy), a dobór czułości odbywa się automatycznie obejmując zakres ISO 50-320.

Aparat oferuje także tryb filmowy o wielkości 320 x 240 rejestrowany w tempie 30 lub 20 kl/s z dźwiękiem. Klipy te limitowane są jedynie pojemnością opcjonalnej karty pamięci formatu xD-Picture lub też pamięcią wbudowaną (14MB).

Olympus C-500 Zoom

Model C-500 obejmuje wszystkie funkcje dostępne w C-480, jednakże wydaje się adresowany do odbiorców odrobinę bardziej wymagających. Poza samą rozdzielczością świadczą o tym takie cechy jak choćby rozszerzony (o punktowy SPOT) pomiar światła, bardziej precyzyjna korekta ekspozycji (w skoku co 0.3EV), możliwość wprowadzenia pomiarowego profilu balansu bieli czy wreszcie manualna kontrola parametrów ekspozycji. W przeciwieństwie do C-480 posiada także wizjer optyczny.

Z racji większej rozdzielczości (zatem samych plików) aparat ustępuje nieznacznie Camedii 480 w trybie rejestracji seryjnej (osiągając o 2-klatki krótszą serię rejestrowaną w tempie 1.2kl/s). Z tej samej przyczyny model C-500 oferuje także węższy zakres czułości ISO50-250 (większa liczba pikseli na tej samej powierzchni = mniejszym rozmiarom każdego z nich = mniejszemu uczuleniu na światło).Obydwa aparaty zgodne są ze standardem PictBridge, a zasilanie realizowane jest przez popularne baterie typu AA.

Olympus C-500 Zoom


Olympus C-480 ZOOM - podstawowe cechy:
 • 4.0 miliony pikseli
 • 3-krotny obiektyw (odpowiednik ogniskowych 38-114mmw systemie małobrazkowym), 1:2.8-4.9
 • 4.6cm/1.8 calowy monitor LCD zawierający 85,000 pikseli
 • 15 programów tematycznych (np. Przy świecach, Portret, Plaża)
 • Funkcje edycyjne (W tym "Zmiana rozmiaru z ilustracją kadru")
 • Funkcja rejestrowania sekwencji wideo
 • Fotografowanie w trybie Supermakro już od 2cm
 • PictBridge oraz TruePic TURBO
 • 14MB pamięci wewnętrznej i dodatkowo gniazdo kart xD-Picture Card
 • Wykorzystuje standardowe baterie i akumulatory AA
 • Dostarczany z oprogramowaniem Olympus Master 1.1


Olympus C-500 Zoom - podstawowe cechy:
 • 5.0 milionów pikseli
 • 3-krotny zoom optycznym (odpowiednik ogniskowych 38-114mmw systemie małobrazkowym), 1:2.8-4.9
 • Tryby automatyczny i manualny dla ręcznej obsługi aparatu
 • 15 programów tematycznych (np. Sztuczne ognie, Portret, Sceny nocne) z funkcją pomocy, a także funkcje fotografowania (np. Sepia, Zdjęcia czarno-białe)
 • 4.6cm/1.8 calowy monitor LCD zawierająy 85,000 pikseli
 • 14MB pamięci wewnętrznej i dodatkowo gniazdo kart xD-Picture Card
 • Rejestrowanie sekwencji wideo z dźwiękiem (czas nagrania ograniczony jedynie pojemnością pamięci)
 • Funkcje edycyjne (W tym "Zmiana rozmiaru z ilustracją kadru")
 • PictBridge oraz TruePic TURBO
 • Wielojęzyczne menu (więcej wersji językowych można pobrać z Internetu korzystając z oprogramowania Olympus Master 1.1)
 • Standardowe baterie i akumulatory typu AA (aparat dostarczany jest z dwoma bateriami alkalicznymi)


Poniżej zamieszczamy informacje prasowe dostarczone przez producenta oraz szczegółowe specyfikacje opisywanych aparatów.

Atrakcyjny, wszechstronny aparat zapewniający doskonałe wejście w świat fotografii cyfrowej

Aparat Olympus C-480 ZOOM


Hamburg, 17 lutego 2005 - Co to jest - proste w użyciu, wyróżnia się atrakcyjną zaokrągloną formą, wykonuje doskonałe zdjęcia i jest naprawdę warte swojej korzystnej ceny? Aparat C-480 ZOOM firmy Olympus. Zapewnia on bezproblemowy i stylowy wstęp do świata cyfrowej fotografii, szczególnie cenny dla tych, którzy nie chcą tracić wysokiej jakości obrazu. Posiadający 4.0 miliony pikseli aparat charakteryzuje się 3-krotnym zoomem optycznym oraz procesorem obrazu TruePic TURBO, co sprawia, że zdjęcia zawsze wychodzą doskonale. Użytkownik ma zawsze pod ręką 15 programów tematycznych obejmujących większość sytuacji, w jakich najczęściej wykonuje się zdjęcia. Zarówno zdjęcia jak i sekwencje wideo kadruje się i przegląda na zintegrowanym, mającym przekątną 4,6 cm monitorze LCD. A całego smaku tej nowej konstrukcji dodaje wspaniały stosunek jakości do ceny.

Zakup cyfrowego aparatu może stanowić poważne wyzwanie dla miłośników fotografii przestawiających się z analogowego sprzętu. Odnosi się to zarówno do spodziewanej jakości obrazu, jak również samej obsługi sprzętu. Wraz z wprowadzeniem modelu C-480 ZOOM, Olympus prezentuje aparat, który uczyni cyfrowe fotografowanie dziecinnie prostym.

Zdjęcia będą z pewnością wywierały wrażenie swoją ostrością i wyrazistością, a to za sprawą całego zestawu funkcji, w jakie wyposażono ten model. Rozdzielczość 4.0 milionów pikseli nadaje zdjęciom szczególny rys w postaci dużego bogactwa szczegółów. Możliwości matrycy dopełnia obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik obiektywu 38-114mm w systemach małoobrazkowych). Oczywiście, zastosowanie w tym modelu procesora obrazu TruePic TURBO zapewnia nie tylko szybkie działanie aparatu, ale sprawia również, że wykonywane zdjęcia będą zachwycać swym olśniewającym obrazem.

Obsługa aparatu nie mogłaby już chyba być prostsza. Model C-480 ZOOM został skonstruowany z myślą o prostej i intuicyjnej obsłudze. W większości przypadków użytkownik musi jedynie wybrać ujęcie i nacisnąć spust migawki, a aparat automatycznie określi najlepsze ustawienia ekspozycji i ostrości. Alternatywnie można skorzystać z jednego spośród 15 programów tematycznych, który najlepiej pasuje do warunków fotografowania i wybranego motywu - można wybrać program dla portretów, scen nocnych lub fotografowania na plaży. Specjalna funkcja pomocy ułatwia użytkownikom dobór najlepszego programu, wyświetlając na monitorze odpowiednie przykładowe zdjęcie. Wszechstronność aparatu wzbogaca ponadto tryb Supermakro pozwalający na wykonywanie niesamowitych zbliżeń kwiatów, monet, biżuterii, itp., fotografowanych z odległości zaledwie 2 centymetrów.

Kadrowanie ujęć jest również bardzo proste. Duży monitor LCD o przekątnej 4,6cm (1.8") pokazuje dokładnie obraz, który znajdzie się na zdjęciu. Oczywiście LCD może być również wykorzystany do sprawdzania i prezentowania wykonanych zdjęć oraz zarejestrowanych sekwencji wideo. Ponadto, korzystając ze specjalnej funkcji edycyjnej "Zmiany rozmiaru wraz z ilustracją kadru", fotografowie mogą wybrać jeden z zapisanych w aparacie wzorców i stworzyć, na przykład, kartkę urodzinową. Natomiast kompatybilność ze standardem PictBridge daje możliwość bezpośredniego drukowania zdjęć na drukarkach obsługujących ten standard, takich jak model Olympus P-10. Oznacza to, że użytkownicy aparatu C-480 ZOOM nie muszą w ogóle posiadać komputera, aby korzystać z zalet cyfrowej fotografii i wygodnie wykonywać wydruki w warunkach domowych.

Dzięki zintegrowanej 14MB pamięci wewnętrznej, aparat jest gotowy do fotografowania natychmiast po wyjęciu z pudełka. Dodatkowo wyposażenie w gniazdo dla kart xD-Picture Card oznacza, że ilość dostępnej pamięci zawsze można zwiększyć. Również zasilanie wykorzystujące standardowe baterie lub akumulatory AA, stanowi dla użytkownika gwarancję, że zawsze i wszędzie będzie mógł znaleźć odpowiednie źródło zasilania tego aparatu.

Wyróżniający się atrakcyjną ceną połączoną z wysoką jakością obrazu i prostotą użytkowania model C-480 ZOOM stanowi przykład wyjątkowo korzystnej relacji jakości do ceny i jest doskonałą wejściówką do ekscytującego świata cyfrowej fotografii. Aparat dostarczany z oprogramowaniem Olympus Master 1.1 będzie dostępny począwszy od marca 2005.


Aparat Olympus C-480 ZOOM - podstawowe cechy:;
Obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik ogniskowych 38-114mmw systemie małoobrazkowym), 1:2.8-4.9;
4.6cm/1.8 calowy monitor LCD zawierający 85 000 pikseli;
15 programów tematycznych (np. Przy świecach, Portret, Plaża);
Funkcje edycyjne (W tym "Zmiana rozmiaru z ilustracją kadru");
Funkcja rejestrowania sekwencji wideo;
Fotografowanie w trybie Supermakro już z 2cm;
PictBridge oraz TruePic TURBO;
14MB pamięci wewnętrznej i dodatkowo gniazdo kart xD-Picture Card;
Wykorzystuje standardowe baterie i akumulatory AA;
Dostarczany z oprogramowaniem Olympus Master 1.1]

NazwaOlympus C-480 Zoom
TypKieszonkowy kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość4,0 Mp
Sensor1/2,5 cala CCD, 4,06 MP (4 MP efektywnych)
Pamięć14 MB wbudowanej, karty xD-Picture (16 - 512 MB)
Rozdzielczość2288 x 1712, 1600 x 1200, 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG (DCF, DPS Print Image Matching II, DPOF)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjiSuper High Quality, High Quality, Standard Quality
Obiektyw
 • F2.8 - F4.9
 • 6,3 mm - 18,9 mm (odpowiednik 38 - 114 mm w małym obrazku)
 • 6 soczewek w 3 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyMaks. 4 x
Przysłonab.d.
Migawka4 s - 1/2000 s, redukcja szumów przy czasach powyżej 1/2 s
Tryby ekspozycjiAuto, programy tematyczne:
 • portret
 • nocny portret
 • portret w świetle zastanym
 • autoportret
 • zdjęcia nocne
 • krajobraz
 • portret w krajobrazie
 • plaża
 • śnieg
 • potrawy
 • zdjęcia we wnętrzach
 • zachód słońca
 • fajerwerki
 • zdjęcia przez szybę
 • zdjęcia przy świecach
Pomiar światłaCyfrowy pomiar ESP
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/2 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrościZasięg:
 • standard: 0,5 m - nieskończoność
 • makro: 0,2 m - 0,6 m (szeroki kąt) lub 0,6 m - 0,9 m
 • super makro: od 0,02 m
Tryby pracy autofocusaiESP z detekcją kontrastu
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
CzułośćAuto (ISO 50 - 320)
Balans bieliAuto, słońce, chmury, światło żarowe, światło jarzeniowe
EfektySepia, cz-b
Korekta obrazuZmiana wielkości, rotacja
Zdjęcia seryjneMaks. 1,3 kl./s do 7 zdjęć
Rejestracja filmuQuickTime Motion JPEG
Monitor LCD1,8-calowy TFT LCD, 85 tys. pikseli
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaWbudowana, LP 7,3, zasięg: 0,2 - 3,7 m (szeroki kąt) lub 2,1 m (tele)
Kontrola błyskuAuto, błysk wymuszony, lampa wyłączona, redukcja czerwonych oczu
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
WizjerBrak wizjera optycznego
Punkt ocznyn.d.
Informacja w wizjerzen.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
SamowyzwalaczTak
ZłączaUSB, gniazdo zasilacza
Pilotb.d.
Zasilanie2 x AA, zasilacz (opcjonalnie)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary106 mm x 56 mm x 36 mm
Waga140 g bez karty i akumulatora
AkcesoriaW zestawie:
 • pasek
 • kabel USB
 • 2 baterie AA
 • oprogramowanie OLYMPUS Master 1.1
Oprogramowanieb.d.
UwagiPictBridge, kalendarz do 2099 roku, tryb 2 w 1, panorama, mapowanie pikseli
Artykuł na Fotopolis2700


Prosta obsługa wraz z opcją pełnej manualnej kontroli

Aparat Olympus C-500 ZOOM

Hamburg, 17 lutego 2005 - Niezwykle interesujący kolejny przedstawiciel gamy aparatów Olympus, model C-500 ZOOM zapewnia amatorom fotografii zarówno prostotę użytkowania jak i spory potencjał dla realizacji własnych twórczych pomysłów, a nawet eksperymentów fotograficznych dzięki w pełni manualnej kontroli. Zarejestrowane zdjęcia robią naprawdę duże wrażenie, gdyż przy ich rejestrowaniu wykorzystywane jest 5.0 milionów pikseli oraz technologia TruePic TURBO gwarantująca niezwykle wyraziste zdjęcia o bogatej kolorystyce. Jasny obiektyw z 3-krotnym zoomem (odpowiednik ogniskowych 38-114mm) dodatkowo zwiększa wszechstronność zastosowań. Można również rejestrować sekwencje wideo wraz z dźwiękiem. Po nagraniu, podobnie jak zdjęcia, ruchomy obraz można obejrzeć na zintegrowanym monitorze LCD o przekątnej 4,6cm. I co nie mniej ciekawe, model ten jest również niezwykle atrakcyjny pod względem cenowym.


Wraz z modelem C-500 ZOOM, fotografowanie może być zarazem niezwykle proste jak i kreatywne, stosownie do zamiarów i pomysłowości fotografa. W przypadku wielu powszechnych sytuacji użytkownicy mogą wybierać spośród 15 programów tematycznych, obejmujących Sztuczne ognie, Portret oraz Sceny Nocne, i mają pewność, że uzyskają wspaniałe rezultaty. Specjalna funkcja pomocy opisuje wybrany tryb i prezentuje przykładowe zdjęcie, dzięki czemu użytkownik może upewnić się, że dokonał właściwego wyboru. Tryb automatyczny pozwala również na nieskrępowane i spontaniczne fotografowanie. A ponadto, w mniej typowych sytuacjach, aparat oferuje dodatkowo w pełni manualną kontrolę parametrów ekspozycji i każdy fotograf może w ten sposób realizować swoje twórcze impulsy - nadmieńmy, że ręczna kontrola parametrów jest funkcją w zasadzie niespotykaną w aparatach z tego przedziału cenowego. Wszechstronność fotografowania wzbogaca dodatkowo tryb Supermakro, dający możliwość fotografowania już z odległości 2cm.

Oferowany poziom rozdzielczości jest również bardzo bogaty: 5.0 milionów pikseli wykorzystywanych w tym modelu zapewnia odpowiedni potencjał dla zapisu zdjęć niezwykle bogatych w szczegóły. Obiektyw z 3-krotnym zoomem (odpowiednik ogniskowych 38-114mm w aparacie małoobrazkowym) zbliża fotografowane obiekty i zapewnia najwyższą jakość rezultatów. Dzięki zaś procesorowi obrazu TruePic TURBO, użytkownicy mogą oczekiwać naprawdę olśniewających zdjęć, jak również szybkiego uruchamiania się aparatu i wykonywania kolejnych operacji.

Dzięki nowej specjalnej funkcji edycyjnej "zmiany rozmiaru wraz z ilustracją kadru", fotograf może wybierać bezpośrednio w aparacie różnorodne wzorce i natychmiast utworzyć, na przykład, kartkę urodzinową. Natomiast kompatybilność ze standardem PictBridge to możliwość bezpośredniego drukowania zdjęć na dowolnej drukarce obsługującej ten standard, takiej jak dla przykładu Olympus P-10 i co istotne - bez potrzeby korzystania z komputera.

Aparat C-500 ZOOM nie ogranicza się jedynie do możliwości wykonywania samych zdjęć. Można nim rejestrować sekwencje wideo, których długość ograniczona jest jedynie miejscem dostępnym w pamięci - w przypadku karty 256MB xD-Picture Card, odpowiada to dziewięciominutowemu nagraniu. W związku z tym fani ruchomego obrazu mają sporo miejsca do eksperymentowania. A rezultaty można od razu zaprezentować na zintegrowanym monitorze LCD o przekątnej 4,6cm (1.8").

Dla dodatkowej wygody aparat wykorzystuje standardowe, powszechnie dostępne baterie oraz akumulatory typu AA. Fotograf nie będzie więc nigdy pozbawiony możliwości zapewnienia zasilania aparatu.

Dostępny od marca 2005, model C-500 ZOOM oferuje wspaniały stosunek jakości do ceny i stanowi idealny wybór dla wszystkich fotografów poszukujących prostego aparatu niepozbawionego jednakże możliwości manualnej kontroli parametrów. Do aparatu dołączane jest wszechstronne oprogramowanie Olympus Master 1.1.


Aparat Olympus C-500 ZOOM - podstawowe cechy: ;
Obiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym (odpowiednik ogniskowych 38-114mmw systemie małoobrazkowym), 1:2.8-4.9 ;
Tryby automatyczny i manualny dla ręcznej obsługi aparatu ;
15 programów tematycznych (np. Sztuczne ognie, Portret, Sceny nocne) z funkcją pomocy, a także funkcje fotografowania (np. Sepia, Zdjęcia czarno-białe);
4.6cm/1.8 calowy monitor LCD zawierający 85,000 pikseli ;
14MB pamięci wewnętrznej i dodatkowo gniazdo kart xD-Picture Card ;
Rejestrowanie sekwencji wideo z dźwiękiem (czas nagrania ograniczony jedynie pojemnością pamięci);
Funkcje edycyjne (W tym "Zmiana rozmiaru z ilustracją kadru") ;
PictBridge oraz TruePic TURBO;
Wielojęzyczne menu (więcej wersji językowych można pobrać z Internetu korzystając z oprogramowania Olympus Master 1.1) ;
Wykorzystuje standardowe baterie i akumulatory typu AA (aparat dostarczany jest z dwoma bateriami alkalicznymi)]

NazwaOlympus C-500 Zoom
TypKieszonkowy kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość5,0 Mp
Sensor1/2,5 cala CCD, 5,04 MP (5 MP efektywnych)
Pamięć14 MB wbudowanej, karty xD-Picture (16 - 512 MB)
Rozdzielczość2560 x 1920, 1600 x 1200, 640 x 480
Formaty zapisu obrazuJPEG (DCF, DPS Print Image Matching II, DPOF)
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjiSuper High Quality, High Quality, Standard Quality
Obiektyw
 • F2.8 - F4.9
 • 6,3 mm - 18,9 mm (odpowiednik 38 - 114 mm w małym obrazku)
 • 6 soczewek w 3 grupach, w tym 3 soczewki asferyczne
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyMaks. 4 x
Przysłonab.d.
Migawka15 s - 1/2000 s, redukcja szumów przy czasach powyżej 1/2 s
Tryby ekspozycjiAuto, programy tematyczne:
 • portret
 • nocny portret
 • portret w świetle zastanym
 • autoportret
 • zdjęcia nocne
 • krajobraz
 • portret w krajobrazie
 • plaża
 • śnieg
 • potrawy
 • zdjęcia we wnętrzach
 • zachód słońca
 • fajerwerki
 • zdjęcia przez szybę
 • zdjęcia przy świecach
Pomiar światłaCyfrowy pomiar ESP, punktowy
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/3 EV
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingb.d.
Metody pomiaru ostrościZasięg:
 • standard: 0,5 m - nieskończoność
 • makro: 0,2 m - 0,6 m (szeroki kąt) lub 0,6 m - 0,9 m
 • super makro: od 0,02 m
Tryby pracy autofocusaiESP z detekcją kontrastu
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
CzułośćAuto (ISO 50 - 250)
Balans bieliAuto, słońce, chmury, światło żarowe, światło jarzeniowe, manual
EfektySepia, cz-b, nasycone kolory
Korekta obrazuZmiana wielkości, kadrowanie, rotacja
Zdjęcia seryjneMaks. 1,2 kl./s do 5 zdjęć
Rejestracja filmuQuickTime Motion JPEG z dźwiękiem
Monitor LCD1,8-calowy TFT LCD, 85 tys. pikseli
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaWbudowana, LP 7,3, zasięg: 0,2 - 3,7 m (szeroki kąt) lub 2,1 m (tele)
Kontrola błyskuAuto, błysk wymuszony, lampa wyłączona, redukcja czerwonych oczu
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
WizjerOptyczny
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
SamowyzwalaczTak
ZłączaUSB, wyjście AV, gniazdo zasilacza
Pilotb.d.
Zasilanie2 x AA, zasilacz (opcjonalnie)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary104,5 mm x 60,5 mm x 36,5 mm
Waga150 g bez karty i akumulatora
AkcesoriaW zestawie:
 • pasek
 • kabel USB
 • kabel AV
 • 2 baterie AA
 • oprogramowanie OLYMPUS Master 1.1
Oprogramowanieb.d.
UwagiPictBridge, kalendarz do 2099 roku, tryb 2 w 1, panorama, mapowanie pikseli
Artykuł na Fotopolis2700
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony A7R IV - 60-megapikselowy potwór wyznacza nowy rekord w świecie pełnej klatki
Sony wyprzedza konkurencję o dwie długości. Najnowszy bezlusterkowiec producenta oferuje największą jak do tej pory rozdzielczość wśród aparatów pełnoklatkowych, a do...
179
4
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma fp - najmniejszy pełnoklatkowy aparat systemowy na świecie
Sigma lubi zaskakiwać i mimo tego, że aparaty firmy są produktami dosyć niszowymi, stale je rozwija. Najnowszy aparat systemu L to zarazem jedna z najciekawszych...
56
15
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
V-Lux 5 to najnowszy superzoom Leiki, który… wygląda znajomo
Leica zaprezentowała model V-Lux 5 - brata bliźniaka Panasonika Lumix FZ1000 II. Oba modele łączy ta sama specyfikacja, jednak propozycja niemieckiego producenta...
21
2