Nikon Coolpix 7600 - 7 Mp dla wszystkich

0
Tomasz Gutkowski
16 Luty 2005
Artykuł na: 17-22 minuty
PMA 2005. Nikon prezentuje kompakt cyfrowy "dla wszystkich", Coolpix 7600. Podobnie jak wszystkie zaprezentowane dziś modele tej serii, jest to prosty w obsłudze kompakt o kieszonkowych gabarytach. Wyróżnia się 7.1-megapikselową rozdzielczością i 3-krotnym obiektywem Nikkor ED.
PMA 2005. Nikon prezentuje kompakt cyfrowy "dla wszystkich", Coolpix 7600. Podobnie jak wszystkie zaprezentowane dziś modele tej serii, jest to prosty w obsłudze kompakt o kieszonkowych gabarytach. Wyróżnia się 7.1-megapikselową rozdzielczością i 3-krotnym obiektywem Nikkor ED.

Nikon Coolpix 7600 pod względem właściwości jest dość podobny do pozostałych dzisiejszych nowości. Wyróżnia go bardzo wysoka rozdzielczość, podobnie jak w modelu Coolpix 7900, 7.1 Megapikseli. Tu także użytkownik ma do dyspozycji obiektyw z soczewkami ED (niskodyspersyjne) o 3-krotnym zakresie ogniskowych (38 - 114mm dla małego obrazka).

Nikon Coolpix 7600

Aparat skierowany jest do osób początkujących oraz amatorów, którzy chcą wykonać od czasu do czasu odbitki w dużych rozmiarach (nawet do A3). Większość funkcji jest zautomatyzowana, ale tradycyjnie do dyspozycji jest aż 16 programów tematycznych. Cztery z nich posiadają asystenta czyli ramkę ułatwiającą prawidłowe skomponowanie sceny. Można skorzystać też z funkcji BBS, która wybierze najlepsze ujęcie w serii oraz zapisze kopię jednego z nich w formie czarno-białej.

Do kadrowania i podglądu zapisanych zdjęć służy spory, 1.8-calowy ekran LCD. Aparat posiada 14MB pamięci wbudowanej, która może się przydać jako podręczny bank najlepszych ulubionych zdjęć. Oczywiście jest też gniazdo kart pamięci SD. Inne przydatne funkcje to: fotografowanie seryjne z prędkością 1.3 kl/s (do 13 ujęć w serii), rejestracja dźwięku oraz zapis sekwencji wideo w wysokiej jakości VGA, 30 kl/sek. Ciekawą innowacją jest cyfrowa redukcja drgań (VR), dzięki której nagrania wideo "z ręki" będą wyraźniejsze.Nikon Coolpix 7600 będzie dostępny w handlu na wiosnę tego roku.

Więcej informacji w szczegółowej informacji prasowej poniżej.
Nikon COOLPIX 7600

Nowy kompaktowy aparat cyfrowy o rozdzielczości 7 mln pikseli z serii COOLPIX firmy Nikon


Tokio - Firma Nikon Corporation z przyjemnością informuje o wprowadzeniu na rynek modelu COOLPIX 7600, prostego w obsłudze kompaktowego aparatu cyfrowego, który wyróżnia się rozdzielczością 7,1 mln efektywnych pikseli oraz szeregiem nowych i udoskonalonych funkcji, zaprojektowanego z myślą o przyciągnięciu uwagi wszystkich użytkowników aparatów cyfrowych, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Aparat COOLPIX 7600 pozwala uzyskać pełne szczegółów i ostre zdjęcia, nawet po przycięciu lub powiększeniu do formatu A3. Jest to możliwe dzięki przetwornikowi obrazu CCD o wysokiej rozdzielczości - 7,1 mln efektywnych pikseli - oraz obiektywowi Nikkor ED (ze szkła o ultraniskiej dyspersji) z trzykrotnym zoomem optycznym, odpowiadającym zakresowi ogniskowych 38?114 mm dla formatu 35 mm. W trybie makro można fotografować obiekty już z odległości 4 cm.
W modelu COOLPIX 7600 firma Nikon zastosowała nowatorskie rozwiązania, które pozwalają uzyskiwać wyjątkowe zdjęcia prosto z aparatu. W trybie odtwarzania dostępna jest oferowana wyłącznie przez firmę Nikon funkcja D-Lighting przeznaczona do korygowania zdjęć robionych pod światło lub z niewystarczającym doświetleniem światłem błyskowym. Naciśnięcie jednego przycisku sprawia, że obszary ciemniejsze zostają automatycznie rozjaśnione, ukazując niewidoczne wcześniej szczegóły, podczas gdy obszary jasne pozostają niezmienione.

Inna ważna zaleta modelu COOLPIX 7600 to zastosowanie unikalnej funkcji Priorytet autofokusa - twarz. Dostępna jest ona w programie zdjęć portretowych i potrafi automatycznie rozpoznać w kadrze kontury twarzy fotografowanych osób, a następnie precyzyjnie ustawić na nich ostrość, tak jak jest to wymagane w fotografii portretowej.

Korzystając z tego aparatu, można uzyskać nienaganne nocne zdjęcia portretowe. Funkcja redukcji efektu czerwonych oczu w aparacie wykrywa irytujący efekt czerwonych oczu powodowany niekiedy przez błysk lampy i eliminuje go tuż po zrobieniu zdjęcia, zwalniając użytkownika z konieczności wprowadzania żmudnych korekt.
Spośród wielu ciekawych rozwiązań warto jeszcze wymienić funkcję ostrzegania przed poruszeniem, która alarmuje użytkownika o potencjalnej nieostrości zdjęcia spowodowanej poruszeniem aparatu i umożliwia zrobienie dodatkowego zdjęcia, aby później móc wybrać lepsze.

Obsługa aparatu COOLPIX 7600 jest zaskakująco prosta. Kompaktowe wymiary i ergonomicznie ukształtowany uchwyt sprawiają, że aparat wyjątkowo dobrze leży w dłoni. W aparacie zastosowano nowy interfejs graficzny, dzięki któremu użytkownik, zależnie od preferencji, może wybierać funkcje według ich nazw lub za pomocą ikon. Ponadto model COOLPIX 7600 wyposażono w przydatny przycisk pomocy. Umieszczono go w wygodnym miejscu z tyłu aparatu, a umożliwia on wyświetlanie objaśnień do funkcji menu głównego, z czego szczególnie ucieszą się użytkownicy, którzy nie będą mieli czasu na dokładne czytanie instrukcji obsługi.

Korzystanie z aparatu COOLPIX 7600 będzie łatwiejsze dla większej liczby użytkowników na świecie, ponieważ menu może być wyświetlane w 12 wersjach językowych na dużym (przekątna 1,8 cala, 85 000 punktów) i jasnym monitorze LCD, który doskonale nadaje się zarówno do komponowania zdjęć, jak i do ich przeglądania. Aparat ten zaprojektowano także pod kątem efektywniejszego zużycia energii. Użytkownik może zrobić nawet 100 zdjęć przy zasilaniu aparatu dwoma bateriami alkalicznymi typu AA.

Podobnie jak inne aparaty z popularnej serii COOLPIX, model COOLPIX 7600 oferuje szereg przydatnych programów tematycznych, które dodatkowo ułatwiają fotografowanie. Zadaniem użytkownika jest tylko wybranie programu tematycznego, który najlepiej odpowiada fotografowanej scenie, na przykład zachodowi słońca lub portretowi - aparat COOLPIX 7600 zajmie się doborem ustawień w celu uzyskania najlepszych wyników. Cztery programy tematyczne dostępne są w trybie Asystent, który praktycznie każdemu użytkownikowi pozwoli uzyskać atrakcyjniejszą kompozycję kadru. Nowością w modelu COOLPIX 7600 jest funkcja kopiowania najlepszego zdjęcia (BSS Copy) dostępna w trybie kopiowania, która automatycznie aktywuje funkcję wyboru najlepszego ujęcia w celu uzyskania możliwie najlepszego rezultatu.

Poza standardową funkcją robienia doskonałych zdjęć, aparat COOLPIX 7600 oferuje także możliwość nagrywania filmów. Użytkownicy mają do wyboru pięć trybów nagrywania filmów, z których dwa umożliwiają filmowanie z szybkością 30 kl./s. Ponadto w modelu COOLPIX 7600 zastosowano nową funkcję elektronicznej redukcji wibracji (VR - Vibration Reduction), którą można uaktywnić podczas filmowania w celu wyeliminowania drgań aparatu. Aparat COOLPIX 7600 można również w prosty sposób podłączyć do telewizora, aby cieszyć się zarejestrowanymi filmami wraz z rodziną i przyjaciółmi.

Możliwość wybrania jednej z pięciu opcji kolorów sprzyja większej kreatywności podczas fotografowania i przed zrobieniem zdjęcia umożliwia wybór stylu zdjęć, na przykład na sepię lub cyjanotypię, a co za tym idzie nadanie im artystycznego wyrazu. Pamięć wewnętrzna o pojemności około 14 MB pozwala zapisywać zdjęcia w aparacie COOLPIX 7600 nawet bez włożonej karty pamięci SD.

Drukowanie zdjęć z aparatu COOLPIX 7600 jest równie łatwe, jak pozostałe czynności. Zgodność ze standardem PictBridge umożliwia drukowanie zdjęć na odpowiedniej drukarce bezpośrednio z aparatu bez konieczności podłączania go do komputera. Dodatkową wygodną funkcją aparatu COOLPIX 7600 jest możliwość wyboru rozmiaru wydruku w aparacie.

Tak jak inne aparaty serii COOLPIX, model COOLPIX 7600 jest oferowany wraz z oprogramowaniem PictureProject firmy Nikon, które udostępnia szereg wszechstronnych funkcji i jest wyjątkowo proste w obsłudze.

Dostępność w sprzedaży: Wprowadzenie aparatu na rynek europejski jest planowane na wiosnę 2005 r.
Uwaga: Dane techniczne, konstrukcja, nazwa produktu, standardowe wyposażenie i dokładna data wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w różnych krajach.Nikon COOLPIX 7600 - najważniejsze cechy

Więcej pikseli i zaawansowany obiektyw ze szkła ED

Model COOLPIX 7600 ułatwi każdemu użytkownikowi uzyskanie rezultatów, które będą powodem do dumy. Fotografowanie w rozdzielczości 7,1 mln efektywnych pikseli umożliwia rejestrowanie znacznie większej liczby szczegółów niż to ma miejsce w przypadku większości aparatów cyfrowych dla początkujących oferowanych przez innych producentów. Natomiast doskonały obiektyw Nikkor ED z trzykrotnym zoomem optycznym (38?114 mm*) zapewnia doskonałą ostrość i optymalne odwzorowanie kolorów.
* Odpowiednik dla formatu 35 mm [135].


Innowacje poprawiające jakość zdjęć w aparacie
Dzięki wspomnianym wcześniej zaletom praktycznie każdy użytkownik jest w stanie uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Przydatna funkcja usuwania efektu czerwonych oczu w aparacie automatycznie wykrywa i koryguje efekt czerwonych oczu na zarejestrowanych ujęciach, przekształcając typowo słabe zdjęcia z lampą w przyjemne dla oka nocne portrety. Robiąca duże wrażenie funkcja D-Lighting automatycznie kompensuje nadmierne tylne oświetlenie obiektów fotografowanych pod światło lub zbyt słaby błysk lampy, poprawiając jakość zdjęć zrobionych w takich warunkach po naciśnięciu jednego przycisku. Funkcja autofokusa z priorytetem wyostrzania na twarze automatycznie wykrywa zarysy twarzy osób w kadrze i zapewnia optymalne ustawienie ostrości.

Wyjątkowa łatwość obsługi
Aparat COOLPIX 7600 został zaprojektowany z myślą o zapewnieniu prostej obsługi, tak aby nawet początkujący użytkownicy mogli czerpać radość z fotografii cyfrowej. Zaprojektowany na nowo interfejs graficzny umożliwia wybieranie funkcji według nazw lub za pomocą ikon, a wygodny przycisk pomocy wyświetla opis każdej funkcji w menu głównym, dzięki czemu użytkownik nie czuje się zagubiony w bogactwie możliwości. Aparat COOLPIX 7600 wyposażono w monitor LCD o przekątnej 1,8 cala i podwyższonej jasności, który ułatwia komponowanie zdjęć i przeglądanie wyników. Po za tym aparat COOLPIX 7600 jest nieduży i ma dobrze zaprojektowany uchwyt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni, co zapewnia odpowiednią wygodę podczas fotografowania.

NazwaNikon Coolpix 7600
TypAmatorski kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość7,1 Mp
Sensor1/1.8 cala, 7.1 Mpks (całkowita liczba pikseli: 7,41 mln)
PamięćPamięć wewnętrzna: około 14 MB, karty pamięci SD
RozdzielczośćWysoka (3072*), Normalna (3072), Normalny (2592), Normalny (2048), PC (1024), TV (640)
Formaty zapisu obrazub.d.
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
Obiektyw{LST|u|Nikkor ED z 3-krotnym zoomem optycznym;7,8?23,4 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm [135]: 38?114 mm);f/2,8?4,9;7 elementów w 6 grupach}
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyb.d.
Przysłonab.d.
Migawkab.d.
Tryby ekspozycji
  • Automatyczny
  • tryb Asystent (Portret, Krajobraz, Zdjęcia sportowe, Zdjęcia nocne - portret)
  • programy tematyczne (Przyjęcie/wnętrza, Plaża/śnieg, Zachód słońca, Zmierzch/świt, Zdjęcia nocne - krajobraz, Makro, Muzeum, Sztuczne ognie, Kopia, Zdjęcia pod światło, Zdjęcia panoramiczne, Nagrywanie głosu)
  • wybór najlepszego zdjęcia (BSS)
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrościb.d.
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułośćb.d.
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjne
  • 1) Zdjęcia seryjne (1,3 kl./s, maks. 14 klatek)
  • 2) Seria 16 zdjęć (16 kolejnych klatek z szybkością 1,6 kl./s)
Rejestracja filmuFilm TV (640), 30 kl./s; Film TV (640), 15 kl./s; Mały rozmiar (320), 30 kl./s; Mały rozmiar (320), 15 kl./s; Pomniejszony (160), 15 kl./s; elektroniczna redukcja wibracji (VR)
Monitor LCDMonitor LCD z amorficzną silikonową matrycą TFT o przekątnej 1,8 cali, 85 000 punktów, z regulacją jasności; pokrycie kadru: około 100%
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaZasięg: 0,4?3,4 m (W), 0,4?2,0 m (T); tryby lampy błyskowej: automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu (redukcja efektu czerwonych oczu w aparacie), błysk zawsze, bez błysku i synchronizacja z długimi czasami ekspozycji
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjeroptyczny
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowaTak
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalaczb.d.
Złączab.d.
Pilotb.d.
ZasilanieDwa akumulatory EN-MH1, dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA), dwie baterie ZR6 (niklowo-manganowe typu AA), dwie baterie FR6 (litowe typu AA)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary85 x 60 x 39 mm
Waga145 g (bez akumulatora i karty pamięci)
Akcesoria
  • W zestawie: Pasek, kabel USB, kabel audio/wideo, dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA) lub akumulator niklowo-wodorkowy EN-MH1-B2, ładowarka MH-71, płyta CD z programem PictureProject
  • Opcjonalne: Zasilacz sieciowy EH-62B, akumulator niklowo-wodorkowy EN-MH1-B2, ładowarka MH-71, futerał
Oprogramowanieb.d.
UwagiRedukcja szumów, nanoszenie daty
Artykuł na Fotopolis2691

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0