Nikon Coolpix 5600 i Coolpix 4600

0
Tomasz Gutkowski
16 Luty 2005
Artykuł na: 23-28 minut
PMA 2005. Nikon prezentuje dwa bliźniacze kompakty cyfrowe stworzone z myślą o początkujących użytkownikach. Coolpix 5600 i Coolpix 4600 oferują, odpowiednio, 5- i 4-megapikselową rozdzielczość, 3-krotne zbliżenie optyczne oraz szereg łatwych w obsłudze funkcji programowych.
PMA 2005. Nikon prezentuje dwa bliźniacze kompakty cyfrowe stworzone z myślą o początkujących użytkownikach. Coolpix 5600 i Coolpix 4600 oferują, odpowiednio, 5- i 4-megapikselową rozdzielczość, 3-krotne zbliżenie optyczne oraz szereg łatwych w obsłudze funkcji programowych.

Nikon Coolpix 4600

Aparaty Coolpix 5600 oraz Coolpix 4600 to klasyczne propozycje dla osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią cyfrową. Są to poręczne, ładnie zaprojektowane konstrukcje, w których system obsługi jest przyjazny nawet dla osób kompletnie nie znających się na fotografii.

Do dyspozycji jest aż 16 programów tematycznych "na każdą okazję". Cztery z nich, Portret, Portret nocny, Sport i Krajobraz, wzbogacono o tzw. asystenta czyli funkcję nałożenia ramki ułatwiającej kadrowanie. Dodatkowo najważniejsze funkcje aparatu, w tym tryby tematyczne, są opisane (niestety nie po polsku). Kolejnym narzędziem, które ma sprawić, że każde zdjęcie będzie udane jest BSS czyli funkcja automatycznego wyboru najlepszego ujęcia z 10-zdjęciowej (maksymalnie) serii.

Ciekawą innowacją jest funkcja D-Lighting, która przyda się podczas fotografowania w trudnych warunkach oświetleniowych. Po wykonaniu zdjęcia możemy z jej pomocą automatycznie zrównoważyć ekspozycję - aparat rozjaśni cienie wydobywając niedoświetlone detale. Tradycyjnie za redukcję efektu czerwonych oczu odpowiada cyfrowy wykrywacz, który usuwa niekorzystny efekt po wykonaniu zdjęcia.

Nikon Coolpix 5600

Oba aparaty posiadają obiektyw Nikkor z 3-krotnym zbliżeniem, przy czym Coolpix 5600 oferuje zakres 35 - 105mm, a Coolpix 4600 zakres 34 - 102mm (ekwiwalent dla małego obrazka). Zasilania dostarczają 2 akumulatory w popularnym formacie "AA". Zdjęcia i sekwencje wideo (w C5600 z dźwiękiem, w C4600 bez) zapisywane są w pamięci wbudowanej 15MB lub na opcjonalnych kartach SD.

W sprzedaży od lutego 2005.

Szczegóły w poniższej informacji prasowej producenta:

Nikon COOLPIX 5600/4600

Dwa łatwe w użyciu kompaktowe aparaty cyfrowe gwarantujące większą przyjemność i wygodę fotografowania!


Tokio - Nikon Corporation ma przyjemność ogłosić wprowadzenie do oferty COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 - dwóch nowych kompaktowych aparatów cyfrowych oferujących wyjątkową jakość obrazu i liczne łatwe w użyciu wbudowane zaawansowane funkcje, co czyni je idealnym wyborem dla początkujących fotoamatorów w każdym przedziale wiekowym.

Dzięki wygodnemu uchwytowi aparat COOLPIX 5600/4600 daje użytkownikowi poczucie kontroli i gotowości do natychmiastowego wykonania zdjęcia. Udostępnia również szereg funkcji umożliwiających początkującym użytkownikom rozpoczęcie fotografowania z dużą pewnością siebie. Nowo opracowany graficzny interfejs użytkownika (GUI) pozwala na wybór funkcji przy użyciu ich nazw lub ikon. Przydatny przycisk pomocy przywołuje wyjaśnienia każdej funkcji menu. Ponadto oba aparaty oferują wyświetlanie menu w 11 językach do wyboru. COOLPIX 5600 oraz COOLPIX 4600 wyposażone są w duży, jasny monitor LCD o przekątnej 1,8", który umożliwia bezproblemowe kadrowanie i wyświetlanie wyników. Poza ułatwieniem obsługi, konstrukcja obu aparatów pozwoliła na znaczne ograniczenie zużycia energii - w efekcie użytkownik może wykonać prawie dwa razy więcej zdjęć przy zasilaniu z baterii alkalicznych w porównaniu na przykład z innymi aparatami cyfrowymi firmy Nikon z oferty poziomu podstawowego.*
Rozdzielczość odpowiednio 5,1 i 4,0 miliony efektywnych pikseli pozwala modelom COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 na uzyskanie wysokiej jakości obrazów przewyższającej jakość zapewnianą przez większość kompaktowych aparatów cyfrowych poziomu podstawowego. Nowe aparaty zawierają również obiektyw Nikkor z 3-krotnym zoomem optycznym - połączenie swobody różnorodności kadrowania z wysoką jakością i niezawodnością, jednocześnie pozwalając na wykonywanie zdjęć w makrofotografii nawet z odległości zaledwie 4 cm.

Co więcej, aparaty COOLPIX 5600/4600 nie tylko umożliwiają użytkownikowi osiągnięcie autentycznie wysokiej jakości przy minimalnych czynnościach przygotowawczych, ale również wyróżniają się wśród innych aparatów w swojej klasie przydatną funkcją automatycznego podnoszenia jakości zarejestrowanych obrazów za pomocą jednego przycisku. Na przykład w trybie odtwarzania można wybrać unikalną funkcję D-Lighting opracowaną przez Nikon - automatyczne korygowanie i kompensowanie niedoświetlenia lampą błyskową lub zbyt intensywnego oświetlenia tła, w celu uzyskania zrównoważonej ekspozycji w całym kadrze. Zaawansowana wbudowana funkcja redukcji efektu czerwonych oczu aparatów Nikon pozwala na automatyczne wykrywanie i korygowanie w większości sytuacji efektu czerwonych oczu na poziomie aparatu. Obydwa aparaty są dodatkowo wyposażone w funkcję ostrzeżenia przed poruszeniem, która sygnalizuje użytkownikowi pogorszenie jakości zdjęcia wskutek poruszenia aparatu, pozwalając na wykonanie kolejnego zdjęcia, aby uzyskać optymalny rezultat.

Aparaty COOLPIX 5600/4600, zaprojektowane z zastosowaniem nowej techniki integracji o wysokim stopniu upakowania, charakteryzują się kompaktowymi wymiarami. Posiadają również lekką i łatwą do przenoszenia konstrukcję, co czyni z nich jeszcze bardziej atrakcyjną ofertę dla codziennych użytkowników. Aby jeszcze bardziej ułatwić obsługę, aparaty COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 posiadają te same użyteczne programy tematyczne, które przyniosły sukces linii aparatów COOLPIX, a cztery z nich zawierają również tryb Asystent, umożliwiający praktycznie każdemu użytkownikowi uzyskanie lepszej kompozycji zdjęcia. Programy tematyczne są łatwe w użyciu - wystarczy wybrać tryb, który najlepiej odpowiada fotografowanemu obiektowi (np. 'Zachód słońca' lub 'Portret'), a aparat automatycznie dobierze właściwie ustawienia. Aparaty COOLPIX 5600/4600 zawierają również zupełnie nowy program tematyczny 'Zdjęcia podwodne', który zapewnia bardziej naturalne, realistyczne kolory przy stosowaniu opcjonalnej obudowy wodoszczelnej WP-CP3 do fotografowania podczas nurkowania z rurką lub butlą. Ten nowy program zwiększa całkowitą liczbę wygodnych programów tematycznych do 16!

Wybór pięciu 'Opcji koloru' pozwala użytkownikowi na cieszenie się pełnią możliwości fotografii cyfrowej, umożliwiając wybór opcji koloru przed wykonaniem zdjęcia, zmieniając całkowite wrażenie zdjęcia poprzez wybór na przykład zdjęcia w sepii lub czarno-białego. Aparaty COOLPIX 5600/4600 posiadają wewnętrzną pamięć o pojemności 14 MB, która pozwala na rejestrowanie obrazów bez konieczności użycia dodatkowych nośników pamięci. Co więcej, są one zgodne z kartami SD, które umożliwiają zapisanie dużej liczby zdjęć i są powszechnie dostępne w handlu.
COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 ułatwiają wykonywanie pełnych ekspresji ujęć akcji z możliwością rejestracji sekwencji filmowych. Obydwa aparaty zawierają trzy różne tryby filmowania (Film TV', 'Mały Rozmiar' i 'Pomniejszony'), a COOLPIX 5600 pozwala na zapisywanie sekwencji wideo z dźwiękiem. Aparaty można również łatwo podłączyć do telewizora, w prosty sposób dzieląc się uzyskanymi rezultatami z przyjaciółmi i rodziną.

Drukowanie zdjęć przy użyciu aparatów COOLPIX 5600/4600 nie nastręcza najmniejszych trudności. Zgodność ze standardem PictBridge pozwala na drukowanie bezpośrednio z kompatybilnej drukarki bez konieczności korzystania z komputera PC. Do obydwu aparatów dołączone jest przyjazne dla użytkownika i oferujące szeroki wybór wszechstronnych funkcji autorskie oprogramowanie firmy Nikon - PictureProject.

* W warunkach testowych zgodnych ze standardami Camera & Imaging Photo Associations, aparaty Nikon E5600 i Nikon E4600 pozwalają na wykonanie prawie dwukrotnie większej liczby zdjęć przy zasilaniu z baterii alkalicznych niż model Nikon E4100.

Obydwa aparaty są zgodne z nową specjalną obudową wodoszczelną WP-CP3 dostępną w ofercie opcjonalnych akcesoriów, pozwalającą na wykonywanie zdjęć na głębokości do 40 metrów.


Harmonogram wprowadzenia do sprzedaży: Wprowadzenie do sprzedaży obydwu aparatów oraz obudowy wodoszczelnej WP-CP3 zaplanowano na luty 2005 roku.

{BITUwaga:] Specyfikacje, projekt, nazwa produktu, standardowe akcesoria i harmonogram wprowadzenia do sprzedaży mogą być różne w poszczególnych krajach lub obszarach.

Nikon COOLPIX 5600/4600 - Najważniejsze funkcje

Łatwa obsługa

Aparaty COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 są łatwe w użyciu. Zostały zaprojektowane nie tylko z myślą o początkujących fotoamatorach w dowolnym wieku, ale również o osobach, które nigdy wcześniej nawet nie rozważały zakupu aparatu cyfrowego. Nowo zaprojektowany graficzny interfejs użytkownika pozwala na nawigowanie między funkcjami przy użyciu nazw lub ikon funkcji, umożliwiając zupełnemu nowicjuszowi wyszukanie właściwego trybu w odpowiednim momencie i pozwalając uzyskać raz za razem satysfakcjonujące rezultaty. Dostępny jest również użyteczny nowy przycisk pomocy, który wyświetla prosty opis dla każdej wybranej funkcji w głównym menu. Ponadto aparaty COOLPIX 5600/4600 wyposażone są w duży monitor LCD o przekątnej 1,8" o podwyższonej jasności - ułatwiając kadrowanie zdjęć i przeglądanie zarejestrowanych obrazów w dowolnej chwili. W związku z tym, że przy konstrukcji obu aparatów zmniejszono pobór mocy, możliwe jest wykonanie dwukrotnie większej liczby zdjęć przy zasilaniu z baterii alkalicznych w porównaniu z innymi aparatami cyfrowymi z oferty poziomu podstawowego. Uzupełniając powyższe czynniki o wysoki poziom niezawodności produktów firmy Nikon i wzornictwo korpusów aparatów gwarantujące doskonałe dopasowanie do dłoni, nietrudno się domyśleć, dlaczego modele COOLPIX 5600 i COOLPIX 4600 z pewnością staną się bardzo popularne zarówno wśród początkujących fotoamatorów, jak i osób wcześniej niezainteresowanych fotografią cyfrową.

Zdjęcia robiące wrażenie. Zdjęcia, które można poprawić
Nie trzeba być zawodowym fotografem, aby uzyskać ostre, prawidłowo naświetlone zdjęcia. Mając do dyspozycji obiektywy Nikkor 35-105 mm* i 34-102 mm* z 3-krotnym zoomem optycznym oraz wyrazistość gwarantowaną odpowiednio przez przetwornik z 5,1 i 4,0 milionami pikseli, aparaty COOLPIX 5600/4600 pozwalają nawet zupełnym nowicjuszom na bezproblemowe wykonywanie zdjęć, z których mogą być dumni. Ponadto w pewnych często występujących warunkach umożliwiają użytkownikowi poprawę jakości uzyskanych wyników na poziomie aparatu. Przydatna wbudowana zaawansowana funkcja redukcji efektu czerwonych oczu automatycznie wykrywa, a następnie koryguje efekt czerwonych oczu na poziomie aparatu, zamieniając nieudane zdjęcia z lampą błyskową w przyjemne portrety nocne. A unikalna funkcja D-Lighting automatycznie koryguje i kompensuje nadmierne oświetlenie tła lub niedoświetlenie lampą błyskową, podnosząc jakość takich zarejestrowanych obrazów za naciśnięciem przycisku.

* Odpowiednik dla formatu 35 mm [135].


Nikon COOLPIX 5600/4600 - inne funkcje;Niewielka waga wynosząca około 130 g (bez akumulatora i karty pamięci);
Atrakcyjne wzornictwo i ergonomiczny uchwyt pozwalający pewnie trzymać aparat i zapewniający wygodę podczas fotografowania;
Funkcja BSS (wybór najlepszego zdjęcia), która automatycznie wybiera i zapisuje jedno zdjęcie o najlepszej ekspozycji spośród 10 kolejnych ujęć;
Tryb Asystent dostępny w 4 z 16 programów tematycznych (Portret, Zdjęcia nocne - portret, Zdjęcia sportowe, Krajobraz);
Automatyczna redukcja szumów zapewniająca wierne odwzorowanie kolorów w niektórych programach tematycznych;
Funkcja stref czasowych ułatwiająca ustawienie czasu lokalnego w każdym miejscu na świecie;
Zgodność ze standardem USB szybki transfer zdjęć do komputera;
Funkcja notatki głosowej (tylko w modelu COOLPIX 5600) umożliwiająca zarejestrowanie i dołączenie do każdego zdjęcia nagrania dźwiękowego trwającego 20 sekund;
Wygodna obsługa dzięki umieszczeniu wszystkich przycisków na tylnej ściance aparatu;
4-krotny zoom cyfrowy;
Możliwość wyboru sposobu ustawiania ostrości w trybie filmowym - pojedynczy AF lub ciągły AF;
Pełen wybór ustawień balansu bieli: automatyczny ze sterowaniem TTL, 5 trybów manualnych (światło dzienne, światło żarowe, światło jarzeniowe, pochmurno i lampa błyskowa) oraz pomiar balansu bieli;
Możliwość bezpośredniego drukowania na drukarkach obsługujących standard PictBridge;
Opcje odtwarzania zdjęć: widok pełnoekranowy, widok miniatur (4 lub 9 zdjęć jednocześnie), pokaz slajdów;
Wbudowana lampa błyskowa: dostępne ustawienia to tryb automatyczny, redukcja efektu czerwonych oczu z przedbłyskami, błysk za każdym razem, bez błysku i synchronizacja z długimi czasami ekspozycji]

NazwaNikon Coolpix 4600
TypAmatorski kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość4,0 Mp
Sensor1/2,5 cala, 4.0 Mpks (całkowita liczba pikseli: 4,23 mln)
PamięćPamięć wewnętrzna: około 14 MB, karty pamięci SD
RozdzielczośćWysoki (2288*), Normalny (2288), Normalny (1600), PC (1024), TV (640)
Formaty zapisu obrazub.d.
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
ObiektywNikkor z 3-krotnym zoomem; 5,7?17,1 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm [135]: 34?102 mm); f/2,9?4,9; 7 elementów w 6 grupach
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyb.d.
Przysłonab.d.
Migawka4?1/3000 s
Tryby ekspozycjiAuto, tryb Asystent (Portret, Krajobraz, Zdjęcia sportowe, Zdjęcia nocne ? portret), programy tematyczne (Przyjęcie/wnętrza, Plaża/Śnieg, Zachód słońca, Zmierzch/Świt, Zdjęcia nocne - krajobraz, Makro, Muzeum, Sztuczne ognie, Kopia, Zdjęcia pod światło, Zdjęcia panoramiczne, Zdjęcia podwodne), wybór najlepszego zdjęcia (BSS)
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrościb.d.
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułośćb.d.
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneZdjęcia seryjne (1,3 kl./s; maks. 3 klatki) lub Seria 16 zdjęć (16 kolejnych klatek o rozmiarze 1/16 standardowej klatki)
Rejestracja filmu(bez dźwięku) Film TV (640), 15 kl./s; mały rozmiar (320), 15 kl./s; pomniejszony (160), 15 kl./s
Monitor LCDMonitor LCD z amorficzną silikonową matrycą TFT o przekątnej 1,8 cala, 80 000 punktów, z regulacją jasności; pokrycie kadru: ok. 97% w poziomie i w pionie (przy fotografowaniu)
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaZasięg: 0,4?3,3 m (W), 0,4?2,0 m (T); tryby lampy błyskowej: automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu (zaawansowana redukcja efektu czerwonych oczu), błysk zawsze, bez błysku i synchronizacja z długimi czasami ekspozycji
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjeroptyczny
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalaczb.d.
ZłączaUSB, wyjście wideo (NTSC lub PAL do wyboru)
Pilotb.d.
ZasilanieDwa akumulatory EN-MH1, dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA), dwie baterie ZR6 (niklowo-manganowe typu AA), dwie baterie FR6 (litowe typu AA)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary85 x 60 x 35 mm
WagaOkoło 130 g (bez akumulatora i karty pamięci)
Akcesoria
  • W zestawie: Pasek, kabel USB, kabel audio/wideo (E5600), kabel wideo (E4600), dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA) lub akumulatory niklowo-wodorkowe EN-MH1-B2*, ładowarka MH-71, płyta CD z programem PictureProject
  • opcjonalne: Zasilacz sieciowy EH-62B, akumulator niklowo-wodorkowy EN-MH1-B2, ładowarka MH-71, futerał, obudowa wodoszczelna WP-CP3
Artykuł na Fotopolis2689


NazwaNikon Coolpix 5600
TypAmatorski kompakt cyfrowy
Efektywna rozdzielczość5,1 Mp
Sensor1/2,5 cala, 5.1 Mpks (całkowita liczba pikseli: 5,36 mln)
PamięćPamięć wewnętrzna: około 14 MB, karty pamięci SD
RozdzielczośćWysoki (2592*), Normalny (2592), Normalny (2048), PC (1024), TV
Formaty zapisu obrazub.d.
Poziom kompresjib.d.
Jakość kompresjib.d.
ObiektywNikkor z 3-krotnym zoomem; 5,7?17,1 mm (odpowiednik dla formatu 35 mm [135]: 35?105 mm); f/2,9?4,9; 7 elementów w 6 grupach
Stabilizacja obrazubrak
Zoom cyfrowyb.d.
Przysłonab.d.
Migawkab.d.
Tryby ekspozycjiAuto, tryb Asystent (Portret, Krajobraz, Zdjęcia sportowe, Zdjęcia nocne ? portret), programy tematyczne (Przyjęcie/wnętrza, Plaża/Śnieg, Zachód słońca, Zmierzch/Świt, Zdjęcia nocne - krajobraz, Makro, Muzeum, Sztuczne ognie, Kopia, Zdjęcia pod światło, Zdjęcia panoramiczne, Zdjęcia podwodne), wybór najlepszego zdjęcia (BSS),
Pomiar światłab.d.
Kompensacja ekspozycjib.d.
Blokada ekspozycjipo naciśnięciu spustu do połowy
Autobracketingbrak
Metody pomiaru ostrościb.d.
Tryby pracy autofocusab.d.
Manual focusb.d.
Blokada ostrościpo naciśnięciu spustu do połowy
Podgląd głębin.d.
Czułośćb.d.
Balans bielib.d.
Efektyb.d.
Korekta obrazub.d.
Zdjęcia seryjneZdjęcia seryjne (1,3 kl./s; maks. 3 klatki) lub Seria 16 zdjęć (16 kolejnych klatek o rozmiarze 1/16 standardowej klatki)
Rejestracja filmu(z dźwiękiem) Film TV (640), 15 kl./s; mały rozmiar (320), 15 kl./s; pomniejszony (160), 15 kl./s
Monitor LCDMonitor LCD z amorficzną silikonową matrycą TFT o przekątnej 1,8 cala, 80 000 punktów, z regulacją jasności; pokrycie kadru: ok. 97% w poziomie i w pionie (przy fotografowaniu)
Synchronizacja z lampąb.d.
Lampa błyskowaZasięg: 0,4?3,3 m (W), 0,4?2,0 m (T); tryby lampy błyskowej: automatyczny, automatyczny z redukcją efektu czerwonych oczu (zaawansowana redukcja efektu czerwonych oczu), błysk zawsze, bez błysku i synchronizacja z długimi czasami ekspozycji
Kontrola błyskub.d.
Stopka akcesoriówb.d.
Matówkan.d.
Lustron.d.
Wizjeroptyczny
Punkt ocznyb.d.
Informacja w wizjerzeb.d.
Informacja LCDb.d.
Notka dźwiękowab.d.
Tryby odtwarzaniab.d.
Samowyzwalaczb.d.
ZłączaUSB, wyjście audio/wideo (NTSC lub PAL do wyboru)
Pilotb.d.
ZasilanieDwa akumulatory EN-MH1, dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA), dwie baterie ZR6 (niklowo-manganowe typu AA), dwie baterie FR6 (litowe typu AA)
Wydajność zasilania (zdjęcia)b.d.
Funkcje indywidualneb.d.
Warunki atmosferyczneb.d.
Gwint statywub.d.
Obudowab.d.
Wymiary85 x 60 x 35 mm
WagaOkoło 130 g (bez akumulatora i karty pamięci)
Akcesoria
  • W zestawie: Pasek, kabel USB, kabel audio/wideo (E5600), kabel wideo (E4600), dwie baterie LR6 (alkaliczne typu AA) lub akumulatory niklowo-wodorkowe EN-MH1-B2*, ładowarka MH-71, płyta CD z programem PictureProject
  • opcjonalne: Zasilacz sieciowy EH-62B, akumulator niklowo-wodorkowy EN-MH1-B2, ładowarka MH-71, futerał, obudowa wodoszczelna WP-CP3
Oprogramowanieb.d.
Artykuł na Fotopolis2689

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
19
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0