Premier DC-6331 - najwyższy model w linii

Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Model DS-6331 to najpoważniejsza cyfrowa propozycja tego producenta. Wyposażono go w 6-megową matrycę i szereg przydatnych funkcji, w tym wiele ustawień manualnych. Aparat ma kosztować 1499 zł.
Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Model DS-6331 to najpoważniejsza cyfrowa propozycja tego producenta. Wyposażono go w 6-megową matrycę i szereg przydatnych funkcji, w tym wiele ustawień manualnych. Aparat ma kosztować 1499 zł.

Premier DC-6331

Wszystkie udostępnione przez producenta dane techniczne znajdują się w zamieszczonej poniżej informacji prasowej przygotowanej przez firmę Veracomp - dystrybutora produktów Premier Image Technology w Polsce.

6 megapikseli w nowym aparacie cyfrowym Premier DC-6331

Kraków, 20 grudnia 2004 roku
--- Veracomp prezentuje kolejny cyfrowy aparat fotograficzny marki Premier. Model DC-6331 jest najbardziej zaawansowanym aparatem w ofercie Premiera.

Aparat o symbolu DC-6331 wyposażony został w matrycę CCD wielkości 6 milionów pikseli. Pozwala ona na wykonywanie zdjęć wysokiej jakości oraz odbitek do wielkości formatu A4. Trzy tryby jakości oraz wybór wielkości zdjęcia pozwalają swobodnie dysponować pamięcią i jednocześnie gwarantują oczekiwaną jakość zdjęć.

Premier DC-6331 posiada wiele możliwości ustawień parametrów zdjęcia. Szereg trybów ekspozycji (m.in. portret, sport, noc) umożliwia łatwe dostosowanie zdjęcia do aktualnych warunków pogodowych i oświetleniowych. Aparat posiada funkcję predefiniowanych ustawień przysłony oraz czasu, a także możliwość w pełni ręcznej zmiany parametrów.

Ustawienia balansu bieli pozwalają łatwiej i lepiej zarządzać kolorem. Użytkownik ma do wyboru opcję automatyczną (wybór jednej spośród zaprogramowanych korekcji światła) i ręczną. Pozwalają one regulować reakcję aparatu na barwę światła tak, aby biel i szarości zostały zarejestrowane naturalnie.

3-krotny zoom optyczny i 4,4-krotny zoom cyfrowy umożliwiają przybliżanie dowolnego fragmentu obrazu. Natomiast praktyczny tryb makro pozwala na wykonywanie wyraźnych zdjęć już z odległości 6 cm.


Premier DC-6331

Na czytelnym, 2-calowym wyświetlaczu można przeglądać efekty pracy: pojedyncze zdjęcia, sekwencje zdjęć oraz całe pokazy. Istnieje również możliwość wyświetlenia parametrów wykonanego zdjęcia wraz z histogramem. Zarejestrowane obrazy można także obejrzeć na ekranie monitora lub telewizora. Ułatwiają to dołączone do aparatu kable USB i AV.

Funkcja nagrywania filmów i dźwięku zamienia aparat w praktyczną kamerę. Natomiast możliwość nagrania 30 sekundowej notatki głosowej do każdego zdjęcia pozwala zapisać jego dźwiękowe tło lub uzupełnić obrazy indywidualnym komentarzem. Materiał zapisywany jest na kartach pamięci SD.
Maksymalna pojemność pamięci jaką obsługuje aparat to 512 MB.

Metalowa obudowa skutecznie chroni aparat przed drobnymi uszkodzeniami mechanicznymi i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Jednocześnie jej nowoczesna stylistyka dodaje Premierowi elegancji. Aparat ma niewielkie wymiary: 94x35x63 mm i waży zaledwie 210 gramów, co czyni go urządzeniem poręcznym i wygodnym w użyciu.

Do aparatu dołączone są programy pozwalające na samodzielne zarządzanie zapisanymi obrazami. PhotoSuite ułatwia organizowanie zdjęć i filmów zapisanych w pamięci komputera, przeznaczony jest także do obróbki cyfrowego materiału. Natomiast PhotoVista umożliwia tworzenie zdjęć panoramicznych.

Premier DC-6331 kosztuje 1499 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna brutto. Aparat objęty jest 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door.


Informacje o Premier Image Technology Corporation

Firma Premier Image Technology Corporation została założona w 1982 roku. Obecnie należy do największych na świecie producentów aparatów fotograficznych. Firma produkuje również projektory multimedialne, moduły aparatów do telefonów komórkowych i komponenty optyczne. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz 18001. Zatrudnia 9 tysięcy pracowników na świecie. Dysponuje zasobami i ogromnym zapleczem w zakresie badań, rozwoju i produkcji - centrum produkcyjne zlokalizowane w Chinach zajmuje ponad 126 tysięcy m2, najnowsze linie produkcyjne co sekundę mogą opuszczać 2 aparaty. W 2003 roku przychody firmy wyniosły 26,5 mld NT$ (ok. 750 mln USD).

Informacje o Veracomp S.A.

Specjalizowany dystrybutor rozwiązań informatycznych. Prowadzi działalność w 11 krajach Europy Środkowowschodniej. Skupia się na pięciu obszarach technologicznych: sieci, bezpieczeństwo, serwery, pamięci masowe i peryferia. Lider na rynku dystrybucji IT w zakresie doradztwa technicznego. Pierwszy dystrybutor w Polsce, który posiada zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk). Jako jedyny oferuje usługi integracyjne, doradztwa technicznego i logistyki serwisowej do dalszej odsprzedaży. W 2003 roku przychody Veracomp przekroczyły 169 milionów złotych. Firma zatrudnia 130 pracowników w centrali w Krakowie i ośmiu regionalnych biurach handlowych oraz konsultantów w wybranych krajach Europy Środkowowschodniej.
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12