Premier DS-5330 - 5 mega w aluminium

Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Już na pierwszy rzut oka widać, że model DS-5330 cechują niewielkie rozmiary i aluminiowa obudowa. Wyposażony w 5-megową matrycę aparat ma kosztować nieco ponad 1100 zł.
Na polski rynek trafia kolejny aparat cyfrowy marki Premier. Już na pierwszy rzut oka widać, że model DS-5330 cechują niewielkie rozmiary i aluminiowa obudowa. Wyposażony w 5-megową matrycę aparat ma kosztować nieco ponad 1100 zł.

Premier DS-5330

Wszystkie udostępnione przez producenta dane techniczne znajdują się w zamieszczonej poniżej informacji prasowej przygotowanej przez firmę Veracomp - dystrybutora produktów Premier Image Technology w Polsce.

Premier DS-5330: 5,2 milionów megapikseli w aluminiowej konstrukcji

Kraków, 2 grudnia 2004 roku ---
Dzięki firmie Veracomp do polskich sklepów trafił cyfrowy aparat fotograficzny marki Premier oznaczony symbolem DS-5330.

Ten 5,2 megapikselowy aparat z bardzo dużym wyświetlaczem LCD wielkości 2,5 cala wykonanym w technologii LTPS (Low Temperature Poly - Silicon) jest flagowym produktem firmy Premier Image Technology. W modelu DS-5330, który pojawił się na polskim rynku, producent zastosował specjalną, aluminiową obudowę, dzięki której aparat jest bardziej odporny na zniszczenia.

Wykorzystana w aparacie matryca CCD zawierająca 5,2 megapikseli może rejestrować zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2560 x 1920. Urządzenie posiada 3-krotny zoom optyczny i 3,6-krotny zoom cyfrowy, dzięki którym można przybliżać dowolne fragmenty obrazu.


Premier DS-5330

Do aparatu dołączona jest karta pamięci SD o pojemności 32 MB pozwalająca zapisać ok. 400 zdjęć. W trybie makro ostre zdjęcia mogą być wykonywane już z odległości 6 cm. Dzięki opcji nagrywania krótkich filmów z dźwiękiem, aparat może służyć jako prosta kamera cyfrowa. Długość filmu przy maksymalnej obsługiwanej pojemności karty pamięci (SD 512 MB) wynosi prawie 8,5 minuty (w trybie 640 x 480) lub ponad pół godziny przy zastosowaniu ekonomicznego trybu nagrywania (320 x 240 pikseli). Aparat obsługuje formaty JPEG i MPEG.

Premier DS-5330 wyposażony został w wyjątkowo duży i czytelny wyświetlacz LCD o wielkości 2,5 cala. Aparat pozwala przeglądać kilka zdjęć równocześnie lub tworzyć tzw. pokazy. Zdjęcia i filmy mogą być wyświetlane także na ekranie monitora bądź telewizora. Do aparatu dołączone są kable USB i AV umożliwiające podłączenie urządzenia do komputera i telewizora. Ponadto, aparat pozwala na nagranie 30 sekundowej notatki głosowej (Voice Memos) do wykonanych wcześniej zdjęć.

Wraz z urządzeniem użytkownik otrzymuje sterowniki oraz programy. PhotoSuite ułatwia organizowanie zdjęć i filmów zapisanych w pamięci komputera, przeznaczony jest także do obróbki cyfrowego materiału. Natomiast PhotoVista umożliwia stworzenie zdjęć panoramicznych.

Aparat jest lekki i poręczny. Waży zaledwie 130 g, mierzy 88,5 x 54,5 x 24 mm, można go zmieścić w kieszeni. Urządzenie jest zasilane przez baterię litowo-jonową (3,7 V) lub zasilacz 5 V DC.

Objęty 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door, Premier DS-5330 kosztuje 1164 zł. Jest to sugerowana cena detaliczna netto.


Informacje o Premier Image Technology Corporation

Firma Premier Image Technology Corporation została założona w 1982 roku. Obecnie należy do największych na świecie producentów aparatów fotograficznych. Firma produkuje również projektory multimedialne, moduły aparatów do telefonów komórkowych i komponenty optyczne. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz 18001. Zatrudnia 9 tysięcy pracowników na świecie. Dysponuje zasobami i ogromnym zapleczem w zakresie badań, rozwoju i produkcji - centrum produkcyjne zlokalizowane w Chinach zajmuje ponad 126 tysięcy m2, najnowsze linie produkcyjne co sekundę mogą opuszczać 2 aparaty. W 2003 roku przychody firmy wyniosły 26,5 mld NT$ (ok. 750 mln USD).

Informacje o Veracomp S.A.

Specjalizowany dystrybutor rozwiązań informatycznych. Prowadzi działalność w 11 krajach Europy Środkowowschodniej. Skupia się na pięciu obszarach technologicznych: sieci, bezpieczeństwo, serwery, pamięci masowe i peryferia. Lider na rynku dystrybucji IT w zakresie doradztwa technicznego. Pierwszy dystrybutor w Polsce, który posiada zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk). Jako jedyny oferuje usługi integracyjne, doradztwa technicznego i logistyki serwisowej do dalszej odsprzedaży. W 2003 roku przychody Veracomp przekroczyły 169 milionów złotych. Firma zatrudnia 130 pracowników w centrali w Krakowie i ośmiu regionalnych biurach handlowych oraz konsultantów w wybranych krajach Europy Środkowowschodniej.
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1