Veracomp nowym dystrybutorem Premiera

Firma Veracomp została autoryzowanym dystrybutorem firmy Premier Image Technology w Polsce. Dzięki temu na naszym rynku już wkrótce pojawią się najnowsze propozycje firmy z błyskawicznie rozwijającego się segmentu cyfrowego.
Firma Veracomp została autoryzowanym dystrybutorem firmy Premier Image Technology w Polsce. Dzięki temu na naszym rynku już wkrótce pojawią się najnowsze propozycje firmy z błyskawicznie rozwijającego się segmentu cyfrowego.


Dotychczasowym dystrybutorem produktów Premiera w Polsce była firma Benefit - nie wiemy jeszcze, czy umowa podpisana przez Veracomp zapewnia tej firmie wyłączność. Tak czy siak, nowy dystrybutor zapewnia, że będzie stawiał na nowoczesność i zamierza odejść od wizerunku Premiera jako producenta li tylko małoobrazkowych kompaktów. Zwłaszcza że 4,5 miliona z 12,5 milionów aparatów wyprodukowanych przez firmę w ubiegłym roku to cyfrówki.

Więcej szczegółów w zamieszczonej poniżej obszernej informacji prasowej przygotowanej przez Veracomp.

Kraków, 22 listopada 2004 roku --- Veracomp SA podpisał umowę dotyczącą dystrybucji produktów firmy Premier Image Technology Corporation na rynku polskim.

Premier należy do największych na świecie producentów aparatów fotograficznych. W ub. roku dostarczył na rynek 12,5 miliona aparatów, z czego ponad 4,5 miliona stanowiły aparaty cyfrowe.

Dotychczas w Polsce firma znana była z analogowych kompaktowych aparatów fotograficznych. Veracomp wprowadzi na rynek polski cyfrowe aparaty fotograficzne tego producenta. Firma będzie wyłącznym dystrybutorem modeli: DC-4366, DS-5330, DS-4331, DS-6331 i DC-5384.

Veracomp kieruje ofertę do sklepów i salonów komputerowych. Dystrybutor proponuje im nie tylko bardzo atrakcyjne warunki finansowe, ale również szerokie wsparcie marketingowe i korzystne zasady gwarancji i serwisowania.

W styczniu 2005 roku ruszy program partnerski dla sklepów komputerowych, które zdecydują się zaangażować w sprzedaż i aktywną promocję cyfrowych aparatów fotograficznych Premier na rynkach lokalnych. Firmy uczestniczące w programie otrzymają m.in. specjalne rabaty, produkty demonstracyjne czy materiały reklamowe wspomagające sprzedaż.

Na początku przyszłego roku rozpocznie się ogólnopolska kampania reklamowa aparatów w czasopismach komputerowych i fotograficznych. Uruchomiony zostanie także polskojęzyczny serwis WWW, który będzie zawierał informacje na temat produktów oraz kierował użytkowników końcowych bezpośrednio do sklepów oferujących aparaty Premier.

Aparaty cyfrowe marki Premier objęte są 24-miesięczną gwarancją w systemie door-to-door. Oferują rozdzielczości od 4 do 6 megapikseli. Posiadają 3-krotny zoom optyczny, aluminiową konstrukcję oraz duże wyświetlacze LCD (wielkości od 2 do 2,5 cali) wykonane w technologii LTPS (Low Temperature Poly - Silicon).


Informacje o Premier Image Technology Corporation

Firma Premier Image Technology Corporation została założona w 1982 roku. Obecnie należy do największych na świecie producentów aparatów fotograficznych. Firma produkuje również projektory multimedialne, moduły aparatów do telefonów komórkowych i komponenty optyczne. Posiada certyfikaty ISO 9001, ISO 14001 oraz 18001. Zatrudnia 9 tysięcy pracowników na świecie. Dysponuje zasobami i ogromnym zapleczem w zakresie badań, rozwoju i produkcji - centrum produkcyjne zlokalizowane w Chinach zajmuje ponad 126 tysięcy m2, najnowsze linie produkcyjne co sekundę mogą opuszczać 2 aparaty. W 2003 roku przychody firmy wyniosły 26,5 mld NT$ (ok. 750 mln USD).

Informacje o Veracomp S.A.

Specjalizowany dystrybutor rozwiązań informatycznych. Prowadzi działalność w 11 krajach Europy Środkowowschodniej. Skupia się na pięciu obszarach technologicznych: sieci, bezpieczeństwo, serwery, pamięci masowe i peryferia. Lider na rynku dystrybucji IT w zakresie doradztwa technicznego. Pierwszy dystrybutor w Polsce, który posiada zaawansowany system pomocy technicznej przed sprzedażą (CallCenter) i po sprzedaży (Helpdesk). Jako jedyny oferuje usługi integracyjne, doradztwa technicznego i logistyki serwisowej do dalszej odsprzedaży. W 2003 roku przychody Veracomp przekroczyły 169 milionów złotych. Firma zatrudnia 130 pracowników w centrali w Krakowie i ośmiu regionalnych biurach handlowych oraz konsultantów w wybranych krajach Europy Środkowowschodniej.
Komentarze
Polecane artykuły
Leica Q2 - pierwsze wrażenia [WIDEO]
22 Mar 2019
Matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia. O pracy z najnowszym pełnoklatkowym kompaktem opowiada Michał Massa Mąsior.
0
Leica Q2 - zdjęcia przykładowe
20 Mar 2019
Nowa pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 47,4 Mp, dobrze znany szerokokątny obiektyw Summilux 28 mm f/1.7 ASPH, uszczelniony korpus i odświeżona ergonomia - zobaczcie na co stać drugą generację kompaktu Leiki.
0
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4