HP Photosmart M407

HP prezentuje drugi aparat kompaktowy amatorskiej serii 'M'. Photosmart M407 posiada 4-megapikselowy sensor obrazowy i obiektyw z 3-krotnym zoomem. Wydłużona metaliczna obudowa, podobnie jak cała nowa linia HP, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.
HP prezentuje drugi aparat kompaktowy amatorskiej serii 'M'. Photosmart M407 posiada 4-megapikselowy sensor obrazowy i obiektyw z 3-krotnym zoomem. Wydłużona metaliczna obudowa, podobnie jak cała nowa linia HP, prezentuje się bardzo atrakcyjnie.HP Photosmart M407 jest bardzo podobny do pokazanego niedawno M307. Linia 'M' w stosunku do linii 'R' z jej topowym reprezentantem R707, jest nieco uboższa. Obudowa ma tylko niektóre elementy metalowe, a zestaw funkcji dobrano z myślą o codziennych potrzebach fotografów - amatorów (fotografia rodzinna, wycieczkowa i okazjonalna).

Niemniej HP dowiodło już, że potrafi stworzyć wysokiej klasy sprzęt fotograficzny i nie M407 nie jest prostą zabawką. Do dyspozycji jest kilka programów tematycznych, funkcja korekty ekspozycji czy dobierana czułość. W trybie zdjęć seryjnych aparat fotografuje z prędkością 2 kl/sek, można też nagrywać sekwencje video.

Ostatnie inwestycje HP w technologie optymalizacji obrazu sprawdzają się doskonale właśnie w sprzęcie amatorskim, gdzie fotografujący oczekuje po prostu dobrego zdjęcia. Wydaje się, że M407 z rozdzielczością obrazu 2344 x 1752 i obiektywem 40 - 111mm F2.9 - F4.9 spełni ten wymóg.


HP Photosmart M407 - informacja prasowa

HP wprowadza stylowy i łatwy w obsłudze aparat fotograficzny, zapraszając do wejścia w świat fotografii cyfrowej

Oferując wysoką wartość i intuicyjną obsługę, aparat HP Photosmart M407 znakomicie nadaje się do rozpoczęcia przygody z cyfrową fotografią


Warszawa, 1 września 2004 r. - HP wprowadził najnowszy cyfrowy aparat fotograficzny z nowej serii M. Aparat HP Photosmart M407 łączy łatwość obsługi i bogactwo funkcji z bardzo atrakcyjną ceną, oferując każdemu użytkownikowi intuicyjne narzędzie, zachęcające do uprawiania cyfrowej fotografii.

Aparat HP Photosmart M407 imponuje rozdzielczością 4,1 MP, która pozwala wykonywać wyraźne i ostre powiększenia do formatu A3 (42 x 29 cm). Duży kolorowy ekran ciekłokrystaliczny o przekątnej 4,6 cm i rozdzielczości (130 pikseli) daje wyraźny obraz nawet w oświetleniu plenerowym, pozwalając szybko i wygodnie ocenić rezultaty i wybrać najlepsze ujęcia. Aparat HP Photosmart M407 ma 18-krotny zoom (3x optyczny, 6x cyfrowy) i jest wyposażony w pamięć wewnętrzną o pojemności 16 MB, co ułatwia przechowywanie wspaniałych cyfrowych fotografii. Tryb zdjęć seryjnych, dostępny dzięki szybkiemu działaniu migawki, umożliwia uchwycenie całej akcji, jeśli zdarzy się niespodziewana okazja.

Dzięki niewielkim rozmiarom i zgrabnej obudowie, HP Photosmart M407 jest atrakcyjnym i łatwym w obsłudze aparatem do robienia cyfrowych zdjęć w podróży. Technologia HP Instant Share, w którą jest wyposażony, oferuje komfortowy sposób dzielenia się cyfrowymi zdjęciami. Można przeznaczyć poszczególne zdjęcia do wysyłki pocztą elektroniczną lub do bezpośredniego wydruku, co jest realizowane natychmiast po podłączeniu aparatu do komputera bądź drukarki. HP Instant Share sprawia, że udostępnianie cyfrowych zdjęć jest teraz łatwe jak nigdy dotychczas.

Aby jeszcze bardziej uprzyjemnić i ułatwić korzystanie z aparatu HP Photosmart M407, wyposażono go w możliwość rejestrowania sekwencji wideo wraz z dźwiękiem, dla pełniejszego uchwycenia wyjątkowych chwil, a do tego można za jego pomocą nagrywać dźwiękowe komentarze do zdjęć.

Aparat został zaprojektowany w charakterystycznym dla HP stylu, łączącym przyjazny kształt z intuicyjną obsługą. Dzięki takim cechom, jak metaliczne wykończenie, asymetryczna forma, charakterystyczne krzywizny i ?falisty? uchwyt, HP Photosmart M407 zapewnia przyjemność i komfort uprawiania cyfrowej fotografii nawet w podróży.

Wraz z modelem Photosmart M407, HP wprowadza także opcjonalną stację dokowania do aparatów fotograficznych z serii M. To atrakcyjne cenowo urządzenie ułatwia - za naciśnięciem przycisku - dzielenie się zdjęciami z przyjaciółmi i rodziną, za pośrednictwem komputera, telewizora lub drukarki, dzięki technologii HP Instant Share.

Dostępna jest gama dodatkowych akcesoriów HP, m.in. opcjonalny zestaw ładujący do aparatów HP z serii M. Składa się on z 4 akumulatorów NiMH typu AA, wygodnej ładowarki oraz torby i zapewnia łatwe doładowanie aparatu w każdych okolicznościach.

Cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart M407 jest dostępny po rekomendowanej cenie detalicznej 999 zł brutto (cena rzeczywista może się różnić od podanej).

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12