HP Photosmart R507 - mniejszy brat

HP prezentuje drugi kompakt cyfrowy serii 'R' będący nieco uproszczoną wersją niedawnego R707. Podstawowe cechy to rozdzielczość 4.1 Mp i 3-krotny zoom (Pentax). Aparat oferuje też takie funkcje jak wbudowana redukcja czerwonych oczu, technologie HP Adaptive Lighting oraz "podpowiadacz" czyli HP Photo Advisor.
HP prezentuje drugi kompakt cyfrowy serii 'R' będący nieco uproszczoną wersją niedawnego R707. Podstawowe cechy to rozdzielczość 4.1 Mp i 3-krotny zoom (Pentax). Aparat oferuje też takie funkcje jak wbudowana redukcja czerwonych oczu, technologie HP Adaptive Lighting oraz "podpowiadacz" czyli HP Photo Advisor.HP Photosmart R507 - informacja prasowa producenta

Nowy, dynamiczny aparat fotograficzny HP Photosmart R507 pozwala wziąć sprawy fotografii we swoje ręce

Wygoda, przyjemność użytkowania i prosta, geometryczna stylistyka oraz szereg zaawansowanych funkcji - to wszystko, czego potrzeba, aby z powodzeniem uprawiać fotografię cyfrową.


WARSZAWA, 2 sierpnia 2004 r. - HP wprowadził nowy, dynamiczny produkt: HP Photosmart R507. Ten najnowszy cyfrowy aparat fotograficzny HP z serii R zawiera wiele funkcjonalnych udoskonaleń technicznych, jest naprawdę wygodny i łatwy w obsłudze, a jego obudowa została zaprojektowana w eleganckim, nowoczesnym stylu.

HP Photosmart R507 wyróżnia się aluminiowym frontem o wyraźnej fakturze oraz płaskim, zwartym kształtem, dzięki któremu łatwo mieści się w kieszeni. Specjalny kształt uchwytu oraz intuicyjny panel kontrolny gwarantują doskonałe rezultaty również wtedy, gdy "pstrykamy" zdjęcia w pośpiechu. Dzięki matrycy o rozdzielczości 4,1 MP zdjęcia zachowują ostrość nawet w formacie 20 x 25 cm. Aparat HP Photosmart R507 jest wyposażony w obiektyw Pentax z 21-krotnym całkowitym zoomem (3x optycznym, 7x cyfrowym) oraz możliwość ręcznego nastawiania, co pozwala użytkownikowi przejąć pełną odpowiedzialność za własne poczynania na polu cyfrowej fotografii.

Dzięki przełomowym technologiom HP Real Life, aparat pomoże osiągać doskonałe rezultaty każdemu użytkownikowi, niezależnie od poziomu zaawansowania. Technologie te umożliwiają uzyskanie za każdym razem doskonałych zdjęć, wiernie odwzorowujących rzeczywistość. Opatentowana technologia HP Adaptive Lighting automatycznie rozjaśnia wybrane obszary o wysokim kontraście, co wydobywa na zdjęciu szczegóły, które zwykle giną w cieniach, a tym samym pozwala uzyskać bardziej realistyczne ujęcia. Specjalny tryb HP In-Camera Red-Eye Removal jest pierwszym w branży rozwiązaniem korygowania efektu czerwonych oczu bezpośrednio przez aparat - eliminuje to na pamiątkowych fotografiach efekt jarzenia się źrenic na czerwono.

Tryb HP Panorama Preview ułatwia tworzenie panoramicznych pejzaży z kilku kolejnych ujęć. Na kolorowym wyświetlaczu LCD o przekątnej 3,8 cm skrajny fragment poprzedniego zdjęcia nakłada się na nowy kadr, co zapewnia precyzyjne dopasowanie elementów panoramy. Pełną panoramę można obejrzeć już na wyświetlaczu - jest to również pierwsze takie rozwiązanie w branży. Technologia HP Instant Share identyfikuje zdjęcia jako fragmenty ujęcia panoramicznego podczas ich przesyłania z aparatu do komputera. Są one następnie automatycznie montowane przez oprogramowanie HP Image Zone.

Nowy aparat cyfrowy HP R507 zawiera ponadto HP Photo Adviser - wbudowany mechanizm analizujący zdjęcia i podpowiadający sposoby ich ulepszenia pod pewnymi względami. Funkcja ta sugeruje czas ekspozycji lub ustawienie ostrości, co ułatwia pracę amatorom cyfrowej fotografii, oraz pomaga korygować nastawienia, dzięki czemu użytkownik uczy się robić coraz lepsze zdjęcia.

Aparaty cyfrowe HP Photosmart R507 korzystają z technologii HP Instant Share, ułatwiającej pobieranie, drukowanie i przeglądanie fotografii oraz ich udostępnianie za pośrednictwem poczty elektronicznej lub Internetu. Użytkownik może prosto z aparatu wysyłać zdjęcia do poszczególnych odbiorców lub ich grup, korzystając z programowalnej listy 34 adresów. HP Direct Print to kolejne ułatwienie dla fotoamatora - wystarczy za pomocą kabla USB podłączyć cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart z serii R do drukarki HP Photosmart, aby wydrukować zdjęcia bez pomocy komputera. Z aparatem współpracują także niektóre modele drukarek HP Deskjet i urządzeń wielofunkcyjnych HP. Aparat HP Photosmart R507 ma także funkcję nagrywania filmów MPEG, pamięć wewnętrzną o imponującej pojemności 32 MB oraz gniazdo karty SD. Wszystko to sprawia, że dzielenie się cyfrowymi zdjęciami staje się łatwe jak nigdy dotąd.

Do aparatów z serii R HP oferuje specjalną stację dokowania. To wygodne i elastyczne urządzenie można kupić w zestawie z aparatem lub osobno, jako dodatkowy sprzęt. Stacja dokowania HP Photosmart z serii R ułatwia ładowanie, drukowanie i wysyłanie zdjęć. Można ją także podłączyć do telewizora i sterować pokazem slajdów za pomocą zgrabnego bezprzewodowego pilota. Wielofunkcyjna stacja ładuje przy okazji akumulator litowo-jonowy wewnątrz aparatu oraz - dodatkowo - zapasowy akumulator, dołączony do urządzenia.

Dostępna jest gama dodatkowych akcesoriów HP, m.in. elegancka, skórzana torba HP Premium Case, z kieszeniami na karty pamięci, akumulatory i inne akcesoria. Można także kupić specjalny zestaw ładujący do aparatów serii R. Ten elegancki i wygodny komplet składa się z dodatkowego akumulatora litowo-jonowego, który zmieści się w torbie na aparat, oraz ładowarki z futerałem. Za jego pomocą można doładować akumulator w ciągu maksymalnie 1 godziny. Osobno są dostępne dodatkowe akumulatory litowo-jonowe HP R07 o dwukrotnie większej pojemności oraz zasilacz 3,3 V do stacji dokowania lub wewnętrznej ładowarki aparatu.

Cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart R507 jest dostępny po rekomendowanej cenie detalicznej 1299 zł brutto (cena rzeczywista może się różnić od podanej).

Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12