Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom

Na polski rynek trafia kolejna już cyfrówka firmy Trust. Model 1220S PowerC@m Optical Zoom ma 4-megową matrycę i 3-krotny zoom optyczny. Aparat może też służyć jako kamera wideo i dyktafon.
Na polski rynek trafia kolejna już cyfrówka firmy Trust. Model 1220S PowerC@m Optical Zoom ma 4-megową matrycę i 3-krotny zoom optyczny. Aparat może też służyć jako kamera wideo i dyktafon.

Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom

Jak czytamy w informacji prasowej producenta, Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom to aparat z zaawansowanej linii "high-end series", choć jego specyfikacja wskazuje na nieco niższą półkę. 4-megowy przetwornik obrazu został wyprodukowany przez firmę Panasonic. Użytkownik ma do dyspozycji nie tylko trzykrotne zbliżenie optyczne, ale też czterokrotny zoom cyfrowy. W trybie makro można fotografować już od 15 cm. Aparat ma trzy ustawienia balansu bieli - auto, światło dzienne i sztuczne. Oczywiście nie zabrakło też wbudowanej lampy błyskowej z redukcją efektu "czerwonych oczu".

Do komponowania ujęć i późniejszego ich oglądania służy 4-centymetrowy wyświetlacz TFT LCD. Dzięki wewnętrznej interpolacji aparat może dawać obrazy o rozdzielczości 6 MP. Jak już wspomnieliśmy, nowa cyfrówka Trusta pozwala na rejestrację sekwencji wideo (MPEG 4 - 320x240, 30 kl./sek.). Trust 1210K PowerC@m ma 14 MB wbudowanej pamięci, którą można rozszerzyć kartami SD i MMC do 512 MB.

Użytkownicy cyfrówek Trust dostają do swojej dyspozycji 25 MB na stronie Trust Photo Site, na której mogą zapisywać swoje zdjęcia w albumach tematycznych.

W zestawie dostarczanym wraz z aparatem znajdziemy dwie baterie Duracell Ultra typu AA, futerał, pasek na rękę, statyw i CD ze sterownikami i oprogramowaniem. Zalecana przez producenta cena detaliczna objętego dwuletnią gwarancją aparatu Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom to 1029 zł.

Poniżej zamieszczamy informację prasową producenta.

Trzymaj ostrość pod każdym kątem, a Trust zajmie się zdjęciami
Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom - aparat z matrycą o rozdzielczości 4 megapikseli, wyposażony w wiele użytecznych funkcji, m.in. dyktafon, zmienną ogniskową, możliwość obracania zdjęć, efekty kolorystyczne i całą masę innych innowacyjnych opcji.

Dordrecht (Holandia), kwiecień 2004 - Wchodzący w skład high-end series Trusta, produktów i opakowań cenionych za swoje niezawodne działanie i innowacyjny wygląd, nowy aparat Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom jest perfekcyjnym połączeniem wielofunkcyjności, wysokiej jakości i rewelacyjnego wyglądu. Wyjątkowo czuła matryca CCD Panasonic 4,0 megapikseli umożliwia robienie zdjęć o wysokiej rozdzielczości, a funkcja 12-krotnego zoomu (3x zoom optyczny i 4x cyfrowy) pozwala na niezrównane zbliżenia. Ponadto korzystając z wbudowanego mikrofonu można każde zrobione zdjęcie opatrzyć krótkim komentarzem, np. dodając datę, opis szczególnych zdarzeń, nazwy pomników i obrazów itd. Funkcją, która czyni ten aparat jeszcze doskonalszym, jest możliwość ręcznego określania pola ostrości. Dzięki temu użytkownik może sam zadecydować, które obiekty powinny być ostre na zdjęciach.

4 cm kolorowy ekran TFT LCD służy jednocześnie jako bezpośredni wizjer aparatu i wyświetlacz do oglądania zdjęć i wideo. Za pomocą wyświetlacza i przycisków sterowania można dostosować różne ustawienia menu, takie jak oświetlenie, balans bieli itd. Jednym z dostępnych ustawień jest obracanie zdjęć na wyświetlaczu, dzięki czemu zdjęcia zrobione pionowo mogą być wyświetlane na ekranie w poziomie. Aby umożliwić robienie wyraźnych zdjęć ruchomych obiektów bez utraty jakichkolwiek szczegółów, aparat wyposażono w tryb zdjęć sekwencyjnych, w którym wystarcza jedno naciśnięcie przycisku, aby zrobić trzy kolejne zdjęcia w ciągu dwóch sekund. Aparat może być również używany w funkcji kamery wideo.

Zastosowanie wysokiej jakości kompresji wideo MPEG 4 umożliwia zapisywanie wysokiej jakości zdjęć i dźwięku przy dłuższym czasie nagrania. Zdjęcia są zapisywane w wewnętrznej pamięci o pojemności 14 MB, którą można zwiększyć nawet do 256 MB za pomocą karty pamięci SD/MMC. Wszystkie zapisane zdjęcia można oglądać bezpośrednio na ekranie telewizora, korzystając z załączonego w komplecie kabla telewizyjnego. Szybkie przenoszenie zdjęć do komputera umożliwia kabel USB, również załączony w komplecie. Natychmiast po podłączeniu aparatu do komputera za pomocą kabla USB możliwy jest dostęp do zdjęć w systemie Mac i Windows.

Opakowanie Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom zawiera ponadto: 2 baterie Duracell Ultra typu AA, futerał, pasek na rękę, statyw, CD-ROM ze sterownikami i oprogramowaniem, a także wielojęzyczną instrukcję obsługi. Aparat Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom jest objęty standardową dwuletnią gwarancją na wymianę sprzętu.


Trust Photo Site
Właściciele aparatów cyfrowych firmy Trust mogą umieszczać swoje zdjęcia na stronie Trust Photo Site. Strona Trust Photo Site oferuje użytkownikom 25 MB z możliwością zapisania zdjęć w różnych albumach. Albumy dostępne są przez adresy wybrane przez samego użytkownika, np. http://www.trustphotosite.com/customer/holiday. Znajomi uzyskają dostęp do zdjęć, jeśli wyślesz im zaproszenie e-mail zawierające adres osobistego albumu fotograficznego. Sam decydujesz, czy zdjęcia dostępne są dla wszystkich, czy też zabezpieczone są hasłem. Korzystanie z hasła gwarantuje, że zdjęcia oglądane są tylko przez osoby znające hasło.

Sugerowane cena detaliczna, z VAT-em
Trust 1220S PowerC@m Optical Zoom - 1029,-- PLN
 
Komentarze
Polecane artykuły
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0
Tenba Air Case Attaché 2214W - test walizki
10 Wrz 2018
Walizki na sprzęt fotograficzny to świetna alternatywa dla dużych plecaków i toreb. Sprawdziłem w praktyce jedną z ciekawszych walizek tego typu na rynku, czyli Tenba Air Case Attaché 2214W.
0