Olympus CAMEDIA C-160 - tanio i markowo

Olympus prezentuje prosty kompakt cyfrowy skierowany do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z fotografią cyfrową. CAMEDIA C-160 posiada 3.2-megapikselowy sensor CCD oraz stałoogniskowy obiektyw 33mm. Cena nie przekroczy 1000 złotych.
Olympus prezentuje prosty kompakt cyfrowy skierowany do osób chcących rozpocząć swoją przygodę z fotografią cyfrową. CAMEDIA C-160 posiada 3.2-megapikselowy sensor CCD oraz stałoogniskowy obiektyw 33mm. Cena nie przekroczy 1000 złotych.Praca aparatu jest całkowicie zautomatyzowana, ale możemy fotografować w kilku trybach tematycznych. Są to: portret (mała głębia ostrości), autoportret (mała głębia ostrości z ogniskowaniem na ok. 50 centymetr), krajobraz (duża głębia ostrości) i zdjęcia nocne (długie czasy ekspozycji). Jeśli znudzi nam się kolor możemy przejść do trybu zdjęć czarno-białych lub sepiowych. Natomiast funkcja Panorama pozwala na wykonanie do 10 ujęć, które w programie CAMEDIA Master zostaną automatycznie złożone w jeden długi obraz (z oryginalną kartą xD-Picture Card).

Nowy aparat Olympus posiada stałoogniskowy obiektyw (bez zoomu) o ogniskowej 33mm i jasności F2.8. Zakres skutecznego pomiaru ostrości wynosi 0.5 - nieskończoność w trybie normalnym i 20cm - 50cm w trybie makro. C-160 poza fotografowaniem pełni funkcję dyktafonu, a także rejestruje krótkie sekwencje wideo (320 x 240, 15 kl/sek). Zdjęcia w maksymalnej rozdzielczości 2048 x 1536 zapisywane są na kartach xD-Picture Card.

Poza dobrą jakością obrazu, której możemy się spodziewać po konstrukcjach marki Olympus, najważniejsza jest tu łatwa obsługa. Dlatego CAMEDIA C-160 polecana jest dla osób, która nie zamierzają zgłębiać tajników fotografii i chcą przerzucić się z metody analogowej na cyfrową. Wystarczy poczekać do końca marca kiedy to nowość Olympusa powinna być dostępna w handlu.

Informacja prasowa producenta

Topowa marka w cenie z dolnego segmentu

Aparat Olympus CAMEDIA C-160


Hanower, Warszawa 18 marca 2004 - Posiadający 3.2 miliona pikseli aparat CAMEDIA C-160 jest doskonałym modelem dla wszystkich tych, którzy chcą po wyjątkowo przystępnej cenie wkroczyć w fascynujący świat fotografii cyfrowej. Kompaktowy i w pełni zautomatyzowany, model ten gwarantuje bardzo dobre rezultaty przy jednoczesnym zachowaniu prostoty obsługi. Wraz z tym najnowszym produktem lokującym się w segmencie aparatów z poziomu wstępnego, Olympus podnosi poprzeczkę dla swoich najprostszych cyfrowych modeli - teraz wszystkie mają co najmniej trzy miliony pikseli. Ponadto aparat wyróżnia się jasnym obiektywem f2.8 oraz zróżnicowaną gamą automatycznych funkcji oraz programów specjalnych ułatwiających fotografowanie.

Olympus, jeden ze światowych liderów w zakresie technologii optyczno-cyfrowych, jest ceniony za wysoką jakość swoich produktów optycznych. Firma przykłada również dużą wagę do tego, aby modele aparatów z segmentu dla początkujących amatorów odznaczały się doskonałą jakością działania. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z dobrych i niezawodnych aparatów oferowanych w przystępnych cenach. Wraz ze swymi kompaktowymi wymiarami model C-160 jest idealny do codziennego użytku, zarówno w codziennym rytmie naszych zajęć, na przyjęciach jak i na wyjazdach wakacyjnych.

Cztery programy tematyczne (Portret, Autoportret, Tryb scenerii nocnych, Tryb krajobrazu) ułatwiają uzyskiwanie na zdjęciach wspaniałych rezultatów w różnorodnych sytuacjach fotograficznych. Aparat posiada nawet funkcję rejestrowania sekwencji wideo, pozwalającą nam na uchwycenie żywej akcji w postaci krótkich filmów, które będą upamiętniać wyjątkowe chwile. Natomiast dzięki temu, że model obsługuje standard PictBridge, nie potrzebujesz komputera osobistego, aby wydrukować swoje ulubione zdjęcia. Wystarczy podłączyć aparat do drukarki kompatybilnej ze standardem PictBridge, takiej jak np. model CAMEDIA P-10 i wysłać zdjęcia bezpośrednio do drukarki.

Wszechstronny, poręczny model C-160 z segmentu dla początkujących, zostanie zaoferowany w naprawdę zadziwiającej cenie po wprowadzeniu na rynek pod koniec marca 2004.


Model CAMEDIA C-160 - podstawowe cechy:
  • 3.2 miliona pikseli
  • obiektyw 5mm AF (odpowiednik obiektywu 38mm w aparacie małoobrazkowym), f2.8
  • Monitor LCD 1.5 cala z wielojęzycznym menu
  • 4 programy tematyczne (Portret, Autoportret, Tryb scenerii nocnych, Tryb krajobrazu)
  • Funkcja rejestrowania sekwencji wideo
  • Obsługa standardu PictBridge

 
Komentarze
Polecane artykuły
Fujifilm X-T3 - test aparatu
14 Lis 2018
Najnowszy bezlusterkowiec Fujifilm pretenduje do miana króla segmentu APS-C i jednego z najbardziej uniwersalnych aparatów w ogóle. Sprawdzamy, na co go stać.
12
Nikon Z7 - test aparatu
6 Lis 2018
Nikon Z7 to pierwszy pełnoklatkowy bezlusterkowiec japońskiego producenta. Czy nowy aparat z 45-megapikselową, stabilizowaną matrycą dorówna jakością cenionym lustrzankom Nikona? Czy jest godną konkurencją dla aparatów z serii Sony A7? Sprawdźmy.
18
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - test obiektywu
26 Paź 2018
Czy Samyang AF 14 mm f/2.8 EF okaże się „idealnym partnerem do podróży“ i sprosta oczekiwaniom wymagających fotografów? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Postanowiliśmy więc sprawdzić w praktyce możliwości nowej ultraszerokokątnej stałki z mocowaniem Canon EF.
5
Samyang AF 14 mm f/2.8 EF - zdjęcia przykładowe
22 Paź 2018
Ciekawi, jak w praktyce sprawdza się najnowsza konstrukcja Samyanga z mocowaniem Canon EF? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane najnowszym modelem AF 14 mm f/2.8 EF. Czy okaże się on "czarnym koniem" w segmencie ultraszerokokątnych szkieł?
0