Olympus CAMEDIA C-310 ZOOM - pierwszy krok w stronę cyfry

Pierwszą z dzisiejszych premier firmy Olympus jest aparat CAMEDIA C-310 ZOOM. Ten prosty i tani model cyfrówki skierowany jest dla osób, które jeszcze wahają się czy zdjęcia z najbliższego urlopu nie powinny już być cyfrowe.
Mimo prostej budowy Olympus CAMEDIA C-310 ZOOM oferuje wiele funkcji, które przewyższają klasyczne kompakty na tradycyjny film. Dawno minęły czasy, gdy tanie aparaty cyfrowe miały poważne problemy z wykonaniem poprawnego zdjęcia.

Olympus CAMEDIA C-310 ZOOM

C-310 nawet początkującemu użytkownikowi pozwoli na wykonanie dobrych zdjęć. Ma w tym pomóc 5 programów tematycznych, trzykrotny, bezstopniowy zoom optyczny oraz tryb SuperMacro, dzięki któremu można zrobić zdjęcie już od 2 cm od obiektu.

Bezpośredni wydruku zdjęć na drukarkę wspomagającą standard PictBridge ułatwia prezentację zdjęć znajomym i rodzinie.Poniżej prezentujemy informacje prasową producenta:

Aparat Olympus C-310ZOOM

Las Vegas, 12 luty 2004 - Czy kierujesz swoje pierwsze kroki w stronę świata cyfrowej fotografii wzbogaconej możliwościami zoomu? Posiadający 3.2 miliona pikseli aparat Olympus C-310ZOOM cechują czyste linie formy, funkcjonalna konstrukcja, prosta obsługa, jasny 3-krotny obiektyw zoom oraz zaawansowany system przetwarzania obrazu - przy tym wskaźnik cenowy pozostaje na wyjątkowo rozsądnym poziomie. Jest to doskonały model dla młodych ludzi oraz wszystkich młodych duchem, którzy chcą zbadać możliwości oferowane przez fotografię cyfrowa - na przykład udostępnianie zdjęć przyjaciołom i zamieszczanie ich na własnych stronach internetowych. Ale nawet zaawansowani użytkownicy mogą wykorzystać zalety tego wszechstronnego aparatu. Jest to idealny drugi aparat sprawdzający się przy szybkich zdjęciach sytuacyjnych oraz pozwalający na rejestrowanie sekwencji wideo, co daje możliwość zabawnego eksperymentowania. Wreszcie, by z innej perspektywy spojrzeć na świat, tryb Super Makro umożliwia uchwycenie drobnych szczegółów przy fotografowaniu obiektów odległych zaledwie o 2 centymetry.

W modelu C-310ZOOM zastosowano cały szereg funkcji ułatwiających szybkie i nieskomplikowane fotografowanie. Pod ręką mamy 5 specjalnych programów tematycznych, dzięki czemu niemal w każdych warunkach i w dowolnym miejscu możemy od razu wykonać zdjęcia. Skorzystaj, na przykład, z trybu zdjęć krajobrazowych, by sfotografować z okna hotelowego rozległy krajobraz, bądź z trybu zdjęć portretowych, by utrwalić obraz radosnej grupki przyjaciół. Czasem jednak nawet bardzo drobny szczegół warty jest udokumentowania. Dla aparatu C-310ZOOM, to żaden problem. Wystarczy przełączyć się na tryb Super Makro, co pozwala na fotografowanie już z 2cm. Dzięki temu zaś, że aparat obsługuje standard PictBridge, nie będziesz nawet potrzebował komputera, by wydrukować swoje ulubione zdjęcia na drukarce kompatybilnej z PictBridge, takiej jak na przykład model CAMEDIA P-10. Tworzy ona laminowane odbitki zdjęć, które naprawdę zachwycają wspaniałym fotograficznym realizmem. Możesz też wyjąć z aparatu kartę pamięci xD-Picture Card zawierającą dane zdjęciowe i zanieść ją do laboratorium fotograficznego, by uzyskać pierwszorzędne odbitki wykonanych przez Ciebie fotografii.

Posiadając 3-krotny bezstopniowy zoom optyczny, aparat daje możliwość wykonywania zbliżeń oraz uchwycenia radosnych chwil Twoich bliskich w wysokiej rozdzielczości, barwnej kolorystyce i ostrości detali.

Jeśli chodzi o konstrukcję aparatu, to położono nacisk na czystość linii i klasyczną formę. Aparat niewątpliwie będzie wyróżniał się metalicznym lakierowanym wykończeniem.

Prezentowany model dostarczany jest łącznie z oprogramowaniem CAMEDIA Master 4.2 ułatwiającym optymalizację i edycję zdjęć oraz zarządzenie zarejestrowanymi plikami.

Model C-310ZOOM to wysokiej jakości cyfrowy aparat fotograficzny, którego cenę zaakceptuje budżet szerokiej rzeszy użytkowników. Doskonały dla wszystkich tych, którzy kupują aparat po raz pierwszy, może przypaść do gustu również wszystkim tym amatorom fotografii, którzy cenią sobie wygodę i prostotę obsługi. Jeśli naprawdę dobra jakość obrazu za umiarkowaną cenę stanowi dla ciebie istotny czynnik, to model ten nie sprawi Ci zawodu. Wprowadzenie aparatu planowane jest na kwiecień 2004 roku.


Aparat C-310ZOOM - podstawowe cechy:
  • 3.2 miliona pikseli
  • 3-krotny zoom optyczny (odpowiednik obiektywu 38 ? 114mm w aparacie małoobrazkowym), f2.9-5.0
  • Tryb Super Makro: możliwość fotografowania już z 2cm
  • 5 programów tematycznych (Portret, Autoportret, Scenerie nocne, Krajobraz, Portret na tle krajobrazu)
  • Funkcja rejestrowania sekwencji wideo
  • Obsługa standardu PictBridge
  • 1.8 calowy monitor LCD z wielojęzycznym menu
  • Obsługa TruePic
  • W zestawie dołączone jest oprogramowanie CAMEDIA Master 4.2


Wstępne specyfikacje aparatu:
NazwaOlympus CAMEDIA C-310 ZOOM
Typcyfrowy aparat kompaktowy
Sensor3.2 megapikseli, CCD
Pamięćkarta pamięci xD-Picture Card (16MB w zestawie)
Obiektyw38-114 mm (ekw. 35 mm)
Zoom cyfrowybrak
Przysłonaf/2.9 - f/5.0
Tryby ekspozycjiAuto, 5 programów tematycznych: (portret, autoportret, scenerie nocne, krajobraz, portret na tle krajobrazu)
Tryby pracy autofocusatak, tryb SuperMacro: od 2 cm
CzułośćAuto (ISO 64-480)
Monitor LCD1.8 cala, LCD
Lampa błyskowawbudowana
Samowyzwalacztak
ZłączaUSB 1.1
Gwint statywutak
Obudowatworzywo posrebrzane
OprogramowanieCAMEDIA Master 4.2 (Windows, Mac OS)


Czytaj także:
Olympus CAMEDIA C-8080 WIDE ZOOM czytaj...
Olympus CAMEDIA C-770 Movie - nie tylko aparat czytaj...
Olympus Camedia C-765 Ultra Zoom czytaj...
Olympus Camedia C-725 Ultra Zoom czytaj...
Olympus CAMEDIA C-360ZOOM i C-460ZOOM czytaj...
Olympus
Olympus Zuiko Digital ED 150mm f/2 do systemu 4/3 czytaj...

PMA 2004 - maraton fotograficzny czytaj...
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
3
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1