Kodak EasyShare DX7630 Zoom - kompakt 6MP

Kolejna premiera przed PMA. Kodak EasyShare DX7630 Zoom to cyfrowy aparat kompaktowy, którego "sercem" jest matryca 6MP. Najnowszy model z serii EasyShare posiada 3-krotny zoom optyczny Schneider-Kreuznach, 32MB wbudowanej pamięci i duży wyświetlacz LCD (2,2"). Jego amerykańska cena nie powinna przekroczyć 500 dolarów.
Kolejna premiera przed PMA. Kodak EasyShare DX7630 Zoom to cyfrowy aparat kompaktowy, którego "sercem" jest matryca 6MP. Najnowszy model z serii EasyShare posiada 3-krotny zoom optyczny Schneider-Kreuznach, 32MB wbudowanej pamięci i duży wyświetlacz LCD (2,2"). Jego amerykańska cena nie powinna przekroczyć 500 dolarów.

Kodak EasyShare DX7630 zoom


W informacji prasowej producenta czytamy, że Kodak DX7630 powstał z myślą o konsumentach, którzy potrzebują jak najwyższej jakości i największej kontroli, ale jednocześnie zależy im na kompaktowych wymiarach. Kodak chwali się też czułym systemem autofocusa, który korzysta zarówno z detekcji fazowej, jak i detekcji kontrastu (TTL), dzięki czemu powinien być w stanie prawidłowo ustawić ostrość w bardzio słabych warunkach oświetleniowych.

Aparat został wyposażony w 3-krotny zoom optyczny (odpowiednik w małym obrazku: 39-117mm) niemieckiej firmy Schneider-Kreuznach. Jak zapewnia producent, to w dużej mierze temu obiektywowi i specjalnemu chipowi Kodaka (Color Science) DX7630 zawdzięcza wysoką jakość obrazu. Migawka działa w zakresie od 64 sekund do 1/1400 sekundy. Lista funkcji nowego Kodaka jest długa - fotografujący ma do wyboru m.in. tryb manualny, preselekcję przysłony, preselekcję czasu, program, 16 programów tematycznych, zapamiętywanie ustawień użytkownika, korektę ekspozycji (+/- 2 EV co 1/2 EV), autobracketing, kompensację siły błysku lampy, pomiar punktowy, centralnie ważony, wielosegmentowy itd. Dziwi natomiast bardzo ograniczony zakres ustawień balansu bieli (Auto, światło dzienne, światło żarowe, światło fluorescencyjne).

Warto wspomnieć o wielofunkcyjnym przycisku "Share". Pozwala on zapisać zdjęcia we wbudowanym albumie fotograficznym (można je później obejrzeć chociażby na dużym, 2,2", wyświetlaczu LCD składającym się ze 153 tysięcy pikseli). Przycisk Share umożliwia też wybranie fotografii do druku, a nawet do załączenia w e-mailu - w pamięci aparatu można zapisać do 32 adresów e-mail.

Nowy Kodak nie ogranicza się oczywiście wyłącznie do rejestrowania zdjęć - aparat pozwala na zapis sekwencji wideo z szybkością 24 klatek na sekundę. Długość nagrania jest ograniczona jedynie ilością wolnej pamięci (32MB pamięci wbudowanej, rozszerzalna kartami SD/MMC). Tak jak inne cyfrówki z serii EasyShare, model DX 7630 pozwala na wykonanie zdjęcia niezależnie od tego, w jakim menu czy trybie aktualnie jesteśmy - wystarczy nacisnąć spust migawki. Dzięki temu nie umknie nam nawet najbardziej ulotna sytuacja fotograficzna.

Systemowe podejście do produktów z linii EasyShare sprawia, że z bogatej gamy akcesoriów użytkownik DX 7630 ma do wyboru między innymi stację dokującą, która nie tylko pozwoli zgrać zdjęcia na komputer, ale też naładuje akumulator jonowo-litowy (pełne ładowanie trwa niecałe trzy godziny). Kto inny wybierze z pewnością stację dokującą i drukarkę w jednym - po zaledwie 90 sekundach można podziwiać fotorealistyczne, wodoodporne "odbitki" 10x15cm.

Kodak świetnie się przygotował do premiery modelu EasyShare DX7630 - zamieścił w Internecie nawet instrukcję obsługi aparatu. To się nazywa kompleksowa usługa! Aparat ma kosztować 499 dolarów i, jeśli wierzyć zapowiedziom producenta, trafi do sklepów w kwietniu tego roku.

Więcej o całym systemie Kodak EasyShare można przeczytać na stronie producenta.

Dane techniczne aparatu Kodak EasyShare DX7630 Zoom:
NazwaKodak EasyShare DX7630 Zoom
Typcyfrowy aparat kompaktowy
Sensor6,1MP
Pamięć32MB wbudowanej, rozszerzalna kartami SD/MMC
Formaty zapisu obrazuJPEG
Jakość kompresjistandard, fine
Obiektyw8mm - 24mm Schneider-Kreuznach (odpowiednik w małym obrazku: 39-117mm)
Zoom cyfrowymaks. 4x
Przysłonaf/2,8 - f/4,8 (f/8)
Migawka64 sekundy - 1/1400 sekundy (auto: 1/8-1/1400, manual: 64-1/1000)
Tryby ekspozycji
 • Auto
 • 16 programów tematycznych: portret, autoportret, portret nocą, sport, dzieci, śnieg, plaża, impreza, zbliżenie, kwiat, tekst/dokument, zdjęcia pod światło, krajobraz, krajobraz nocą, fajerwerki, muzeum
 • program auto
 • preselekcja przysłony
 • preselekcja czasu
 • tryb manualny
 • ustawienia użytkownika
Pomiar światławielosegmentowy, punktowy, centralnie ważony
Kompensacja ekspozycji+/- 2 EV co 1/2 EV
Autobracketing3 zdjęcia co 0,3 EV, 0,7 EV lub 1 EV
Metody pomiaru ostrościdetekcja fazowa, detekcja kontrastu
Tryby pracy autofocusatak, pomiar wielopunktowy i punktowy
CzułośćAuto (ISO 100-200), ISO 100 / 200 / 400 / 800
Balans bieliAuto, światło dzienne, światło żarowe, światło fluorescencyjne
Efektyustawienia kolorów (trzy poziomy), cz-b, sepia,
Korekta obrazuwyostrzenie (trzy poziomy)
Zdjęcia seryjne
 • First Burst: 2 kl./sek. do 4 zdjęć
 • Last Burst: 2 kl./sek. do 30 zdjęć, ostatnie 4 klatki są zapisywane
Rejestracja filmu
 • Quicktime z dźwiękiem
 • 320x240, 24 kl./sek.
 • długość ograniczona ilością pamięci lub sekwencje 5, 15 i 30 sekundowe
Monitor LCD2,2", 153 000 pikseli
Lampa błyskowa
 • wbudowana
 • zasięg: szeroki kąt: 0,6 - 4,2m, tele: 0,6-2,5m
Kontrola błysku
 • auto, lampa wyłączona, błysk wypełniający, redukcja czerwonych oczu
 • kompensacja siły błysku +/- 1 EV co 1/2 EV
Wizjeroptyczny
Tryby odtwarzania
 • pokaz slajdów
 • Share/print
 • album
 • szybki zoom
 • szybkie przewijanie pełnych klatek
Samowyzwalacz10 sek.
Złączawyjście wideo (NTSC/PAL), interfejs stacji dokującej, USB 2,0
Zasilaniededykowany akumulator litowo-jonowy, zasilacz
Gwint statywu1/4"
Wymiary100,3mm x 69,2mm x 40,2mm
Waga219g bez baterii
Akcesoriastacje dokujące z ładowarką lub z ładowarką i drukarką
OprogramowanieKodak EasyShare
Komentarze
Polecane artykuły
Venus Optics Laowa 9 mm f/2.8 Zero-D teraz także w wersji z mocowaniem Mikro Cztery Trzecie
15 Mar 2019
Pokazana w zeszłym roku ultraszerokokątna stałka bez dystorsji doczekała się wariantu z mocowaniem M43. Na sklepowe póki trafi jeszcze w marcu.
0
Panasonic Lumix S1R - zdjęcia przykładowe
11 Mar 2019
O modelu Lumix S1R powiedziano już wiele, jednak jakość obrazu wciąż pozostawała pewną tajemnicą. Do teraz. W nasze ręce wpadł flagowiec nowego pełnoklatkowego systemu Panasonica!
4
Ricoh GR III - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
8 Mar 2019
Najnowszy kompakt Ricoh GR III pretenduje do miana najdoskonalszego stałoogniskowego aparatu kompaktowego w historii. Czy ma szansę podbić tę specyficzną niszę? Sprawdźcie nasze wnioski po jednym dniu spędzonym z aparatem.
1
Panasonic Lumix GX9 - test aparatu
4 Mar 2019
GX9 to topowy model z „dalmierzowej” serii Lumix GX. Mocna specyfikacja, zamkniętą została w kompaktowym i solidnym body, a atutem jest też niewątpliwie atrakcyjna cena i bogactwo dostępnej optyki. Zobaczmy jak ten stylowy maluch sprawdza się w praktyce.
1