HP Photosmart 812 po raz drugi

O ostatniej konstrukcji Hewlett-Packard pisaliśmy przy okazji pierwszej prezentacji 9 stycznia tego roku. Przypominamy teraz w związku z premierą polską.
O ostatniej konstrukcji Hewlett-Packard pisaliśmy przy okazji pierwszej prezentacji 9 stycznia tego roku. Przypominamy teraz w związku z premierą polską. Jednocześnie chciałbym naprawić niedopatrzenie, które wtedy miało miejsce. Oryginał informacji prasowej wbrew zapowiedzi nie został przetłumaczony. Jest poniżej.
HP Photosmart 812

Warszawa, 19 marca 2002 r. - (fragm.) Firma Hewlett-Packard wprowadza na rynek swój najnowocześniejszy produkt do cyfrowego przetwarzania obrazu - aparat cyfrowy HP Photosmart 812. W niewielkiej, efektownej obudowie kryje on wyjątkową technologię HP Instant Share. Aparatem tym można robić zdjęcia o rozdzielczości 4 mln pikseli oraz zapisywać dźwięk i sekwencje wideo. Jego funkcjonalność i łatwość obsługi zwiększa załączona stacja dokowania.

Za pomocą aparatu HP Photosmart 812 można w niezwykle prosty sposób wykonywać doskonałej jakości zdjęcia. Precyzyjny obiektyw Pentax z 21-krotnym zoomem (optyczny 3x, cyfrowy 7x) zapewnia doskonałą ostrość w zbliżeniach i znakomitą jakość obrazu. Ten aparat dosłownie pozwala uchwycić chwilę - a korzystając z funkcji zapisu 60-sekundowych sekwencji głosu i obrazu - także ruch i dźwięk.

W aparacie cyfrowym HP Photosmart 812 każdy element zaprojektowano z myślą o użytkowniku. Każdą czynność - od wykonania zdjęcia, nagrania sekwencji wideo lub dźwięku, poprzez sprawdzenie i zapisanie rezultatu, aż po jego udostępnienie, a nawet odbiór - maksymalnie uproszczono. Dzięki wyposażeniu w opcjonalną stację dokującą połączenie aparatu z szerokim zakresem różnych urządzeń jest kwestią jednej, prostej czynności. Można np. oglądać zdjęcia i zapis wideo na ekranie domowego telewizora!

HP Photosmart 812 jest w stanie ciągłej gotowości do pracy dzięki opcjonalnym akumulatorom NiMH, ładowanym za pomocą dodatkowego adaptera A/C lub w czasie dokowania aparatu. Dodatkową zaletą HP Photosmart 812, oprócz wyjątkowo małych rozmiarów, jest zasilanie tylko dwiema bateriami AA (to dwa razy mniej, niż wymaga większość dostępnych na rynku aparatów cyfrowych).

HP Photosmart 812 wykorzystuje technologię HP Instant Share - wyjątkowe, łatwe w obsłudze oprogramowanie z intuicyjnymi ikonami i menu HP, dzięki któremu udostępnianie cyfrowych obrazów jest prostsze niż kiedykolwiek przedtem. Po wykonaniu zdjęcia wystarczy po prostu wybrać jeden z 14 zapisanych adresów docelowych (mogą to być adresy e-mail, drukarki lub komputery PC). Zdjęcia będą automatycznie wysłane pocztą elektroniczną, wydrukowane lub pobrane przez komputer, kiedy tylko aparat zostanie połączony z odpowiednim urządzeniem.

"Angażujemy nasze kwalifikacje techniczne i wiedzę o użytkowniku, aby umożliwić ludziom korzystanie z zalet cyfrowej technologii przetwarzania obrazu - powiedział Bernard Meric, wiceprezes i dyrektor działu sprzedaży produktów powszechnego użytku na rynku europejskim, bliskowschodnim i afrykańskim (HP Consumer Business Organization EMEA). Pragniemy, aby te rozwiązania stały się elementem codziennego życia. Udział HP w rynku aparatów cyfrowych wzrósł błyskawicznie. Jesteśmy pierwsi w Hiszpanii (1) i Niemczech (2)*, a w całej Europie dynamicznie się rozwijamy. Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie aparatu cyfrowego HP Photosmart 812 umocni naszą pozycję na tym obiecującym rynku".

Docelowa grupa użytkowników i zastosowanie
Cyfrowy aparat HP Photosmart 812 jest doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto chce korzystać z zalet fotografii cyfrowej. Jest to inteligentny, wielofunkcyjny aparat, idealny dla rodzin i wszystkich użytkowników, którzy chcą w łatwy i wygodny sposób wykonywać, przechowywać i udostępniać wysokiej jakości zdjęcia cyfrowe.

Dostępność
Cyfrowy aparat fotograficzny HP Photosmart 812 będzie dostępny w sprzedaży detalicznej i sklepach fotograficznych w Europie od 1 kwietnia 2002 r., w cenie 2799 zł. Aparat łącznie ze stacją dokowania będzie kosztował 3099 zł. Opcjonalna stacja dokowania kosztuje 399 zł.


 
Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. - zdjęcia przykładowe
19 Wrz 2018
Na warsztat wzięliśmy model Panasonic Lumix G X Vario 35-100 mm f/2.8 II POWER O.I.S. Czy zoom o ekwiwalencie 70-200 mm i stałym świetle f/2.8 to konstrukcja godna wymagającego fotografa? Przekonajcie się sami oglądając zdjęcia przykładowe!
0
Kentmere VC Select - test światłoczułego papieru fotograficznego
13 Wrz 2018
Kentmere VC Select to mniej znany na naszym rynku papier fotograficzny. Jednak czy ma szansę przekonać do siebie wymagających fotografów i dostarczy odbitki o wysokiej jakości? Sprawdźmy to!
1
Canon EOS M50 - test aparatu
11 Wrz 2018
Kompaktowy EOS M50 to tylko z pozoru korpus kierowany do początkujących. Bogata funkcjonalność, obecność złącza mikrofonowego i przystępna cena czynią go obecnie jedną z najciekawszych pozycji na rynku dla świadomych amatorów i vlogerów. Sprawdzamy, jak radzi sobie w praktyce.
0
Panasonic Lumix LX100 II - zdjęcia przykładowe
10 Wrz 2018
Podczas dzisiejszej wizyty w siedzibie firmy, mieliśmy okazję bliżej zaznajomić się w drugą generacją uniwersalnego kompaktu opartego o matrycę 4/3. Zobaczcie, jak Panasonic Lumix LX100 II radzi sobie w praktyce.
0