Nikon D70 na wiosnę 2004

Koncern Nikon uprzedzając domysły żądnych nowości użytkowników ogłosił, że pracuje nad nową lustrzanką cyfrową Nikon D70. Będzie to tańszy model o właściwościach zbliżonych do modelu D100, prawdopodobne z takim samym 6-megapikselowym przetwornikiem CCD. Oficjalna prezentacja nastąpi wiosną 2004 roku.
Koncern Nikon uprzedzając domysły żądnych nowości użytkowników ogłosił, że pracuje nad nową lustrzanką cyfrową Nikon D70. Będzie to tańszy model o właściwościach zbliżonych do modelu D100, prawdopodobne z takim samym 6-megapikselowym przetwornikiem CCD. Oficjalna prezentacja nastąpi wiosną 2004 roku.W dość nietypowy sposób dowiadujemy się o tym jaki będzie następny produkt Nikona. Przywykliśmy do tego, że nowe modele pokazywane są dopiero gdy prace konstruktorskie są na ukończeniu i wiadomo kiedy produkt trafi do sprzedaży. W dzisiejszej oficjalnej informacji prasowej Nikon ogłasza, że tworzy nową lustrzankę cyfrową Nikon D70 skierowaną do zaawansowanych amatorów. Jej największym atutem ma być bardzo przystępna cena.

Potwierdza się tym samy twierdzenie, że niedawna premiera aparatu Canon EOS 300D zmieni oblicze rynku cyfrowego. Rosnąca grupa użytkowników sprzętu cyfrowego dzieli się wyraźnie na tych, którzy zostają przy kompaktach i tych, którzy potrzebują lustrzanki z wymienną optyką. Segment profesjonalny i półprofesjonalny tworzy kilka dobrych i sprawdzonych modeli, natomiast zaawansowani amatorzy ciągle czekają na możliwość wyboru między ofertami różnych producentów. Nikon D70 to krok w tę stronę i trudno się dziwić, że japoński koncern próbuje zainteresować nim fotografów już na 4 miesiące przed oficjalną prezentacją.

Poniżej publikujemy informację prasową Nikon Polska w oryginalnym brzmieniu.

Nikon Europe potwierdza wprowadzenie na rynek, na wiosnę przyszłego roku nowej, cyfrowej lustrzanki

W odpowiedzi na ostatnie przypuszczenia pojawiające się w mediach, Nikon Europe z przyjemnością potwierdza, iż do światowej sprzedaży wiosną 2004 roku Nikon Corporation, Japan wprowadza nową, cyfrowa lustrzankę z wymienna optyką - D70

Aparat ten zainteresuje szerokie grono użytkowników - poczynając od nowicjuszy a na doświadczonych entuzjastach fotografii kończąc - D70 umożliwi fotografom łatwą adaptację cyfrowej technologii do ich dotychczasowego systemu aparatów. Nowy model oferować będzie wyjątkowy wybór cech oraz ekscytującą technologię lustrzanek Nikona. D70 przewyższy produkty dostępne na rynku cyfrowych lustrzanek. Nowy Nikon to wyjątkowe połączenie możliwości lustrzanki analogowej z wysoką jakością cyfrowego zapisu obrazu, a to wszystko w atrakcyjne cenie.

Model D70 w Europie będzie sprzedawany również jako zestaw z różnymi obiektywem, m.in. z całkowicie nowym, wysokiej jakości obiektywem zoom formatu DX Nikkor o zakresie od szerokiego kąta do tele. Przewidywana cena korpusu to około 1100 Euro.

Historia rozwoju D70
Od momentu wprowadzenia na rynek rewolucyjnego D1 w roku 1999, Nikon stale dążył do osiągnięcia w cyfrowych lustrzankach najwyższej jakości obrazu.

W 2001 roku Nikon udoskonalił wyróżniony nagrodami aparat D1, wprowadzając dwie, nowe wersje dostosowane do potrzeb profesjonalistów: D1X oraz D1H. Dzięki temu zawodowi fotografowie po raz pierwszy przy użyciu cyfrowej lustrzanki mogli osiągnąć wyniki porównywalne z aparatami analogowymi, co zwiastowało początek nowej ery w profesjonalnej fotografii.

D100, wprowadzony w czerwcu 2002 roku, zdefiniował na nowo koncepcję cyfrowych lustrzanek adresowanych do użytkowników zastosowań semi-profesionalnych. Umocnił przez to reputację Nikona jako światowego lidera wyznaczającego standardy fotograficzne oraz potwierdził sukces mocowania obiektywu typu F oraz formatu DX.

Podążając za modelem D1, D70 jest całkowicie kompatybilny z ponad 40 obiektywami AF Nikkors, a także z obiektywami serii DX Nikkor, które w połączeniu z dowolną lustrzanką cyfrową Nikon np. D1X, D1H, D100 i nową wyjątkowo szybką lustrzankę D2H pozwalają uzyskać bardzo wysoką jakość obrazu

Obecnie Nikon oferuje trzy wyjątkowe, szerokokątne obiektywy DX Nikkor:
  • AF DX "Rybie Oko" - Nikkor 10.5mm f/2.8G ED: kąt widzenia 180 st.
  • AF-S DX Zoom-Nikkor 12-24mm f/4G IF-ED: kąt widzenia 99st - 61st
  • AF-S DX Zoom-Nikkor 17-55mm f/2.8G IF-ED: kąt widzenia 79st - 28st50'
Szczegółowa specyfikacja oraz wyjątkowe możliwości nowej lustrzanki cyfrowej będą podane w późniejszym terminie.

Robert Cristina, Product Manager, SLR Systems w Nikon Europe powiedział:
"D70 to kolejny krok w ekspansji firmy Nikon na rynek aparatów cyfrowych. Po wprowadzaniu na rynek profesjonalnej cyfrowej lustrzanki jednoobiektywowej D1 w roku 1999 Nikon stworzył segment produktów skierowany do najwyższej klasy profesjonalistów oraz entuzjastów fotografii. Dzięki zastosowaniu popularnego systemu Nikon DX oraz mocowania obiektywu typu F, aparat D70 daje dostęp do pełnego zakresu obiektywów oraz akcesoriów z serii AF. Ten nowy aparat to cyfrowa lustrzanka dla zaawansowanych amatorów w przystępnej cenie".


Komentarze
Polecane artykuły
SanDisk Extreme Portable SSD - test dysku SSD
18 Sty 2019
Wytrzymały, pojemny i szybki a do tego naprawdę mały. Najnowszy dysk przenośny SSD SanDisk to jedno z najciekawszych rozwiązań tego typu na rynku. Sprawdziliśmy, jak spisuje się w praktyce!
0
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - zdjęcia przykładowe
8 Sty 2019
Zaawansowana optyka z wyrazistym i kontrastowym obrazem oraz ultraszybki autofokus współpracujący z systemem Sony Fast Hybrid AF - to główne cechy Tokiny FíRIN 20 mm f/2 FE AF. Zobaczcie, jak stałka poradziła sobie w praktyce.
0
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - test obiektywu
31 Gru 2018
Dziś sprawdzamy czy druga odsłona Tamrona SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 to krok w dobrą stronę i faktyczny konkurent systemowych odpowiedników. Producent zapewnia, ze zmiany są zauważalne, a my przyglądamy się im bliżej.
1
Tamron SP 15-30 mm f/2.8 Di VC USD G2 - zdjęcia przykładowe
21 Gru 2018
Po 4 latach Tamron pokazał aktualizację obiektywu 15-30 mm, który szczególnie spodobać może się fotografom krajobrazu, architektury i wnętrz. Otrzymujemy lepszą optykę, szybszy autofokus i bardziej wydajną stabilizację, w tej samej cenie co wcześniej. Zobaczcie, jak sprawdza się w praktyce.
0
zamknij X
Plebiscyt 2018
Zagłosuj
Na najlepsze produkty i wydarzenia roku 2018
Głosuj!