Casio TRYX

0
Michal Grzegorczyk
5 Styczeń 2011
Artykuł na: minutę
CES 2011. Firma Casio wielokrotnie udowadniała, że nie brakuje jej odwagi we wprowadzaniu do sprzedaży kontrowersyjnych projektów. Za taki należy uznać model TRYX - 12-megapikselowy "kamero-aparat" ze stałoogniskowym, szerokokątnym obiektywem i ramką, we wnętrzu której wszystko się kręci.
Casio TRYX to kieszonkowe urządzenie rejestrujące zdjęcia i filmy. Składa się z ramki i ekranu połączonego z obiektywem, który w tej ramce się obraca. Można wykonać pełny obrót w pionie, a w poziomie w zakresie 270 stopni. Ramka może być przydatnym uchwytem w trakcie filmowania, inne uzasadnienia i zastosowania raczej ciężko znaleźć.


Wnętrze tego nietypowego aparatu kryje 12-megapikselową matrycę BSI CMOS oraz stałoogniskowy obiektyw o ekwiwalencie 21 milimetrów i światłosile f/2,8. Dotykowy ekran ma przekątną o długości 3 cali i rozdzielczość wynoszącą 460 000 punktów. Urządzenie potrafi nagrywać sekwencje wideo w rozdzielczości Full HD, oferuje tryb slow-motion z prędkością 240 kl/s (przy rozdzielczości 432x320 pikseli), ma samowyzwalacz reagujący na ruch oraz pozwala na bezpośrednie wgrywanie zdjęć do serwisów społecznościowych.


Casio TRYX trafi do sklepów w kwietniu. W USA ma kosztować około 250 dolarów.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Canon Ivy Rec - nowy pomysł na odporny aparat
Outdoorowy aparat i kamerka Ivy Rec to propozycja dla użytkowników, którym zależy przede wszystkim na uwiecznianiu codziennych chwil, bez obawy o uszkodzenie...
18
3
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Nikon Z50 - niezła cena i dobra specyfikacja w korpusie dla amatora
Po tygodniach plotek wreszcie światło dzienne ujrzał Nikon Z50, czyli pierwszy kierowany do amatorów aparat w bezlusterkowym systemie Z. Otrzymujemy 21-megapikselową...
8
1
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Sigma fp - znamy cenę najmniejszej pełnej klatki na rynku
Nowy korpus Sigmy to z pewnością nie pozycja dla wszystkich, ale wielu zachwyci. Wiemy już ile za aparat zapłacimy na polskim rynku.
17
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)