Plener i konkursy fotograficzne STF

Do wzięcia udziału w Międzynarodowym Plenerze Fotograficznym oraz w dwóch konkursach zaprasza Suwalskie Towarzystwo Fotograficzne.
MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY NATURA MATKĄ LUDZI

Organizatorem Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Natura matką ludzi są Suwalskie Towarzystwo Fotograficzne, FOTO-CLUB Grande Synthe (Francja) i FOTO-KLUB Kowno (Litwa).
W zorganizowanie konkursu zaangażowali się również m. in. Urząd Miejski oraz Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach.

REGULAMIN KONKURSU
adresowany jest do wszystkich fotografujących (bez względu na status, przynależność czy posiadane umiejętności).;Tematyka zdjęć powinna być zgodna z tytułem konkursu i własną interpretacją hasła Natura Matką Ludzi.; Każdy uczestnik konkursu może nadesłać do 5 fotografii, kolorowych lub czarno-białych.;Format prac: min. 20 x 30 cm, max 50 x 70 cm. Na odwrocie każdej fotografii należy umieścić numer kolejny, tytuł oraz godło autora (zgodny z wypełnionym załącznikiem nr 1).;Do fotografii należy dołączyć zaklejoną kopertę, podpisaną godłem - zawierającą wypełnioną kartę zgłoszenia (załącznik nr l).;Wpisowe za udział w konkursie: 20 zł (Polska), 5 EURO lub 5 dolarów (inne kraje). Należność za udział w konkursie należy przekazać na konto STF: PKO BP O/Suwałki nr 14 10204711 100202177 lub przekazem na adres STF;Prace należy przesłać do 10 października 2002 r. na adres: SUWALSKIE TOWARZYSTWO FOTOGRAFICZNE, 16 - 400 Suwałki, ul. Noniewicza 71;Prace należy przesyłać w usztywnionych opakowaniach. Za szkody powstałe podczas przesyłki organizator nie bierze odpowiedzialności. ;Organizatorzy konkursu zastrzegają sobie wszelkie prawa do wszechstronnego dysponowania nadesłanymi pracami w celach promocyjno-wydawniczych.;Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 30 października 2002 roku, a wszyscy uczestnicy konkursu o wynikach konkursu i podziale nagród powiadomieni zostaną listownie.;Nagrodzone i wyróżnione zdjęcia przechodzą na własność organizatorów. Prace zostaną przedstawione na wystawie pokonkursowej połączonej z wręczeniem nagród i wyróżnień.;Prace nie zakwalifikowane na konkurs zostaną zwrócone autorom najpóźniej do 30 stycznia 2003 roku.;Organizator zastrzega sobie ostateczną interpretację regulaminu jak i zmianę treści regulaminu.;Jury, którego werdykt jest ostateczny, będzie obradować w składzie: Lech Charewicz, Wiesław Osewski, Andrzej Strumiłło, Wiktor Wołkow i inni.]Lista nagród jest następująca:
  • I miejsce, statuetka Prezesa Suwalskiego Towarzystwa Fotograficznego, nagroda finansowa oraz profesjonalny sprzęt fotograficzny.
  • II miejsce, statuetka Telewizji Suwałki, medal Suwalskiego Towarzystwa Fotograficznego oraz sprzęt fotograficzny.
  • III miejsce, statuetka Gazety Współczesnej, bezpłatne powiększenia pięciu sztuk fotografii w dużym formacie.
  • wyróżnienia, nagrody specjalne oraz bezpłatne powiększenia pięciu sztuk fotografii w dużym formacie.
  • każdy uczestnik konkursu otrzyma katalog pokonkursowy i plakat
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj
Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr. telefonu (087) 5653333.
Komisarzem konkursu jest Maciej Romański
wolf-5@suwalki.com.pl, a sekretarzem - Grzegorz Spychalski
foto@suwalki.com.pl


KONKURS FOTOGRAFICZNY MOJA FOTOGRAFIA Z WAKACJI

Analogiczny jest regulamin drugiego konkursu organizowanego przez STF: Moja fotografia z wakacji. Zgodnie z założeniem organizatorów, konkurs nie tylko powinien zmobilizować do utrwalenia najciekawszej wakacyjnej sytuacji, ale również uwrażliwić na otaczający nas świat.
Konkurs zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach: dziecięco-młodzieżowej (do 21 lat) i dla dorosłych. Mniejszy niż w konkursie Natura matą ludzi jest wymagany format prac - wynosi on od 15 x 22 cm do 30 x 40 cm. Pozostałe punkty regulaminu brzmią niemal identycznie. Wpisowe wynosi 15 zł i należy je wpłacać na podany już wcześniej numer konta z dopiskiem Konkurs FOTO "Moja fotografia z wakacji". Prace należy wysłać na wskazany adres STF do 1 października 2002 roku.
Będzie je oceniać jury w składzie: Wiesław Osewski, Kazimierz Gomułka, Witold Mierzejewski i inni.
Oficjalne wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 20 października 2002 roku, a wszyscy uczestnicy konkursu o wynikach i podziale nagród powiadomieni zostaną listownie.
Nagrody:
Formularz zgłoszeniowy dostępny jest tutaj. Szczegółowe informacje udzielane są pod numerem tel. (087) 5653333 oraz pod adresem e-mail foto@suwalki.com.pl

Komisarzem Konkursu jest Krystyna Dutkiewicz kry_dut@wp.pl, a sekretarzem - Kasia Pieklik kasia-pieklik@wp.pl

Komentarze
Polecane artykuły
Monza AirCross 2, Mini-S I Slypod - rozwiązania dla entuzjastów filmowania
19 Kwi 2019
AirCross 2, gimbal do lustrzanek i bezlusterkowców, Mini-S, stabilizator do smartfonów i Slypod, zmotoryzowany monopod - oto trzy nowości firmy Gudsen, które poszerzają ofertę linii Moza.
0
Fotograficzna Publikacja Roku 2019 czeka na zgłoszenia
19 Kwi 2019
Trwa nabór do siódmej edycji konkursu na Fotograficzną Publikację Roku. Swoje propozycje tytułów, w których fotografia zajmuje centralne miejsce, możecie nadsyłać do 15 maja.
0
PHOTO-MATCH - rusza nabór do przeglądu portfolio w ramach Fotofestiwalu
19 Kwi 2019
To nietypowa, wciąż udoskonalana formuła przeglądu. Kładziemy w niej nacisk na networking, publiczne wystąpienia oraz równą rolę kuratorów i artystów” - mówią organizatorzy. Zgłoszenia do 17 maja.
0
Tokina FíRIN 100 mm f/2.8 FE AF Macro - do makro i do portretu. Niedroga alternatywa dla obiektywu Sony
19 Kwi 2019
Użytkownicy systemu Sony E mają powód do radości. Ofertę obiektywów wzbogacił właśnie wyjątkowo ciekawy i stosunkowo niedrogi obiektyw z linii FiRIN, który zachwycić ma zarówno portrecistów, jak i miłośników makro.
0