Marcin Dobas

Fotograf National Geographic Polska, specjalizujący się w fotografii podróżniczej, krajobrazowej, przyrodniczej oraz podwodnej. Ukończył studia na wydziale geologii, pracuje jako ratownik górski i pilot wycieczek. Członek międzynarodowego teamu fotografów Olympus Visionaries. Spędził z aparatem sporo czasu w takich miejscach jak Svalbard, Nowa Zelandia, Norwegia, Tajlandia, Nepal, Malezja, Szwecja, Finlandia, Grenlandia, Maroko, Egipt, czy Wielka Brytania koncentrując się na fotografowaniu dzikiej przyrody i krajobrazów tych miejsc. Jego fotografie są publikowane w różnych miejscach Świata w magazynach, książkach i kalendarzach.

Fotografia dzikich zwierząt to nie sport dla wybranych. Zapierające dech w piersiach ujęcia natury są w zasięgu większości z nas. Trzeba tylko dobrze się przygotować, planować i wiedzieć gdzie szukać interesujących nas osobników. O tym, jak fotografować dzikie niedźwiedzie opowiada fotograf i podróżnik, Marcin Dobas.
10 Sie 2018
Marcin Dobas
0
Położony w azjatyckiej części Rosji półwysep Kamczatka to wymarzona destynacja wielu fotografów dzikiej przyrody. Na niedźwiedzie i uchatki grzywiaste zapolował tam niedawno fotograf National Geographic Marcin Dobas.
4 Kwi 2018
Marcin Dobas
0
Praca fotografa podróżniczego to nie tylko wykonywanie zdjęć w terenie. To także konieczność zarządzania pokaźnym archiwum, do którego trzeba mieć dostęp niezależnie od miejsca. O swoich  sposobach na zabezpieczenie i wygodną pracę z materiałem opowiada Marcin Dobas.
22 Sty 2018
Marcin Dobas
0
Dbałość o bezpieczeństwo danych zaczyna się już na etapie doboru kart pamięci czy wyboru sposobu zapisu. Zdjęć w trakcie fotografowania nie kasuję. Każdego wieczoru, w namiocie, hotelu czy kajucie, zgrywam je w inne miejsce.
19 Sty 2018
Marcin Dobas
0
Mądre powiedzenie doświadczonych podróżników głosi: "Kiedy zobaczyłeś już cały świat, jest jeszcze Grenlandia". Dlaczego warto wybrać się na zieloną wyspę tłumaczy fotograf National Geographic Marcin Dobas!
7 Sie 2017
Marcin Dobas
1