Les Rencontres d'Arles Photographie

Wszystkie artykuły z tagiem: "Les Rencontres d'Arles Photographie" w serwisie fotopolis.pl:
Top 3 festiwalu Rencontres d’Arles
Les Rencontres d’Arles to jeden z najbardziej znanych festiwali fotografii w Europie, założony w roku 1970 przez fotografa Luciena Clergue’a, pisarza Michela Tourniera i historyka Jeana-Maurice’a Rouquette’a. Każdego roku bogaty program wydarzeń, dziesiątki wystaw przyciągają do Prowansji rzesze fotografów, studentów, kuratorów i fotoamatorów. Przedstawiamy Wam trzy wystawy, które najbardziej utkwiły nam w pamięci podczas tegorocznego Rencontres - festiwalu, który potrwa do 21 września.
29 Lip 2014
Marcin Grabowiecki
0
Zwycięzcy "Discovery Award" na festiwalu fotografii w Arles
Mikhael Subotzky i Patrick Waterhouse zostali uhonorowani nagrodą "Discovery Award" na festiwalu fotografii "Rencontres d'Arles".
12 Lip 2011
Marcin Grabowiecki
0
Leica Oskar Barnack Award 2011
Od 15 stycznia można przesyłać prace w kolejnej edycji prestiżowego konkursu Leica Oskar Barnack Award. Główna nagroda to 5000 euro oraz sprzęt fotograficzny o wartości 9500 euro.
13 Sty 2011
Marcin Grabowiecki
0
Leica Oskar Barnack Award 2010 - nagrodzeni
Pierwszą nagrodę w prestiżowym konkursie Leica Oskar Barnack Award 2010 zdobył szwedzki fotograf Jens Olof Lasthein za serię zdjęć z Republiki Abchazji - "Czekając na przyszłość - zdjęcia z Abchazji". Drugą nagrodę zdobył reportaż "Kashmir", autorstwa Andy'ego Spyra z Niemiec.
4 Cze 2010
Marcin Grabowiecki
0
"Sports Features" Tomasza Gudzowatego na "40 Festiwalu Fotografii Recontres d'Arles"
Do udziału w "40 Festiwalu Fotografii Recontres d'Arles" Tomasza Gudzowatego zaprosiła Nan Goldin, która jest jednym z kuratorów tego corocznego święta fotografii. Do swojego programu wybrała kilku najciekawszych jej zdaniem autorów. Znalazł się wśród nich Gudzowaty ze swoim cyklem "Sports Features".
7 Lip 2009
Marcin Grabowiecki
0
Rencontres Internationales de la Photographie d'Arles 2008 - relacja z festiwalu
Tydzień otwierający 39. edycję jednego z najsłynniejszych festiwali fotograficznych na świecie, Rencontres Internationales de la Photographie d'Arles, za nami. Ponad 60 wystaw, spotkania z autorami, wieczorne projekcje, debaty, a przede wszystkim niekończące się przeglądy portfolio, przyciągnęły na południe Francji kolejne rzesze miłośników fotografii, właścicieli galerii, wydawców, krytyków, edytorów oraz samych fotografów. Moda i historia Arles to najważniejsze punkty tegorocznego programu....
24 Lip 2008
Magda Skrzeczkowska
0