Barbara Anioł

Miłośniczka literatury, jazzu, klasycznego rocka i fotografii. Interesuje się problematyką korespondencji sztuk. Wolne chwile spędza głównie w górach, ewentualnie w kuchni. Nie wyobraża sobie życia bez książek, dlatego dla Fotopolis pisze głównie o nich.

W najbliższą sobotę wystartuje kolejna edycja wielkiej zimowej wyprzedaży w księgarni Bookoff, która co roku gromadzi wielu pasjonatów dobrych książek. Przyjrzeliśmy się liście albumów i wybraliśmy z niej swoich faworytów.
9 Lut 2017
Barbara Anioł
1
Na początku listopada Phaidon Press wydaje obszerny katalog albumów zawierających zdjęcia fotografów Magnum. Książkę można już zamówić w księgarni Bookoff.
27 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Dla miłośników fotografii Mario Testino początek listopada będzie dobrym czasem na lekturę. Już niebawem możemy spodziewać się nowej publikacji z jego zdjęciami, tym razem skupionej na mężczyznach. “Sir” pojawi się w sprzedaży na przełomie października i listopada. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
25 Paź 2016
Barbara Anioł
0
W październiku rynek wydawniczy nie przestaje nas zachwycać mnogością powstających publikacji. Pod koniec tego miesiąca możemy spodziewać się kolejnej premiery książki – tym razem z fotografiami Eugène Atgeta.
21 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Deszczowo-zimowe krajobrazy i przedmieścia Stanów Zjednoczonych zachwycą nas ponownie. Już za kilka dni na rynku pojawi się nowa książka z fotografiami Todda Hido. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
19 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Pod koniec października pojawi się nowy album z pracami Gordona Parksa, przedstawiający jego fotografie wykonane w latach 1934–1978. Publikacja towarzyszy tegorocznej wystawie Gordon Parks: I am you. Selected works 1934–1978. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
13 Paź 2016
Barbara Anioł
0
W 50 rocznicę premiery marki Dior na rynku kosmetycznym, wydawnictwo Rizzoli zapowiada publikację przeznaczoną dla miłośników fotografii mody, zabierając czytelnika w podróż po jej historii.
11 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Nowy album wydawnictwa Thames & Hudson to dobra propozycja dla tych, którzy interesują się historią fotografii i warsztatem jej klasyków. Album, który można już zamówić w księgarni Bookoff, będzie dogłębną analizą powstania najsłynniejszych ujęć w historii i metod ich wykonawców.
6 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Ciekawym dalszych losów kariery Steve’a McCurry’ego przedstawiamy jego najnowszą publikację - Steve McCurry: On Reading. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
4 Paź 2016
Barbara Anioł
0
Jesienią rynek wydawniczy budzi się do życia. Już niebawem, po długiej wakacyjnej przerwie, pojawi się sporo nowych albumów fotograficznych. Jednym z pierwszych będzie publikacja z pracami Josefa Sudka. Album można już zamówić w księgarni Bookoff.
29 Wrz 2016
Barbara Anioł
0