Edelkrone SurfaceONE - tworzenie najazdów i panoram jeszcze nie było tak wygodne

Autor: Maciej Luśtyk

14 Sierpień 2017
Artykuł na: 2-3 minuty

Wprowadzenie ruchu do ujęć znacznie wzbogaca materiały wideo. Zazwyczaj wymaga to jednak stosowania dużych sliderów czy jazd. Dzięki nowemu urządzeniu Edelkrone, tworzenie różnego rodzaju najazdów i panoram ma stać się prostsze niż kiedykolwiek.

Edelkrone już nie pierwszy raz pokazuje już akcesorium, które znacznie ułatwia tworzenie ciekawych filmowych ujęć. Dużą popularnością cieszą się chociażby takie akcesoria z oferty producenta jak PocketSkater czy SliderPlus. Obydwa ułatwić mają rejestrowanie najazdów i panoram uatrakcyjniających materiał wideo. Nowe urządzenie SurfaceONE przenosić ma jednak wygodę tego typu rozwiązań na wyższy poziom.

Filmowe ruchy w zasięgu palca

 

Co więc potrafi nowe akcesorium w katalogu firmy? Ta niepozorna „kostka” to programowalna jazda, którą jesteśmy w stanie sterować za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Dzięki dedykowanej aplikacji możemy określić prędkość i odległość ruchu oraz krzywiznę po jakiej ma się poruszać. Dodatkowo SurfaceONE wyposażono w czujnik laserowyt, który nakierowany na obiekt automatycznie określi do niego odległość i zaprogramuje panoramę tak, by zawsze znajdował się w centrum kadru. Otrzymujemy też możliwość programowania jazdy pod tworzenie filmów poklatkowych.

Urządzenie waży około 2 kg i zasilane jest „canonowskim” akumulatorem LP-E6, który wystarczyć ma na około 4 godziny standardowej pracy, lub aż 48 godzin w przypadku wykonywania time lapsów.

Wygodny, ale drogi

SurfaceONE z pewnością wspomoże twórców, którzy działają w pojedynkę, umożliwiając im wzbogacenie materiałów o ciekawe, ruchome przebitki, których rejestracja zajęłaby im normalnie więcej czasu, ale dzięki niewielkim wymiarom sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trudno było pracować z tradycyjnym sliderem. Znacznie ułatwi też proces tworzenia dłuższych jazd. Jedynym problemem może okazać się powierzchnia, na której stawiamy urządzenie. Wygląda bowiem na to, że musi być zupełnie płaska.

Niestety, podobnie jak w przypadku innych urządzeń producenta, SurfaceONE nie jest tani - ze strony producenta możemy zamówić go w cenie 690 dolarów. Drogo, ale we wprawnych rękach wydatek ten szybko może się zwrócić.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem edelkrone.com.

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 -  poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Ulanzi L23 Pro i Ulanzi LT005 - poręczne lampy LED do wszechstronnych zastosowań
Dwie kompaktowe lampy LED wprowadziła na rynek marka Ulanzi. L23 Pro i LT005 oferują odpowiednio 40 i 60 W mocy oraz mocowanie modyfikatorów Mini Bowens.
1
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
Godox ML100Bi - nowa, kompaktowa lampa LED w systemie Godox Mount
120 watów mocy, wysokie odwzorowanie kolorów i różne opcje zasilania. Godox informuje o premierze nowej lampy Godox ML100Bi.
10
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun Molus B - duża wydajność w przystępnych cenach
Zhiyun prezentuje nową linię lamp światła ciągłego LED Molus B-Series. Nie są tak rekordowo kompaktowe, jak te z serii G (chociaż i tak są malutkie), zamiast tego stawiają jednak na...
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)