Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 Vintage Line - jasny, stylizowany manualny szeroki kąt do Leica M

Autor: Maciej Luśtyk

15 Grudzień 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Voigtlander prezentuje nowy jasny i kompaktowy obiektyw szerokokątny z serii Vintage Line. Szkło będzie dostępne w dwóch wariantach, nawiązujących stylistyką do różnych okresów XX wieku.

Voigtlander Nokton Vintage Line 28 mm f/1.5 to jasny obiektyw szerokokątny o kompaktowych wymiarach, zaprojektowany do współpracy z dalmierzami cyfrowymi wyposażonymi w mocowanie Leica M. Obiektyw jednak z powodzeniem adaptować można go innych systemów bezlusterkowych, takich jak Canon RF, Nikon Z, czy Sony E.

Jasny, kompaktowy i ładny - kolejny ciekawy Nokton w ofercie producenta

Nokton Vintage Line 28 jest obiektywem manualnym, przeznaczonym do współpracy z aparatami pełnoklatkowymi formatu 35 mm. Na jego konstrukcje optyczną składa się 10 soczewek w 8 grupach oraz 12-listkowa przysłona. Wśród elementów specjalnych znajdziemy 2 soczewki asferyczne i 2 soczewki o częściowej dyspersji. Minimalna odległość ostrzenia to z kolei 50 cm.

Obiektyw dostępny będzie w 2 wariantach:

  • Nokton Vintage Line 28 mm f/1,5 - Typ I – Stworzony z myślą o komforcie i lekkości, posiada ważący zaledwie 250 g mosiężny tubus wzorowany na lata 70-te ubiegłego wieku. Typ I dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnej matowej oraz srebrnej.
  • Nokton Vintage Line 28 mm f/1,5 - Typ II – Stworzony z myślą o trwałości i elegancji lat 60-tych ubiegłego wieku, posiada ważący 330 g tubus wykonany z mosiądzu. Obiektyw w wersji II dostępny będzie w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnej błyszczącej oraz srebrnej.

Obiektywy mierzą 45,5 x 54 mm, oferują gwint filtra o średnicy 43 mm i współpracują z systemem dalmierza aparatów Leica (w zakresie od 0,7 m).

Cena i dostępność

Obiektyw Voigtlander Nokton 28 mm f/1.5 Vintage Line trafi na rynek w styczniu 2024 roku. Ceny na razie nie znamy, ale należy spodziewać się podobnego pułapu co w przypadku innych nektonów o podobnej jasności, czyli ok. 3500-4000 zł.

Więcej informacji znajdziecie na stronie cosina.co.jp.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa Argus T1 Cine - rekordowo jasne filmowe stałki w przystępnych cenach
Laowa kolejny raz udowadnia, że nieprzypadkowo cieszy się tytułem jednego z innowatorów rynku optyki. Nowe filmowe obiektywy Argus Cine oferują rekordową jasność, niewielkie wymiary i...
7
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox Luna 30-300 mm T4 Zoom 10x - jeden, by rządzić wszystkimi
Viltrox oficjalnie zaprezentował jeden z najbardziej imponujących obiektywów filmowych, jakie ujrzały światło dzienne. Szkło zamyka wyjątkowo uniwersalny zakres ogniskowych i wysokiej...
7
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w niższej cenie
Canon RF-S 3,9 mm f/3.5 STM Dual Fisheye - kolejny obiektyw do treści VR. Tym razem do APS-C i w...
Interesuje cię tworzenie przestrzennych filmów, stworzonych do oglądania w goglach VR? Najnowszy obiektyw Canona to prawdopodobnie jedno z najbardziej przystępnych cenowo rozwiązań,...
4
Powiązane artykuły