iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych: Efekty analogowe

Przeglądem aplikacji fotograficznych oferujących efekty analogowe rozpoczynamy nasz cykl prezentujący aplikacje fotograficzne na popularny telefon firmy Apple - iPhone. W kolejnych częściach poznacie aplikacje narzędziowe oraz te ułatwiające edycję. Zachęcamy do lektury. Dziś przybliżamy działanie aplikacji: Instagram, Hipstamatic, Analog Color, Shakelt Photo oraz Camera Bag.


Shakelt Photo

Aplikacja Shakelt Photo stworzona została z myślą o fanach nieodżałowanego aparatu do fotografii natychmiastowej Polaroid. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje ramek: kwadratową i prostokątną (znaną chociażby z Polaroida serii 600). Wykonywaniu zdjęcia towarzyszy charakterystyczny dźwięk imitujący wysuwanie się gotowej odbitki z aparatu. Dodatkowo, tak jak w prawdziwym polaroidzie musimy odczekać jakiś czas zanim zobaczymy gotowy obraz (tą opcję można również wyłączyć). Aplikacja oferuje także możliwość ręcznego włączenia lampy błyskowej i fotografowania przednią kamerą.

Efekty wizualne są, naszym zdaniem, dalekie od tych, które dawał prawdziwy polaroid. Warto jednak sprawdzić jak działa ta ciekawa aplikacja.

Cena: 1,59 euro
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Komentarze
Polecane artykuły
Czy fotografia i zjawiska nadprzyrodzone to dobrana para? Odwiedziliśmy tegoroczny Fotofestiwal
3 Lip 2019
Z niektórymi miesiącami związane są nieodłącznie pewne wydarzenia. I tak czerwiec od razu kojarzy nam się z łódzkim Fotofestiwalem. Staramy się go odwiedzić co roku, choć na chwilę. Przyglądamy się tegorocznej edycji wydarzenia.
0
Fujifilm GFX 50R - w podróży po bezdrożach Jordanii
25 Cze 2019
Jordania. Kraj skał i piasku, cały mieniący się w żółciach i czerwieniach. O tym Google Maps powiedziało mi jeszcze przed wyjazdem. Nie wiedziałam natomiast, że jest to kraj głównie górzysty. W tygodniowej podróży towarzyszył mi kompaktowy średni format Fujifilm GFX 50R. Jak sprawdził się w niełatwych warunkach fotografii podróżniczej?
3
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0