iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych: Efekty analogowe

Przeglądem aplikacji fotograficznych oferujących efekty analogowe rozpoczynamy nasz cykl prezentujący aplikacje fotograficzne na popularny telefon firmy Apple - iPhone. W kolejnych częściach poznacie aplikacje narzędziowe oraz te ułatwiające edycję. Zachęcamy do lektury. Dziś przybliżamy działanie aplikacji: Instagram, Hipstamatic, Analog Color, Shakelt Photo oraz Camera Bag.


Shakelt Photo

Aplikacja Shakelt Photo stworzona została z myślą o fanach nieodżałowanego aparatu do fotografii natychmiastowej Polaroid. Do dyspozycji mamy dwa rodzaje ramek: kwadratową i prostokątną (znaną chociażby z Polaroida serii 600). Wykonywaniu zdjęcia towarzyszy charakterystyczny dźwięk imitujący wysuwanie się gotowej odbitki z aparatu. Dodatkowo, tak jak w prawdziwym polaroidzie musimy odczekać jakiś czas zanim zobaczymy gotowy obraz (tą opcję można również wyłączyć). Aplikacja oferuje także możliwość ręcznego włączenia lampy błyskowej i fotografowania przednią kamerą.

Efekty wizualne są, naszym zdaniem, dalekie od tych, które dawał prawdziwy polaroid. Warto jednak sprawdzić jak działa ta ciekawa aplikacja.

Cena: 1,59 euro
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Shakelt Photo

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0