iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych: Efekty analogowe

Przeglądem aplikacji fotograficznych oferujących efekty analogowe rozpoczynamy nasz cykl prezentujący aplikacje fotograficzne na popularny telefon firmy Apple - iPhone. W kolejnych częściach poznacie aplikacje narzędziowe oraz te ułatwiające edycję. Zachęcamy do lektury. Dziś przybliżamy działanie aplikacji: Instagram, Hipstamatic, Analog Color, Shakelt Photo oraz Camera Bag.


Hipstamatic

To kolejna legenda "aplikacji analogowych" na iPhone'a, która jest już płatna. Jej urok tkwi w możliwości "zmiany" obiektywów i filmów, które wpływają na końcowy obraz. Nie są to znane, markowe nazwy, a raczej luźne skojarzenia z techniką analogową (negatyw "Kodot", obiektyw "Helga Viking"). Oprócz tego możemy wybrać jakość w jakiej zrobione zostanie zdjęcie i rodzaj lampy błyskowej (tu znajdziemy kolorowe filtry) oraz siłę błysku. Tylko od nas zależy jaką kombinację tych parametrów wybierzemy, aby uzyskać interesujący nas efekt. Swój ulubiony "zestaw" możemy zapisać w opcji "ulubione", co umożliwia szybki dostęp do niego. Jeśli znudzi się nam asortyment dostarczony razem z aplikacją możemy dokupić kolejne zestawy, w których znajdują się filmy, obiektywy i flesze.

Podobnie jak w przypadku Instagramu produktem wyjściowym są zdjęcia w kwadracie. Gotowe obrazy możemy wysyłać i grupować w albumy. Z poziomu telefonu możemy także zamawiać odbitki i akcesoria.

To co odróżnia tą aplikację to bardzo charakterystyczny interfejs, który raz udaje tylną ściankę aparatu (wyświetlając okienko, w którym widać fragment puszki z negatywem), a innym razem jego przód (pokazując dostępne obiektywy).

Więcej zdjęć wykonanych za pomocą aplikacji Hipstamatic możecie zobaczyć na blogu autora tego tekstu.

Cena: 1,59 euro
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Hipstamatic

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Hipstamatic

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Hipstamatic

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0