iPhone - przegląd aplikacji fotograficznych: Efekty analogowe

Przeglądem aplikacji fotograficznych oferujących efekty analogowe rozpoczynamy nasz cykl prezentujący aplikacje fotograficzne na popularny telefon firmy Apple - iPhone. W kolejnych częściach poznacie aplikacje narzędziowe oraz te ułatwiające edycję. Zachęcamy do lektury. Dziś przybliżamy działanie aplikacji: Instagram, Hipstamatic, Analog Color, Shakelt Photo oraz Camera Bag.Instagram

Trudno nie rozpocząć tego tekstu od najpopularniejszej darmowej aplikacji fotograficznej, jaką jest niewątpliwe Instagram. Za jej pomocą kadrujemy zdjęcia w kwadracie. Po naciśnięciu "spustu migawki" mamy do wyboru 18 efektów, które nakładamy na obraz jednym dotknięciem ekranu. Zmieniają one kolorystykę, nasycenie i kontrast zdjęcia według z góry przypisanego algorytmu.

Do każdego efektu przypisana jest inna ramka, która raz udaje perforację filmu średnioformatowego, a innym razem - ręcznie wykonaną odbitkę. Z obramowania możemy w każdej chwili zrezygnować. Na każde zdjęcie możemy dodatkowo nanieść efekt "tilt shift", którego siłę i kierunek można modyfikować w prosty sposób. Tak przygotowane zdjęcie możemy zapisać, a następnie podzielić się nim z innymi za pomocą maila lub portali społecznościowych, takich jak: Twitter czy Facebook. Wykorzystując Instagram możemy sobie zrobić autoportret, korzystając z drugiej kamery. Co warte uwagi to możliwość ręcznego włączenia lub wyłączenia lampy błyskowej.

Aplikację obsługuje się łatwo, a interfejs jest przyjazny. Instagram nie oferuje wielu możliwości, ale to właśnie w prostocie tkwi jego siła.

Cena: aplikacja bezpłatna
Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Instagram

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Instagram

Zdjęcie przekształcone za pomocą aplikacji Instagram

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0