Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD - test obiektywu

Wyniki testu:
Jakość obrazu:
8
Cena / Jakość:
6.5
Optyka:
7.5
Budowa:
8
Nasza ocena:

83%

Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD to pełnoklatkowy ultraszerokokątny zoom zaprojektowany z myślą o zawodowcach. Na pokładzie znajdziemy zaawansowany układ optyczny, ultradźwiękowy silnik autofokusa oraz - co niespotykane w podobnych konstrukcjach - system stabilizacji obrazu.

0
Michał Chrzanowski
27 Listopad 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

 

3. Autofokus


Tamron SP 15-30 mm f/2.8 DI VC USD został wyposażony w ultradźwiękowy silnik USD (Ultrasonic Silent Drive), który zapewnia solidną i cichą pracę autofokusu, ostrzenie już od 28 cm oraz maksymalny współczynnik powiększenia 1:5. Ponadto, szkło posiada system wewnętrznego ogniskowania, który polega na przesuwaniu mniejszych soczewek środkowych i tylnych bez przesuwania większych soczewek umieszczonych z przodu.

W praktyce automatyczne ustawianie ostrości jest sprawne i precyzyjne. Przeostrzenie przez cały zakres odległości i ogniskowych zajmuje obiektywowi około 0,5 sekundy. Oczywiście nieco słabszy rezultat jest osiągany podczas fotografowania w gorszych warunkach oświetleniowych, lecz jest to już bardziej kwestia aparatu, niż wydajności silnika AF w obiektywie. Podsumowując, po zamocowaniu Tamrona do aparatu Canon EOS 5D Mark III skompletujemy efektywny duet, który zapewnia solidny i płynnie działający autofokus.

Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Na tubusie znalazł się klasyczny przełącznik AF/MF, dzięki któremu możemy aktywować manualne ustawianie ostrości. W tym celu pomocnym okaże się umieszczony najbliżej bagnetu wąski gumowy pierścień, który obraca się z należytym oporem. Dzięki temu oraz dzięki wyraźnym rowkowaniom ręczne ostrzenie okazuje się wygodne i precyzyjne.

]> */


]

Spis treści

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (7)