Samsung Galaxy S4 - test

Galaxy S4 to następca flagowego smartfona firmy Samsung - Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
30 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut

6. Podsumowanie

Samsung Galaxy S4 to zgrabny, funkcjonalny i nowoczesny smartfon. Korzystanie z wbudowanego aparatu nie jest trudne i do pracy z nim można się szybko przyzwyczaić. System Android mógłby być trochę bardziej intuicyjny, a część potrzebnych funkcji łatwiej dostępna.

Jego niewątpliwą zaletą jest możliwość zmiany takich parametrów fotografowania jak czułość, korekcja ekspozycji, balans bieli. Do tego dochodzą tryby oraz filtry efektowe. Fotografowanie jest przyjemne, dzięki dużemu wyświetlaczowi.

Galaxy S4 oferuje bardzo dobrą jakość obrazu na niskich czułościach (50-100 ISO). Wyższe czułości pozostawiają jednak dużo do życzenia. O ile z czułości ISO 200 i 400 można jeszcze korzystać, to już ISO 800 trudno uznać za wartość użyteczną.W porównaniu do poprzednika - Samsunga Galaxy SIII jakość obrazu w nowym modelu uległa poprawie, zastosowano także matrycę o większej rozdzielczości.

Samsung Galaxy S4 może konkurować z innymi zaawansowanymi smartfonami, takimi jak iPhone 5, HTC One X czy Nokia 808 PureView. Na ich tle prezentuje się jako interesująca i godna rozważenia propozycja. Przed podjęciem decyzji o zakupie polecamy lekturę naszych testów poszczególnych modeli i porównanie ich osiągów.

+ ciekawy projekt i wzornictwo
+ prosta obsługa
+ bardzo dobra jakość zdjęć na niskich czułościach
+ możliwość zmiany takich parametrów fotografowania jak czułość, korekcja ekspozycji, balans bieli
+ duży wyświetlacz

- słaba jakość zdjęć na wysokich czułościach
- trudna dostępność niektórych funkcji

Wstęp
Ergonomia, wykonanie
Tryby fotografowania i użytkowanie
Jakość zdjęć
Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4
Podsumowanie
Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się...
31
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)