Samsung Galaxy S4 - test

Galaxy S4 to następca flagowego smartfona firmy Samsung - Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
30 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut

4. Jakość zdjęć

Samsung Galaxy S4 oferuje bardzo dobre efekty na niskich czułościach. Obrazy charakteryzują się dobrą ostrością, reprodukcją szczegółów i oddaniem kolorów. Zdjęcia mogą się nawet wydawać czasem odrobinę przeostrzone.

ISO 50, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


W przypadku zdjęć z małej odległości możemy również uzyskać bardzo przyjemne dla oka rozmycie drugiego planu.

ISO 50, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


Aparat dobrze radzi sobie ze szczegółowością i rozróżnieniem podobnych do siebie odcieni, w przypadku form o nieregularnych kształtach.

ISO 50, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


W kwestii reprodukcji najjaśniejszych świateł Galaxy S4 wypadł dość dobrze. Na poniższym zdjęciu nie ma prawie przepalonych fragmentów, a faktura kwiatu jest widoczna.

ISO 64, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


Problemy z jakością obrazu pojawiają się w przypadku wyższych czułości. Widoczny spadek jakości następuje już na ISO 400. Na ISO 800 można mieć już duże zastrzeżenia zarówno do ostrości, jak i reprodukcji szczegółów. W cieniach pojawiają się też nieprzyjemne dla oka przebarwienia. Czułość ISO 1600 (możliwej tylko w trybie auto, podobnie jak ISO 50) trudno uznać za użyteczną.

ISO 800, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


ISO 800, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


ISO 1600, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


Sprawdziliśmy również jak radzi sobie wbudowana lampa błyskowa. Światło uzyskane za jej pomocą trudno nazwać plastycznym, ale umożliwia ono poprawne naświetlenie obiektu, w trudnych warunkach oświetleniowych.

ISO 50, pełny kadr, obok powiększenie 1/1


Wstęp
Ergonomia, wykonanie
Tryby fotografowania i użytkowanie
Jakość zdjęć
Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4
Podsumowanie
Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się...
31
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)