Samsung Galaxy S4 - test

Galaxy S4 to następca flagowego smartfona firmy Samsung - Galaxy SIII. Wyposażono go w 13-megapikselową matrycę i obiektyw o jasności f/2,2 oraz 5-calowy wyświetlacz. Przekonajcie się jak wypadł w naszym teście.
0
Marcin Grabowiecki
30 Sierpień 2013
Artykuł na: 9-16 minut

2. Ergonomia, wykonanie

Samsung Galaxy S4 to elegencki i dobrze wykonany smartfon. Na przedniej ściance znajduje się duży, szklany wyświetlacz (wykonany z odpornego na zarysowania i wytrzymałego szkła Gorilla Glass 3), przycisk początkowy oraz głośnik. Z tyłu umiejscowiono obiektyw aparatu footgraficznego, lampę błyskową oraz mikrofon. Po bokach metalowego obramowania urządzenia umieszczono dwa przyciski (regulacji głośności oraz włącznik), a z dołu i góry gniazdo słuchawkowe oraz zasilania.

Projekt charakteryzuje się prostotą i elegancją, chociaż można mieć uwagi do metalowego wykończenia niektórych elementów.

W porównaniu do poprzedniego modelu projekt Samsunga Galaxy uległ uproszczeniu. Obłe kształty ustąpiły miejsca prostym liniom.

Galaxy S4 charakteryzuje się także większą rozdzielczością wyświetlacza. Sam smartfon ma taką samą wysokość co poprzednik, jest za to cieńszy i odrobinę węższy, a to wszystko przy podobnej wadze.Aparat obsługuje się za pomocą dotykowego ekranu, co w czasach rosnącej popularności smartfonów nie powinno nikomu sprawiać trudności. Urządzeniem można się posługiwać jedną ręką, jednak fotografować lepiej jest za pomocą dwóch dłoni.

Ekran po wybraniu ikonki aparatu prezentuje się następująco: na dole znajdują się trzy ikonki - przełącznik trybów, uruchamiania kamery i centralnie położona ikonka aparatu, zwalniająca migawkę.

W lewym górnym rogu znajduje się ikonka umożliwiająca dostęp do biblioteki zdjęć. Z prawej strony są ikonki pozwalające na przełączenie w tryb przedniej kamery, opcję równoczesnego wyświetlania obrazu z kamery przedniej i aparatu oraz zmianę ustawień aparatu.

Wstęp
Ergonomia, wykonanie
Tryby fotografowania i użytkowanie
Jakość zdjęć
Porównanie modeli Galaxy SIII i Galaxy S4
Podsumowanie
Zdjęcia przykładowe
Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Huawei P20 Pro - zdjęcia przykładowe
Pierwszy wyposażony w 3 moduły aparatów smartfon dostarczać ma według producenta najlepszej jakości zdjęć ze wszystkich flagowców na rynku. Zobaczcie, jak sprawdza się...
31
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)