Samsung Galaxy Camera - test

Samsung Galaxy Camera został zaprezentowany podczas targów IFA w sierpniu 2012 roku. Urządzenie z systemem Android wyposażono w 16,3-megapikselową matrycę i 4,8-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.

7. Jakość zdjęć

Szum

Szumy są praktycznie niewidoczne na wszystkich czułościach. Wraz ze wzrostem wartości ISO oprogramowanie aparatu zaczyna silnie odszumiać pliki. W związku z tym nie pojawiają się silne przebarwienia, ani wyraźna struktura "cyfrowego ziarna". Tracimy jednak na szczegółowości obrazu. W tym przypadku obserwujemy to także na wykresie SNR, sygnału do szumu, który na wysokich wartościach ISO ma dość wysokie wskazania jak na kompakt.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200
Reprodukcja szczegółów

Szczegóły na najniższej czułości są czytelne, jakość na ISO 200 ulega niewielkiemu pogorszeniu. Większy skok następuje na ISO 400, która jest ostatnią użyteczną wartością. Największy spadek szczegółowości następuje na ISO 800. Jakość obrazu pogarsza się od tej wartości lawinowo, osiagajac bardzo złe rezultaty na ISO 3200.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200Reprodukcja kolorów

Reprodukcja kolorów w aparacie Samsung Galaxy Camera stoi na przyzwoitym poziomie. Barwy sa wiernie zreprodukowane w świetle dziennym i jarzeniowym. Gorzej wygląda to w przypadku światła żarowego, gdzie pojawia się wyraźna dominanta.

Aparat równie dobrze radzi sobie z reprodukcją kolorów skóry.

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0