Samsung Galaxy Camera - test

Samsung Galaxy Camera został zaprezentowany podczas targów IFA w sierpniu 2012 roku. Urządzenie z systemem Android wyposażono w 16,3-megapikselową matrycę i 4,8-calowy, dotykowy wyświetlacz LCD. Przekonajcie się, jak wypadł w naszym teście.

7. Jakość zdjęć

Szum

Szumy są praktycznie niewidoczne na wszystkich czułościach. Wraz ze wzrostem wartości ISO oprogramowanie aparatu zaczyna silnie odszumiać pliki. W związku z tym nie pojawiają się silne przebarwienia, ani wyraźna struktura "cyfrowego ziarna". Tracimy jednak na szczegółowości obrazu. W tym przypadku obserwujemy to także na wykresie SNR, sygnału do szumu, który na wysokich wartościach ISO ma dość wysokie wskazania jak na kompakt.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200
Reprodukcja szczegółów

Szczegóły na najniższej czułości są czytelne, jakość na ISO 200 ulega niewielkiemu pogorszeniu. Większy skok następuje na ISO 400, która jest ostatnią użyteczną wartością. Największy spadek szczegółowości następuje na ISO 800. Jakość obrazu pogarsza się od tej wartości lawinowo, osiagajac bardzo złe rezultaty na ISO 3200.

ISO 100

ISO 200

ISO 400

ISO 800

ISO 1600

ISO 3200Reprodukcja kolorów

Reprodukcja kolorów w aparacie Samsung Galaxy Camera stoi na przyzwoitym poziomie. Barwy sa wiernie zreprodukowane w świetle dziennym i jarzeniowym. Gorzej wygląda to w przypadku światła żarowego, gdzie pojawia się wyraźna dominanta.

Aparat równie dobrze radzi sobie z reprodukcją kolorów skóry.

Komentarze
Polecane artykuły
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0
Obiektyw do zadań specjalnych, czyli Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro i powiększenie 5:1 w praktyce
20 Mar 2019
Venus Optics Laowa 25 mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro to jedno z niewielu specjalistycznych szkieł kierowanych do miłośników ekstremalnych powiększeń na rynku. Jest przy tym konstrukcją znacznie nowszą i tańszą od swojego konkurenta. Zobaczcie, na co je stać.
6
Galeria zdjęć w twoim salonie? Oto przyjazne dla portfela wydruki, dzięki którym stworzysz prywatną wystawę
6 Mar 2019
Dostępność usług drukowania takich jak MojObraz.pl pozwala nam stworzyć z salony własną salę wystawową. Przyjazne portfelowi, szybkie i łatwe z punktu widzenia klienta - nie ma powodu, dla którego nie warto by było spróbować.
0